2020 m. lapkričio 26 d. 09:05 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Parodos

Parodos

Baroti galerijoje - Petro Lincevičiaus tapybos darbų paroda

2020-10-21, 16:29

Organizatorių inf.

Baroti galerijoje - Petro Lincevičiaus tapybos darbų paroda nuotrauka, foto

Man begalvojant apie obuolį, jis praplaukė Vilnele, aliejiniai dažai ant drobės, 170x225 cm, 2017.

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Spalio 23 d. 18 val. Baroti galerijoje (Didžioji vandens g.2/Aukštoji g.1,Klaipėda) atidaroma Petro Lincevičiaus tapybos darbų paroda „Nuojautų trajektorijos ir savų istorijų struktūros“.

„Parodoje eksponuojamuose kūriniuose susipina kasdienybė, mane supanti aplinka, virtualaus informacijos srauto nuotrupos, konkrečių geografinių vietų – Šilavoto ir Rūdiškių apylinkių – patirtys. Pastarąjį aspektą būtų galima apibūdinti filosofo Arvydo Šliogerio filotopijos sąvoka, kuri apibrėždama mąstymą, įsišaknijusį konkrečioje vietoje – gimtojoje žemėje, – suteikia galimybę pozicionuotu ir įvietintu mąstymu įsitraukti į universalių ir globalių kontekstų apsvarstymą.

Šią parodą galima traktuoti kaip tekstą, sukonstruotą iš atskirų tapybinių vaizdų, kuris tuo pat metu yra atviras žiūrovo asmeninėms interpretacijoms. Kiekvienas tapybos kūrinys su savo turiniu ir forma, formato dydžiu, atlikimo technika ir stilistika tampa šio teksto sudedamąja dalimi. Parodos pavadinimas „Nuojautų trajektorijos ir savų istorijų struktūros“ būtent ir nurodo į šį atviro pasakojimo pobūdį, kuris kiekvienam žiūrovui bus kitoks.

Parodoje pristatomi kūriniai yra jau keletą metų plėtojamų lokalaus identiteto globalioje visuomenėje, saviapibrėžties, tapatumo ir identiteto sampratos temų tyrinėjimų tęsinys. Poreikis šių temų apmąstymui kyla iš pastangų apibrėžti save mus supančioje multikultūrinėje aplinkoje. Ši aplinka, jos istorija ir kultūrinė atmintis yra pagrindiniai paieškos laukai, o tapybos medija – šios paieškos priemonė.

Kūryboje tokią pačią reikšmę įgauna pojūčiai, nuojautos ir pats tapybos procesas. Tapyba man išlieka tiek atsiskyrėliškas, tiek ir archajiškas veiksmas. Tapydamas atvaizdą jį inkorporuoju, pasisavinu ir jis tampa dalimi manęs. Tačiau tuo pačiu veiksmu, perfiltravęs jį per save, išvaizduoju aliejiniais ar kitais dažais ant drobės. Tapybos proceso tikslas nėra atvaizduoti matomus reginius, o realizuoti galimybę pamatyti aplinką, kuriai stinga aiškaus apibrėžto vaizdo. Tokiu būdu tapyba ir vaizdų kūrimas kuria ir keičia mane patį. Tuo pačiu procesu apmąstau ir tapybą kaip mediją šiuolaikiniame pasaulyje. Šiuo metu man aktualus yra jos archaiškumas, priešistorinė reikšmė ir šamaniškumo bruožai. Tad tapyba man taip pat yra ir (ap)mąstymo būdas, o kūriniai – šio proceso rezultatai.“ /Petras Lincevičius/

Parodos autorius 2015 m. tarptautinėje meno mugėje „Art‘Vilnius“ pripažintas geriausiu jaunuoju menininku, o 2020 metais, pristatant šioje mugėje dailininkų Dainiaus Liškevičiaus, Remigijaus Treigio, Rodion Petrov ir Petro Lincevičiaus kūrybą, Baroti galerija buvo išrinkta į geriausių galerijų septintuką.

Reklama

Paroda Baroti galerijoje veiks iki lapkričio 18 d.

Parodos lankymo metu galerijoje garantuojamos visos saugumo priemonės, būtinos saugotis nuo covid 19 infekcjos.

Alpių kalnų proskynoje susitikę su Oetziu išsimainėme peiliais. Papasakojau jam apie Rūdiškių slėnį, tačiau jam jis buvo ne pakeliui, 225x54 cm, akriliniai dažai ant drobės, 2020.


Žymos: baroti galerija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Parodos

 Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius nuo 2020 m. lapkričio 13 dienos Klaipėdos...

Klaipėdoje – penktoji Fotografijos šventė nuotrauka, foto

Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) iki lapkričio 21 d. eksponuojama tautodailininko...

Prano Dužinsko medžio drožinių paroda nuotrauka, foto

Rugsėjo 24–gruodžio 16 d. Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centre (Daržų g. 10)...

Klaipėdoje viešės „Vilniaus puodžių cecho“ meistrai nuotrauka, foto

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija“ (Bažnyčių g. 6, pirmame aukšte)...

„Klaipėdos galerijoje“ – Motiejaus Stonkaus paroda nuotrauka, foto

Šiuo metu vyksta Klaipėdos miesto tarybos posėdis nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien, spalio 29 d., 9.00 val. prasidėjo 20-asis Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdis.

Užsienyje slapstęsis sunkiu nusikaltimu įtariamas vyras perduotas Lietuvai nuotrauka, foto

Kriminalai, Užsienyje slapstęsis nužudymu įtariamas vyras perduotas Lietuvos Respublikai tolimesniam baudžiamajam persekiojimui. Įtariamajam...

Vokeliuose atlyginimus mokėjusi odontologijos klinika atlygino žalą nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra...

Jus nori atleisti iš darbo? Darbo inspekcija pataria, kokių skubių veiksmų imtis nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė darbo inspekcija pastebi, kad karantino laikotarpiu į inspekciją kreipiasi daugiau žmonių,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...