2020 m. spalio 28 d. 10:17 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

„Imagine 2020“: Džono Lenono gimtadienio šventė Klaipėdoje

Reklama

 KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) ir Gluosnių kūrybinėse dirbtuvėse (Daržų g. 1 / Šaltkalvių g. 3, Klaipėda) 2020 m. rugsėjo 28 – spalio 8 dienomis vyksta kūrybinės dirbtuvės „Imagine 2020“, skirtos pasiruošti Džono Lenono gimtadienio šventei. 

Spalio 9 dieną legendinės grupės „The Beatles“ nariui, kultinei muzikos pasaulio asmenybei Džonui Lenonui (John Lennon) būtų sukakę 80 metų. Vienas iš ryškiausių jo kūrinių – daina „Imagine“ / „Įsivaizduok“, sukurta 1971 m., užkariavo viso pasaulio klausytojų širdis ir iki šiol nepraranda aktualumo. Dainos tekstas, skatinantis įsivaizduoti taikų pasaulį be sienų barjerų ar religinio ir tautinio susiskaldymo, iki šiol skamba itin šiuolaikiškai. Dž. Lenonui 1980 m. žuvus, jo skleistos idėjos neužgeso, o kūryba nenugrimzdo praeitin. Laisvės, demokratijos, nepriklausomybės temos ir dabar tarsi sklando ore, prasiverždamos madose, politiniuose ar socialiniuose įvykiuose. Dž. Lenono dainas vis dar perdainuoja viso pasaulio muzikantai, „Imagine“ tapo UNESCO organizacijos daina.

Džono Lenono jubiliejiniam gimtadieniui paminėti Gluosnių kūrybinės dirbtuvės kartu su partneriu Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru ir kitais bendraminčiais rengia kūrybines dirbtuves, meninę akciją „Imagine 2020“ ir Džono Lenono kūrybos gyvos muzikos vakarą.

Žodis „imagine“ į lietuvių kalbą verčiamas kaip „įsivaizduok, sugalvok, sumanyk“, ir tai puikiai atspindi kūrybinių dirbtuvių tikslą – paskatinti įsivaizduoti ir susikurti meninei akcijai skirtą atributiką, kostiumų detales ar visą kostiumą, atspindintį 7–8 dešimtmečių dvasią, išryškinant ir akcentuojant tam laikotarpiui ir šiai dienai vėl aktualius ženklus ir žodžius.

Bendrose kūrybinėse dirbtuvėse „Imagine 2020“, vykstančiose nuo rugsėjo 28-osios iki spalio 8 dienos Gluosnių kūrybinėse dirbtuvėse ir KKKC Meno kieme, kartu su kostiumo dizainere Sonata Žižiene ruošiamasi pagrindiniam akcijos akcentui – Džono Lenono gimtadienio šventei. Dirbtuvėse kuriami laikmetį atspindintys ženklai, jie spaudžiami ant audinių, marškinėlių, maišelių, siuvama atributika ir kt. Propaguojant tvarią madą, skatinant kūrybiškumą, mažinant vartotojiškumą, kostiumams naudojami audinių likučiai, piešiniai ir spalvinė grafika gaminami iš skiaučių, seni drabužiai siuvinėjami ženklais, gėlių raštais, suteikiant jiems naują gyvenimą. Į nemokamų kūrybinių dirbtuvių veiklą gali įsilieti visi norintieji, užsiregistravę ir suderinę konkretų užsiėmimų laiką.

2020 10 10 – Džono Lenono gimtadienio šventė Klaipėdoje:

Reklama

16 val. kūrybinėse dirbtuvėse sukurta atributika ir kostiumai, trykštantys fantazija ir laisve, bus pristatyti senamiesčio gatvėse akcijoje „Imagine“ kartu su Senovinių automobilių asociacija „Seni kibirai“. 

19 val. „Apeirono“ teatre (Tiltų g. 19, Klaipėda) vyks muzikos vakaras, kuriame jungtinė Klaipėdos muzikantų ir kitų sričių atstovų kompanija atliks Dž. Lenono ir grupės „The Beatles“ dainas, bus demonstruojami biografiniai videofilmai, 7–8 dešimtmečių muzikos ritmus suks DJ Vladas (Balticum).

Perfrazuojant „Imagine“ dainos žodžius, muzikai, kūrybai, bendravimui, bendradarbiavimui sienų nėra. Tad kviečiame burtis ir kartu švęsti Džono Lenono gimtadienį!

Dalyvių aprangos (dress) kodas – 7–8 dešimtmečių stilius.

Norintieji dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir Džono Lenono gimtadienio šventėje turi registruotis: https://forms.gle/vPSqgZQ39ygCxpwM6

Projektą „Kurkime kartu“ iš dalies remia Klaipėdos m. savivaldybės administracija.

Žymos: john lennon

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Artimiausi Klaipėdos etnokultūros centro renginiai (Daržų g. 10):

Klaipėdos etnokultūros centras praneša apie renginių pakeitimus nuotrauka, foto

10.30 val. "Family Lab Academy" (Kuosų g. 144) kviečia močiutes ir senelius...

Ką savaitgalį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

Choreografinių miniatiūrų koncertas „Dėmesio! Baletas“ atskleidė talentus, dirbančius Klaipėdos valstybinio ...

O. Konošenko apie „Dėmesio! Baletas“: tai buvo taip stipru ir drąsu! nuotrauka, foto

"Kai išvydau, kiek daug savižudybių nutinka tokioje mažoje šalyje, nusprendžiau imtis veiksmų",...

Kalbos barjeras - ne kliūtis organizuoti renginius nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė parduoda UAB „Stotis“ akcijas nuotrauka, foto

Ūkis, Klaipėdos rajono savivaldybė parduoda jai priklausančias UAB „Stotis“, įmonės, kuri valdo Gargždų...

KU studentams skirta 16 savivaldybės stipendijų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paskyrė 32 metines stipendijas gabiems ir talentingiems aukštųjų...

Klaipėdos „Maximos“ apsaugos darbuotojui - koronavirusas nuotrauka, foto

COVID-19, Antradienį, spalio 27 dieną, Klaipėdoje esančios „Maxima“ parduotuvės apsaugos darbuotojui nustatytas koronavirusas. Prekybos...

Šilutėje mirė koronavirusu susirgusi medikė nuotrauka, foto

COVID-19, Mirė ilgametė medikė Jevgenija Mickienė. Moteriai buvo nustatytas koronavirusas.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...