2021 m. sausio 19 d. 01:28 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Ką sekmadienį veikti Klaipėdoje ir aplink?

(2)

Ką sekmadienį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

VE fotomontažas

Sekmadienis, birželio 21 d.

Klaipėdoje

Reklama

Samojedynės su „pūkiais“


11.30 val. prasidės Samojedynės - orientacinis žaidimas su augintiniais. Klaipėdiečiai kviečiami burtis į komandas iki 5 žmonių, būtinas bent vienas „pūkis“ jūsų komandoje! Būtina registracija: https://docs.google.com/

Akcija-koncertas „Už vaikų teisę į sveiką ir saugią aplinką“

13 val. Lietuvininkų aikštėje Vaikų gynimo dienos paminėjimo koncertas „Už vaikų teisę į sveiką ir saugią aplinką“. Koncerto metu spalvotais delnais miesto ir šalies vadovams parodysime, kad norime saugios, sveikos, spalvingos ir laimingos vaikystės Klaipėdos vaikams. Renginio bičiuliai - Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir daugelis kitų. Žinomi aktoriai, talentingi vaikai ir renginio svečiai dovanos mums pokštų, dainų ir geros nuotaikos. Laukia staigmenos, prizai ir siurprizai! Sutiksime Klaipėdos lėlių teatro personažus. Aprangos kodas – Jūsų mėgstamiausia spalva nudažyti delnai. Renginio organizatoriai: Klaipėdos miesto gyventojai, asociacija „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“, ir partnerė - VšĮ „Veiklių mamų klubas Klaipėdoje“.

Reklama

I Rasuos švėntė so dvėračiu!

17.45 val. su dvėratēs renkamies Klaipiedas vāsaras estraduo, 18 val. ėšjudām i Palonga. Važiousēm api 20 km distancijė dvėračiu taku, katras vingioun vėin pajūrė mėškelēs. Atvīkėn i Palonga, prisijūngām pri rėnginė "Rasos šventė Palangoje". Pīnsēm vainėkos Birutės parkė, ont Birutės kālna, klausīsimies tautėšku dainū ėr stebiesēm prigimtėnės apeigas. Palidiejus Saulēlė, šuoksēm pri lauža. Po vėdornaktė, pasėbaigus rėnginiou, siesēm ont dvėračiu ėr lieksēm atgal i Klaipieda.

Opera namuose

19 val.  Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, asociacijos „OperaEuropa“ narys, kviečia mėgautis įspūdingu „OperaVision“ vasaros gala koncertu. Šiam koncertui „OperaVision“ suvienijo jėgas su aštuoniais Europos teatrais: Madrido Karališkuoju operos teatru, Švedijos Karališkąja opera Stokholme, Romos operos teatru, Nyderlandų nacionaline opera Amsterdame, Lenkijos nacionaline opera Varšuvoje, Glaindborno opera Anglijoje, Berlyno komiškos operos teatru ir Paryžiaus komiškos operos teatru.

Visi šie teatrai po kelių mėnesių priverstinės pertraukos simboliškai atvers duris klausytojams pristatydami ypatingą, įvairiose scenose nufilmuotą programą „OperaVision“ „Youtube“ kanale – http://shorturl.at/zGNZ3.

Kretingoje

Pamirštos dvaro istorijos

Reklama

14 val. ekskursija “Pamirštos dvaro istorijos”. Kretingos Tiškevičių dvaras žavus ne tik puošniais rūmais, puikiai išsilaikiusiais pastatais ar išpuoselėtu parku. Šis visoje šalyje garsus XIX amžiaus kompleksas skatina žvelgti giliau bei atrasti daugiau. Ką nuveikė išlaidusis Juozapas Tiškevičius? Kokius iššūkius patyrė jo žmona Sofija? Už kokius didžiulius darbus neįvertinta liko užsispyrusioji dukra Marija? Be to, Kretingos dvaras – daugybės pirmų kartų dvaras. Pirmoji telefono linija, pirmoji hidroelektrinė, pirmasis lietuviškas darželis... O kur dar istorijos apie stebuklingą Meilės akmenį, prabangias lynų vaišes bei ypatinguosius monarchų stalo vertus kalakutus. Ekskursijos kaina asmeniui - 3 Eur, būtina registracija telefonu: 8 445 73102. Dalyvių skaičius ribotas.

