2019 m. liepos 19 d. 20:40 val., penktadienis

Kultūros naujienos

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

ĮSIPAREIGOJIMAI. Miesto Tarybos bus prašoma pritarti tam, kad ta darbų dalis, kuri turėtų būti vykdoma ant Savivaldybės žemės, pavyzdžiui, įrengiami nauji šaligatviai, automobilių stovėjimo vietos, būtų atliekama miesto biudžeto lėšomis.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai vyktų ir jai priklausančioje žemėje. Be to, nutarta kreiptis į miesto Tarybą, kad ši skirtų lėšų tokiems darbams.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova nurodė, kad parengtą Muzikinio teatro rekonstrukcijos projektą norima teikti derinti visoms institucijoms.

"Projekte numatyta sutvarkyti ir pėsčiųjų bei dviračių takus, kurie yra palei Muzikinį teatrą Herkaus Manto ir Danės gatvėse. Tai yra jų rengiamo projekto dalis, tačiau tai yra Savivaldybės teritorija. Tam, kad būtų galima suderinti parengtą projektą, reikia pateikti ir pasirašytą infrastruktūros sutartį, kurią pasirašydama Savivaldybė sutiktų, kad jos valdomame sklype būtų atlikti vienokie ar kitokie darbai. Infrastruktūros sutartis būtų tik formalumas, jeigu Savivaldybė nenorėtų prisidėti prie darbų finansiškai. Tačiau mes norime prisidėti bei padėti teatrui ir savo lėšomis, kad viskas vyktų maksimaliai sklandžiai ir greitai", - sakė E. Mantulova.

Dabar baigti suderinti rekonstrukcijos projektą ir gauti statybos leidimą kliūčių jau nebebus, nes infrastruktūros sutartis - vienas paskutinių žingsnių. Netrukus miesto Tarybos bus prašoma pritarti, kad ta darbų dalis, kuri turėtų būti vykdoma ant Savivaldybės žemės, pavyzdžiui, įrengiami nauji šaligatviai, būtų atliekama miesto biudžeto lėšomis.

Sausį vykusio susitikimo su kultūros ministre metu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad teatro rekonstrukcija yra svarbi miestui ir visam regionui, tad būtina kalbėti su Taryba dėl finansinio prisidėjimo. Tuomet meras svarstė, kad biudžete šiam tikslui tikimasi rasti apie 1 mln. eurų. O prieš gerą mėnesį Savivaldybės administracijos Kultūros ir ugdymo departamento vadovė Nijolė Laužikienė minėjo, kad Savivaldybė prisidės prie teatro rekonstrukcijos įrengdama automobilių stovėjimo vietas teatro kolektyvui ir lankytojams.

"Mūsų planuose - pastatyti požeminę automobilių statymo aikštelę Atgimimo aikštėje ir įrengti automobilių stovėjimo vietas Danės gatvėje. Šie darbai, kurių vertė gali būti iki 2 milijonų eurų, net nėra įtraukti į Muzikinio teatro rekonstrukcijos projektą. Taip pat galėtume investuoti apie 118 tūkstančių eurų pagal infrastruktūros sutartį į aplinkos šalia teatro tvarkymą. Savivaldybė įsipareigoja bent iš dalies pritaikyti Muzikinio teatro poreikiams Žvejų rūmus. Numatyta pritaikyti sceną, sumontuoti dekoracijų padavimo į sceną įrangą, kurios iki šiol nebuvo, pakeisti salės dangą, žiūrovų kėdes. Taip pat Savivaldybė planuoja investuoti į "minkštuosius" teatro projektus remdama spektaklių kūrybą. Šiuo metu teatro spektakliams miestas skiria apie 40 tūkstančių eurų. Pagal galimybes finansavimą didintume", - tuomet sakė N. Laužikienė.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Eglė Tamulytė-Shaltmira: "Pasaulio užkariauti nereikia, užtenka su juo susidraugauti" nuotrauka, foto

Parodos, Ekscentriškoji menininkė Eglė Tamulytė-Shaltmira savo darbų parodą, sudarytą iš dviejų dalių, kuriose...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (587) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 40 min.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...