2019 m. liepos 18 d. 06:26 val., ketvirtadienis

Kultūros naujienos

Šiųmetinė "PLArTFORMA" balansuoja ant dviejų polių

Šiųmetinė "PLArTFORMA" balansuoja ant dviejų polių nuotrauka, foto

Granhoj Dans. "Spektaklis 2men2mahler"

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Tarptautinis šiuolaikinių vaizduojamųjų ir atlikėjų menų festivalis „PLArTFORMA“ vyks rugpjūčio 23-25 d. „Švyturio menų doke“ Klaipėdoje. Šiemet festivalio programos turinį atspindi konceptuali vizualinė stilistika – raudono ir mėlyno polių (kompase nurodantys į šiaurę ir pietus, magnete žymintys pliusą ir minusą, o žmonių santykiuose simbolizuojantys vyrą ir moterį) susitikimas.

Šis intriguojantis diskursas atsiskleis jau atidarymo metu, kuomet Ch. Gounod operoje „Faustas“ (kamerinė versija) visas partijas scenoje atliks vien vyrai. Unikalų ir vienintelį pasaulyje, anot „Baltijos kamerinio operos teatro“ direktoriaus J. Sakalausko, pastatymą paskatino V. Gerasimovo (sopraninas) ir A. Bagdonavičiaus (kontratenoras) reto grožio ir stebėtinų galimybių balsai, leidžiantys pasiduoti sensacingai avantiūrai ir abi Ch. Gounod operoje parašytas partijas moterų balsams atiduoti šiems operos solistams.

Intrigos kortą festivalis mes ir antrąją dieną, kuomet žiūrovus pakvies į itin įslaptintą vokiečių menininkų kolektyvo „post theater“ gyvą multimedijų pasirodymą „Ekspres kovos klubas“ (Express Fight Club). Bestseleriu tapęs Ch. Palahniuko romanas „Kovos klubas“ ir vėliau sukurtas to paties pavadinimo kino filmas nagrinėja šiuolaikinio žmogaus santykį su darbu. „Espres kovos klubas“, pasitelkęs 30 anoniminių atlikėjų iš Lietuvos, sulaužys stereotipus ir pateiks visiškai naują, alternatyvią versiją darbo pasauliui, nagrinėtam populiariajame romane.

Festivalio uždarymas pratęs pernykštėje programoje narstytą vyriškosios tapatybės diskursą. Antrą kartą į festivalį atvykstantis vienas žymiausių Danijos šokio teatrų „Granhøj Dans“ pristatys šokio spektaklį „2men2mahler“ (chor. P. Granhøj). Tai – pirmasis žymaus choreografo bandymas prakalbinti Mahlerio muziką. Intrigos dėlei, būtina priminti, kad pernai kartu su DNA tinklu pastatytas antrasis P. Granhøj spektaklis pagal Mahlerio muzika "Men&Mahler" (rodytas ir mūsų festivalio programoje) šiemet buvo pripažintas geriausiu Danijos šokio spektakliu.

Pasiilgusiems moteriškumu dvelkiančio spektaklio, festivalis pristato premjerą – jungtinį čekų ir ispanų kūrinį „Artemis žvelgia į veidrodį“. Anot autorių, šis spektaklis dedikuotas moteriai, natūralumo sergėtojai, vieninteliam ir paskutiniam civilizacijos ryšiui su gamta. Moteriškumu bei ispaniškos muzikos ritmais pulsuos ir naujausias B. Molytės kūrinys „Un extracto del blog”, statomas kartu su garsiuoju perkusininku A. Gotesmanu.

Eksperimentinės muzikos gerbėjai kviečiami į audiovizualinės poezijos grupės „Avaspo“ naujojo albumo „Kraujuojantis okeanas“ pristatymą. 2012 m. T.E.T.E. apdovanojimų metu „Avaspo“ pripažinta geriausia Lietuvos eksperimentinės muzikos grupe.

Reklama

O pernai pamėgusiems kino seansus festivalis, bendradarbiaudamas su „Lithuanian Shorts“ ir festivaliu „Naujasis Baltijos šokis“, šiltais rugpjūčio vakarais siūlo pasinerti į lietuviškų šokio filmų kolekciją ir trumpametražinių filmų programą „Patys pačiausi“. Festivalio metu taip pat veiks skulptoriaus Andriaus Petkaus erdvinių objektų „Sudegęs“ ir „Skrytis“ ekspozicija.

Šiemet festivalis „PLArTFORMA“ vyksta jau aštuntą kartą. Tai – daugiašalio kultūrinio bendradarbiavimo projektas, vienintelis tokio pobūdžio renginys ne tik Klaipėdoje, bet ir visame Vakarų Lietuvos regione. Nuo 2010 m. festivalis „PLArTFORMA“ yra tarptautinio meno ir festivalių tinklo “DNA: Development of New Art” nariu. 2011 m. Klaipėdos miesto savivaldybės taryba jį įtraukė į Miesto reprezentacinių festivalių sąrašą, o šiemet Klaipėdos miesto savivaldybė festivalį pripažino geriausiu 2012 m. kultūros projektu mieste.

Festivalio organizatoriai: menininkų grupė „Žuvies akis”. Festivalį remia: Klaipėdos miesto savivaldybė ir Kultūros rėmimo fondas. Bilietus į atidarymo ir uždarymo renginius platina BILIETAI.lt

Bilietus taip pat bus galima įsigyti ir festivalio teritorijoje prieš renginius.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Baltijos jūroje tarša mažėja, tačiau džiaugtis anksti nuotrauka, foto

Jūra, Baltijos jūra mums yra ypatinga ne tik todėl, kad ji vienintelė skalauja...

Moteris iš Gargždų: „Nenorėjau jo žudyti“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Gargžduose gyvenanti 45 metų Ingrida Krikšnaitė, nuskriaudusi sugyventinį, kuris su ja dalijosi...

Klaipėdiečių pergalės "Gintarinių irklų" regatoje nuotrauka, foto

Sportas, Trakuose, Galvės ežere, vykusioje tarptautinėje "Gintarinių irklų" regatoje pergales skynė Klaipėdos irklavimo...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Kriminalai, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...