2021 m. sausio 16 d. 22:42 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Klaipėdoje - paroda "Atspėk emociją mano sukurtame kvape"

Klaipėdoje - paroda "Atspėk emociją mano sukurtame kvape" nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Kovo 28 – balandžio 11 d. Klaipėdos miesto rotušės II a. fojė (Danės g. 17) veiks  kvapų paroda „Atspėk emociją mano sukurtame kvape“. Kvapus sukūrė neregių jaunimas socialinio projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ metu. Parodos dalyviai galės panirti į paslaptingą kvapų pasaulį ir pabandyti atspėti, kokią emociją jiems sukelia kiekvienas kvapas. Ekspozicija pritaikyta ir neregiams.

Paroda „Atspėk emociją mano sukurtame kvape“ – tai jaunimo, turinčio regos negalią, kūrybos paroda, kuri yra baigiamoji projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ dalis.

„Nematantis žmogus yra priverstas orientuotis pasaulyje naudodamas kitas jusles – klausą, lytėjimą, uoslę. Norint atpažinti kvapus, reikia lavinti tokius įgūdžius,o tam reikia specifinių žinių. Neregiai tokios galimybės Lietuvoje neturėjo. Šiame socialiniame projekte jaunimas su regos negalia, mecenato AB „LOTOS Geonafta“ dėka, dalyvavo jiems pritaikytuose mokymuose ir kūrybinio proceso metu „Kvapų namų“ specialistų pagalba sukūrė savo pirmuosius kvapus, kurie ir pristatomi šioje parodoje“, – sako projekto organizatorė ir parodos rengėja, VšĮ „Verslas ar menas“ direktorė, Eglė Jokužytė.

Pirmasis projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ etapas, kai vaikai su regos negalia turėjo galimybę pažinti kvapus, buvo rengiamas vasaros stovykloje „Pažinimo stebuklas“, kurią jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja parodos partneris Klaipėdos senamiesčio ROTARY klubas.

Paroda – tai įžanginis renginys į šią stovyklą, kuri šiemet vyks birželio 2-6 d. Giruliuose.Tokie projektai parodo, kad kūrybinės dirbtuvės, pritaikytos neregiųir silpnaregių lavinimui, yra naudingos ir prasmingos. Jos dalyvaujantiems suteikia galimybę praturtinti savo žinias bei socialinius įgūdžius.„ Stovykla „Pažinimo džiaugsmas“ skirta ne tik neregiams ir silpnaregiams vaikams. Jos programoje, be įvairių kūrybinių dirbtuvių – piešimo, muzikinių, teatro, kulinarinių – organizuojamos pamokos tėvams, auginantiems regos negalią turinčius vaikus. Susitikimai su įvairiais specialistais bei žinomais regėjimo negalią turinčiais žmonėmis tokius vaikus ir jų tėveliusskatina neužsidaryti savyje, o siekti svajonių ir realizuoti save“, – sako Klaipėdos senamiesčio ROTARY klubo prezidentas Kristupas Šliogeris.

Parodos „Atspėk emociją mano sukurtame kvape“ tikslas – ugdyti visuomenės požiūrį į žmones su negalia ir parodyti, kad neregiai taip pat gali būti kūrybingi. „Neregiai nenori, kad į juos žiūrėtų su gailesčiu, jie nori būti tokie, kaip ir visi, mūsų visuomenės dalis. Jie nori piešti, kurti kvapus, dainuoti, dalyvauti renginiuose. Nuoširdus bendravimas, dėmesys ir savęs prisidėjimas yra daug didesnė žmogui dovana nei gailestis ar užuojauta. Mes turime priimti kitus tokius, kokie jie yra. Ši paroda yra Klaipėdoje, nes norima padėkoti tiems, kurie palaiko tokias iniciatyvas ir pasakyti ačiū tiems, kurie dar palaikys“,– sako E. Jokužytė.

Reklama

Parodos ekspozicijoje rasite 12 kvepiančių kompozicijų, kuriomis aklieji ir silpnaregiai bandė išreikšti savo išgyventas emocijas. Kviečiame pasimėgauti originaliais aromatais ir pabandyti atspėti, kokias emocijas išgyveno juos kūrę jaunieji autoriai. Ar jūsų spėjimas teisingas, galėsite pasitikrinti, perskaitę kvapo aprašymą spausdintu ir Brailio raštu. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

„Per Klaipėdą veriasi pasaulis. Per Klaipėdą jis atrandamas“, – savo gimtojo miesto...

„Klaipėda ir pasaulis”: Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos progai paminėti nuotrauka, foto

Gruodžio 9 d. (trečiadienį) 18.00 val.Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras kviečia į...

Kviečia į nuotolinius meistriškumo mokymus pynėjams nuotrauka, foto

Gruodžio 3 d. 17.30 Klaipėdos etnokultūros centraskviečia į nuotolinį Lietuvių kalbos instituto...

Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos pristatymas nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse suplanuotą ir pradėtą įgyvendinti...

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse – edukacija, prisitaikiusi prie realybės nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...