Palangoje

Ekskursija: Palanga – Tobulas Tiškevičių verslo planas

11 val. prie Palangos bažnyčios vartų prasidės ekskursija „Palanga: tobulas Tiškevičių verslo planas”. Kalbėsime apie grafų gyvenimą, Palangos praeitį, bažnyčią, kodėl Basanavičiaus gatvė yra Basanavičiaus gatvė, ką gabendavo garlaiviai iš Palangos, kodėl grafams Palangoje prireikė viešbučio, kurioje viloje vaidenasi ir dar daug įdomių istorijų. Ekskursijos kaina asmeniui 4 Eur, būtina registracija skambučiu ar žinute tel. 8 603 49884.

Šilutėje

Dviračiais aplink Rusnės salą

Nuo 10 val. gamtos gidė Kristina Mudinaitė kviečia pamatyti tikrąjį Rusnės veidą. “Viena diena ant dviračio – ir aš atskleisiu Jums tikrąjį Rusnės veidą. Palydėsiu į gražiausius salos kampelius, kur užklysta retas žmogus. Pereisime 3 tiltus, aplankysime etnografinę žvejo sodybą-muziejų, Uostadvario švyturį, žvilgtelsime į Polderių muziejų. Nepraleiskite progos pasileist per pievų platybes, paklaidžiot palei 6 upių tinklą, aplankyt saloje įsikūrusį miestelį ir keturis jo kaimus”, - kviečia gidė. Maršruto ilgis apie 40 km, apie 20-25 km įvairia kelio danga (asfaltas, žvyrkeliai, lauko keliukai, bekelė). Tempas lėtas, žygio pradžioje vyks 1 val. trukmės ekskursija po Rusnės miestelį pėsčiomis, ekskursija dviračiais nuo 11 val. Kaina 12 Eur, vaikams iki 15 m., vykstantiems su lydinčiu asmeniu, nemokamai -https://tickets.paysera.com/lt/event/dviraciais-aplink-rusnes-sala-0bcd. Informacija tel. 868870557.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kelmutis

2020-06-21   18:57

IP: 172.69.190.76

Kol visi gyveno mieste, tol ir senamiestis buvo gyvas. Dabar, kai didžioji dalis žmonių išsikraustė į užmiestį, tai nesunku suprasti, kodėl senamiestis mirė: po darbo finansiškai pajėgesnis žmogus važiuoja namo į savo namą kaime, pakeliui sustoja prekybcentryje, jeigu reikia ko, ir viskas, ko begrįžti, tuo labiau, kad už parkingą centre reikia mokėti, o prekybcentryje bent jau porai valandų - ne. Taip ir gaunasi lavonynas.

ka tik

2020-06-21   16:13

IP: 86.100.56.12

is to numirusio senamiscio......kaip lavonyne......tai ir veikite nieka...sedekite namuose ir gerkite.....o paskui- mushkites

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

„Per Klaipėdą veriasi pasaulis. Per Klaipėdą jis atrandamas“, – savo gimtojo miesto...

„Klaipėda ir pasaulis”: Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos progai paminėti nuotrauka, foto

Gruodžio 9 d. (trečiadienį) 18.00 val.Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras kviečia į...

Kviečia į nuotolinius meistriškumo mokymus pynėjams nuotrauka, foto

Gruodžio 3 d. 17.30 Klaipėdos etnokultūros centraskviečia į nuotolinį Lietuvių kalbos instituto...

Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos pristatymas nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse suplanuotą ir pradėtą įgyvendinti...

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse – edukacija, prisitaikiusi prie realybės nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...