"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...
ve > Žinios > Kultūra > Kultūros naujienos
Kultūros naujienos
Tekstilė: nuo pranašų iki skraidančių kilimų
PITIJOS. "Aš nežinau, ar mano išaustos moterys laimingos, tačiau, be abejonės, išmintingos ir gražios vidiniu pasauliu", - sakė tekstilininkė L. Oržekauskienė.
© Eimanto CHACHLOVO nuotr.
"Tekstilės įvairovė rodo nerealų pokytį, šuolį iš taikomųjų menų į šiuolaikinio meno pusę", - sakė menotyrininkas Ignas Kazakevičius per Klaipėdos kultūrų komunikacijos centre (KKKC) vykusį tekstilės meno parodos "En Face" pristatymą.
"Tekstilė derinama su stiklu, popieriumi, geležimi, savitai kuriamas tekstilės paviršius, ornamentai. Populiarėja optinė, erdvinė, "išmanioji" tekstilė. Meno kūriniu virsta medicinoje ir kosmose naudojama tekstilė: išsivalanti, prie kurios niekas nelimpa, arba keičianti raštą nuo šilumos, išsiplečianti ir kitokių besikeičiančių fizinių parametrų", - sakė menotyrininkas I. Kazakevičius.
Santykių estetika esą priklauso nuo mūsų požiūrio. Lietuvos tekstilės mokykla - eksperimentinė, autorinės technikos, latvių - labiau tradicinė, o estai linkę į dizainą, taikomąjį meną. Estai kuria ornamentus ir iš logotipų: nacionalinio paukščio - kregždutės, partijų ženklų ar Senojo Tomo vėtrungės.
Ką byloja pitijos
"Čia negali būti kalbos apie erotiką. Mano darbas pasakoja apie eilines aštuonias penkiasdešimtmetes moteris, o tai radikalus amžius ta prasme, jog tuo metu žmogus būna sukaupęs įvairią patirtį: nuo vaikystės, mistinės pajautos ir išmintį", - sakė Laima Oržekauskienė.
Autorė pasakojo, jog graikų Delfuose pranašės pitijos sakydavo ištaras, kurias orakulai perduodavo žmonėms. Ji su pagarba išveda paraleles tarp pitijų ir šių dienų moterų, lygindama jų išminties galimybes. Šių moterų kūnai yra tarsi šventovės, kuriose gyvena turtinga siela.
"Naudoju senąjį dvigubą audimo būdą, audžiu ant rėmo ranka, bet pasitelkiu ir šiuolaikines technologijas. Imu dokumentinę nuotrauką, kurią perkeliu ant audinio. Ilga praktika suteikė galimybę sujungti tris skirtingas technologijas į viena. Tai sudėtingas procesas, kuris reikalauja daug eksperimentų ir bandymų", - kalbėjo autorė.
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Kultūros naujienos
Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...
Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...
Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...
COVID-19, Paskelbta prieš 23 min.
Kelionės, Paskelbta prieš 32 min.
Lietuva, Paskelbta prieš 37 min.
Ūkis, Paskelbta prieš 46 min.
Naujienos

Mirė vienas parlamento gynėjų ir kariuomenės kūrėjų...

Verslas COVID-19 įvardija didžiausia 2021 metų kliūtimi

Uostamiestyje bus įkurta nauja erdvė jaunimui

Ištyrus 7057 ėminius, 717 naujų koronaviruso atvejų
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai... (26)
- Saulius Budinas: Kam rūpi senjorai Klaipėdoje? (16)
- Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo...
- Santaros klinikose COVID-19 serga 79 medikai, paskiepyti... (9)
- Senasis turgus - kaip lagaminas be rankenos?... (9)
- Norvegijoje užfiksuotos 23 mirtys po vakcinacijos nuo... (9)