2019 m. liepos 17 d. 12:36 val., trečiadienis

Kultūros naujienos

"Permainų muzika" įsuks aktualaus skambesio verpetą

2011-09-16, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

"Permainų muzika" įsuks aktualaus skambesio verpetą nuotrauka, foto

Klaipėdos koncertų salė (KKS) atveria naujo koncertinio sezono duris: festivalis "Permainų muzika" rugsėjo 21-osios koncertu "Skambantis horizontas" vėl įsuks dabarties garsų verpetą. Gyvo ir elektroninio skambesio, balsų ir instrumentų sūkurys susilies su vaizdu, judesiu, teatro elementais. Aštuoni festivalio renginiai traukia atsiverti pokyčiams, jaudinantiems ir išliekantiems įspūdžiams.

Rugsėjo 22 d. koncerto "Meilės daina ir išsiskyrimas" pavadinimą inspiravo Mindaugo Urbaičio kompozicija poetišku Antano A. Jonyno tekstu. Ją bei Alejandro Viñao, Vykinto Baltako kūrinius interpretuos Vokietijoje gyvenanti ir aktyviai šiuolaikinės muzikos pasaulyje besireiškianti solistė Rita Balta (sopranas).

Antroje dalyje prisistatys "Lietuvos ansamblių tinklas". Pasak jo sumanytojo kompozitoriaus ir dirigento V. Baltako, "koncertas tematizuoja žodį "meilė". Aišku, ne romantiškai, ne idealizuojant, bet realistiškai, su gera ironijos doze. Tai vokiečio Gerhardo Stäblerio, korėjiečio Kunsu Shim bei jauno lietuvio kompozitoriaus - videomenininko Igno Krunglevičiaus performansai, audiovizualinės kompozicijos."

"Šokiai anapus Čiurlionio" rugsėjo 28 d. intriguos naujais skambesiais bei plačia stilistine kūrinių amplitude. Klausytojai išgirs gausų netradicinių griežimo būdų arsenalą Vytauto V. Jurgučio opuse, stebėsis Vykinto Baltako kompozicinių struktūrų estetiniu grynumu, pasiners į Johno Adamso minimalistinių "šokių" svaigulį.

Prie ištikimo šiuolaikinės muzikos propaguotojo styginių kvarteto "Chordos" prisijungus Antanui Kučinskui ir Antanui Jasenkai, bus atlikta minėtų autorių kompozicija "Anapus Čiurlionio". Jos ištakos - M. K. Čiurlionio kvartetas c-moll, kurio medžiaga buvo interpretuota kaip kompiuterinių komandų rinkinys ir konvertuota į visiškai neatpažįstamą skambesį, praturtinant jį gyvai atliekamais elektroniniais efektais. Kvarteto ir elektronikos dialogą dar papildys Džiugo Katino vaizdo projekcija, taip pat kuriama realiuoju laiku.

Spalio 4-osios koncertas "Linija", dalyvaujant Šv. Kristupo medinių pučiamųjų kvintetui, baleto šokėjams Olgai Konošenko bei Aurelijui Daraškevičiui, pateiks choreografinę muzikos interpretaciją. XX amžiaus užsienio autorių kūrinius kvintetui sujungs jaunosios kartos lietuvių kompozitorės Rūtos Vitkauskaitės elektroakustinė kūryba.

Latvijos radijo choras, net penkis kartus pelnęs Latvijos muzikos Didįjį prizą, spalio 5 d. atliks programą "Tylus vanduo". Joje suskambės pasaulinė klasika: John Cage, György Ligeti, Baltijos ir Skandinavijos šalių autoriai: norvegai Knut Nystedt, Lasse Thoresen, švedas Anders Hillborg, lietuvis Rytis Mažulis, latviai Juris Ābols, Santa Ratniece, Pēteris Vasks  bei estas Toivo Tulev. Koncertas pavadintas pagal S. Ratniece's kūrinį, muzikos garsais atkuriantį ežero paslaptingumą, neapčiuopiamumą ir šventumą.

Amžinosios gamtos, grožio ir laiko temą paliečianti Klaipėdos kamerinio orkestro programa "Laiko garsai" nuskambės spalio 7 d. Kolektyvo meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus kartu su smuikininku Džeraldu Bidva atliks solo partijas bulgarų kilmės anglų kompozitorės Dobrinkos Tabakovos "Saulės triptike". Suskambės ir daugeliui turbūt girdėta žymaus britų kompozitoriaus Michaelio Nymano muzika iš kino filmo "Fortepijonas". Ritmiškai ir meditatyviai judės vokiečių autoriaus Peterio Hamelio "Laiko strėlė" ("The arrow of time"). Gediminas Gelgotas šiame koncerte ne tik diriguos, bet ir prisistatys kaip kompozitorius.

Spalio 11-osios laiką skaičiuos byrantys "Smėlio laikrodžiai" - šis kompozitorės Justės Janulytės sumanytas ir kartu su lietuvių bei italų menininkais įgyvendintas projektas apibūdinamas kaip "garso ir vaizdo, laiko ir erdvės teatras".

Festivalis "Permainų muzika" atsisveikins koncertu "Vizija".  Spalio 25 dieną scenoje išvysime unikalų kolektyvą - aštuonių kontrabosų ansamblį "Ludus Gravis" (Italija), kuriame muzikuos ir solistas Daniele Roccato. Išgirsime festivalio pavadinimo įkvėpėjo Johno Cage'o intymią garsinę "Viziją" ("Dream") ir japoniško sodo inspiruotą "Ryoanji" bei kitus kūrinius.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

LFF sprendimai: geri norai Klaipėdai ar siekis uždėti apynasrį? nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo federacija (LFF) parengė planą, kaip būtų galima į kampą įsprausti...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Trečiadienio pietūs

Vytis Europą Lietuvai tampa vis sunkiau nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sėkmingai pastaruosius keliolika metų augusi Lietuva nusikrato pigios šalies etiketės. Dabar reikės...

Oro taršos tyrimų rezultatai nenuramino nuotrauka, foto

Klaipėda, Oro tarša jaučiama, tačiau normos - neviršijamos, pavojaus gyventojų sveikatai nėra. Tokios...

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...