2021 m. kovo 8 d. 08:30 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Į KKKC kiemą grįžta istorinės komiksų dirbtuvės

Į KKKC kiemą grįžta istorinės komiksų dirbtuvės nuotrauka, foto

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Lapkričio 12 d., šeštadienį, 12.00 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) vyks istorinių komiksų kūrybinės dirbtuvės „Klaipėda XVII amžiuje“. Istorikas dr. Klaidas Perminas tęs chronologinį pasakojimą apie Klaipėdos praeitį, jam talkins ir komikso žanrą pristatys grafikė Lina Itagaki.

Istorinių komiksų kūrybinių dirbtuvių ciklas – originalaus formato KKKC Meno kiemo projektas, skirtas meno ir mokslo jungčiai: užsiėmimų metu dalyviai, klausydami lektoriaus dr. K. Permino pasakojimų apie miesto istoriją, užuot konspektavę paskaitą, padedami grafikės Linos Itagaki, savo įžvalgas fiksuoja komiksų piešiniais. Nuo metų pradžios vykstantys užsiėmimai jau pelnė klaipėdiečių dėmesį. Komiksų kūrybinės dirbtuvės visada buvo itin populiarios tarp miestelėnų, o jų jungtis su istorijos paskaitomis pranoko lūkesčius – ne visiems norintiems pakanka vietos, todėl šiuo atveju registracijai galioja taisyklė: kas pirmesnis, tas gudresnis. Anot lektoriaus Klaido Permino, šį populiarumą, ko gero, lemia ir tai, kad neformaliuose užsiėmimuose jaukesnė atmosfera ir skirtingo amžiaus bei išsilavinimo dalyviai, įtraukti į kūrybinį procesą, atsipalaiduoja ir drąsiau klausinėja jiems rūpimų dalykų.

Ankstesnėse kūrybinėse dirbtuvėse apžvelgęs akmens, bronzos, geležies amžius, Mėmelio įkūrimą ir Klaipėdos istoriją pirmaisiais amžiais po miesto įkūrimo, šįkart istorikas pristatys Klaipėdos gyvenimą XVII amžiuje. Paklaustas, kuo ypatingas šis laikmetis, dr. K. Perminas neslėpė: „Tai labai įdomus miesto periodas. Tuo metu būta ir gaisrų, ir keletas švedų invazijų, ir maro protrūkių. Laikotarpis ypač įdomus urbanistine prasme, nes miestas iš esmės pakeičia savo veidą: apjuosiamas bastionais – gynybinių pylimų sistema. Klaipėdiečiai gerai žino Jono kalnelį, kadangi jis ryškiausiai atidengtas, bet mieste yra ir daugiau tos sistemos likučių. XVII amžius – tai ir Dacho laikotarpis su Anikės istorija, naujų priemiesčių formavimasis: Krūmamiestis, Mažoji ir Didžioji Vitės, Dangės upės pokyčiai, vienos iš vagų sunykimas, kitų objektų – malūnų, bakenų, kartuvių, bažnyčių vietos bei jų pokyčiai ir t. t. Šiame laikotarpyje netgi galima kalbėti apie du miestus – už dabartinės Didžiosios Vandens gatvės atsirado visas Friedricho miestas“, – būsimos paskaitos turinį trumpai pristatė istorikas.

Apie dirbtuves

KKKC Meno kiemo inicijuotų netradicinės formos istorinių komiksų dirbtuvių tikslas – mokslo ir meno jungtis. Mokslo sričiai atstovaujantis Klaipėdos universiteto lektorius, istorikas-archeologas dr. Klaidas Perminas dirbtuvių dalyvius supažindina su žinoma ir nežinoma uostamiesčio istorija, mitais, legendomis, paslaptimis. Mokslininko pasakojimai tampa inspiracija meninei veiklai – komiksų kūrimui. Meno sričiai dirbtuvėse atstovaujanti profesionali grafikė, iliustratorė Lina Itagaki dalyvius supažindina su komiksų žanro ypatybėmis, atlikimo technika ir kitais kūrybos niuansais. Šio bendro mokslinio ir kūrybinio proceso rezultatas – nuotaikingas komiksų žurnalas zinas su visų dalyvių darbais.

Lapkričio 12 d., šeštadienį, 12 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) istorinių komiksų kūrybinės dirbtuvės „Klaipėda XVII amžiuje“, lektoriai – istorikas Klaidas Perminas ir grafikė Lina Itagaki (nemokamai, dalyvių skaičius ribotas, būtina registracija el. paštu: [email protected] arba tel. 8 618 14506).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Klaipėdos koncertų salė muzikos gurmanų neketina palikti be koncertų ir paskutinį žiemos...

Klaipėdos koncertų salės renginių gidas: vasario 4–11 d. nuotrauka, foto

„Per Klaipėdą veriasi pasaulis. Per Klaipėdą jis atrandamas“, – savo gimtojo miesto...

„Klaipėda ir pasaulis”: Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos progai paminėti nuotrauka, foto

Gruodžio 9 d. (trečiadienį) 18.00 val.Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras kviečia į...

Kviečia į nuotolinius meistriškumo mokymus pynėjams nuotrauka, foto

Gruodžio 3 d. 17.30 Klaipėdos etnokultūros centraskviečia į nuotolinį Lietuvių kalbos instituto...

Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos pristatymas nuotrauka, foto

Būkite sveikos, mylimos ir laimingos kasdien! nuotrauka, foto

Klaipėda, Brangios moterys,

Citatos, kurias pastebėjo ir įsiminė „Vakarų ekspresas“ nuotrauka, foto

Įvairybės, Klaipėdos miesto tarybos narė Vaida RAUGELĖ: „Sporto klausimais pradėjau domėtis neseniai, tačiau...

Seimo rinkimams partijos ir kandidatai išleido per 9 mln. eurų nuotrauka, foto

Euras, Pernai vykusiems Seimo rinkimams partijos ir atskiri kandidatai išleido daugiau kaip...

Turgaus prekeiviai gali teikti paraiškas išmokoms nuotrauka, foto

Euras, Turgaus prekeiviai jau gali pretenduoti į turgavietės mokesčio kompensacijas, siekiančias iki...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...