2021 m. sausio 17 d. 15:35 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Klaipėdoje - paroda "Atspėk emociją mano sukurtame kvape"

Klaipėdoje - paroda "Atspėk emociją mano sukurtame kvape" nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Kovo 28 – balandžio 11 d. Klaipėdos miesto rotušės II a. fojė (Danės g. 17) veiks  kvapų paroda „Atspėk emociją mano sukurtame kvape“. Kvapus sukūrė neregių jaunimas socialinio projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ metu. Parodos dalyviai galės panirti į paslaptingą kvapų pasaulį ir pabandyti atspėti, kokią emociją jiems sukelia kiekvienas kvapas. Ekspozicija pritaikyta ir neregiams.

Paroda „Atspėk emociją mano sukurtame kvape“ – tai jaunimo, turinčio regos negalią, kūrybos paroda, kuri yra baigiamoji projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ dalis.

„Nematantis žmogus yra priverstas orientuotis pasaulyje naudodamas kitas jusles – klausą, lytėjimą, uoslę. Norint atpažinti kvapus, reikia lavinti tokius įgūdžius,o tam reikia specifinių žinių. Neregiai tokios galimybės Lietuvoje neturėjo. Šiame socialiniame projekte jaunimas su regos negalia, mecenato AB „LOTOS Geonafta“ dėka, dalyvavo jiems pritaikytuose mokymuose ir kūrybinio proceso metu „Kvapų namų“ specialistų pagalba sukūrė savo pirmuosius kvapus, kurie ir pristatomi šioje parodoje“, – sako projekto organizatorė ir parodos rengėja, VšĮ „Verslas ar menas“ direktorė, Eglė Jokužytė.

Pirmasis projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ etapas, kai vaikai su regos negalia turėjo galimybę pažinti kvapus, buvo rengiamas vasaros stovykloje „Pažinimo stebuklas“, kurią jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja parodos partneris Klaipėdos senamiesčio ROTARY klubas.

Paroda – tai įžanginis renginys į šią stovyklą, kuri šiemet vyks birželio 2-6 d. Giruliuose.Tokie projektai parodo, kad kūrybinės dirbtuvės, pritaikytos neregiųir silpnaregių lavinimui, yra naudingos ir prasmingos. Jos dalyvaujantiems suteikia galimybę praturtinti savo žinias bei socialinius įgūdžius.„ Stovykla „Pažinimo džiaugsmas“ skirta ne tik neregiams ir silpnaregiams vaikams. Jos programoje, be įvairių kūrybinių dirbtuvių – piešimo, muzikinių, teatro, kulinarinių – organizuojamos pamokos tėvams, auginantiems regos negalią turinčius vaikus. Susitikimai su įvairiais specialistais bei žinomais regėjimo negalią turinčiais žmonėmis tokius vaikus ir jų tėveliusskatina neužsidaryti savyje, o siekti svajonių ir realizuoti save“, – sako Klaipėdos senamiesčio ROTARY klubo prezidentas Kristupas Šliogeris.

Parodos „Atspėk emociją mano sukurtame kvape“ tikslas – ugdyti visuomenės požiūrį į žmones su negalia ir parodyti, kad neregiai taip pat gali būti kūrybingi. „Neregiai nenori, kad į juos žiūrėtų su gailesčiu, jie nori būti tokie, kaip ir visi, mūsų visuomenės dalis. Jie nori piešti, kurti kvapus, dainuoti, dalyvauti renginiuose. Nuoširdus bendravimas, dėmesys ir savęs prisidėjimas yra daug didesnė žmogui dovana nei gailestis ar užuojauta. Mes turime priimti kitus tokius, kokie jie yra. Ši paroda yra Klaipėdoje, nes norima padėkoti tiems, kurie palaiko tokias iniciatyvas ir pasakyti ačiū tiems, kurie dar palaikys“,– sako E. Jokužytė.

Reklama

Parodos ekspozicijoje rasite 12 kvepiančių kompozicijų, kuriomis aklieji ir silpnaregiai bandė išreikšti savo išgyventas emocijas. Kviečiame pasimėgauti originaliais aromatais ir pabandyti atspėti, kokias emocijas išgyveno juos kūrę jaunieji autoriai. Ar jūsų spėjimas teisingas, galėsite pasitikrinti, perskaitę kvapo aprašymą spausdintu ir Brailio raštu. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

„Per Klaipėdą veriasi pasaulis. Per Klaipėdą jis atrandamas“, – savo gimtojo miesto...

„Klaipėda ir pasaulis”: Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos progai paminėti nuotrauka, foto

Gruodžio 9 d. (trečiadienį) 18.00 val.Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras kviečia į...

Kviečia į nuotolinius meistriškumo mokymus pynėjams nuotrauka, foto

Gruodžio 3 d. 17.30 Klaipėdos etnokultūros centraskviečia į nuotolinį Lietuvių kalbos instituto...

Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos pristatymas nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse suplanuotą ir pradėtą įgyvendinti...

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse – edukacija, prisitaikiusi prie realybės nuotrauka, foto

Į pasakišką praeitį nukeliančios Lietuvos dvarų legendos nuotrauka, foto

SE, Tamsūs žiemos vakarai, kupini jaukumo ir šventiškos nuotaikos, - puikus metas sekti...

Kaip išlikti pozityviam ir sveikam? nuotrauka, foto

SE, Daugelis iš mūsų nori gyventi sveikai, ilgai ir kokybiškai, tačiau dažnai nežino,...

Pirmieji draudimai rūkyti didmiesčių daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmieji draudimai rūkyti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį,...

Orientavimosi treneris Ričardas Tėvelis: "Miške jaučiuosi lyg žvėriukas" nuotrauka, foto

SE, "Neapsakomas jausmas dienas leisti miške, susilieti su gamta, tuomet jaučiuosi lyg žvėriukas....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...