2020 m. spalio 31 d. 13:13 val., šeštadienis

Kultūros naujienos

Muziejų naktis Klaipėdoje

(2)

Muziejų naktis Klaipėdoje nuotrauka, foto

Ketvirtą kartą Tarptautinės muziejų dienos proga uostamiesčio muziejai dalyvauja tarptautiniame projekte "Muziejų naktis". Todėl gegužės 16 d. jie veiks iki vėlyvo vakaro ir kvies klaipėdiečius bei miesto svečius į nemokamus, nesidubliuojančius tarpusavyje ir labai įdomius renginius.

31 Jūrų muziejaus kadras

Tarptautinės muziejų dienos proga Lietuvos jūrų muziejuje tradiciškai vyks iškilmingos jauniausiųjų gyvūnų vardynos, bus paminėta Baltijos jūros kiaulės diena. Išskirtinis muziejų nakties renginys - "Kino naktis. 31 kadras" - bus skirtas šiemet minimam Jūrų muziejaus 30-mečiui.

Dviejų jauniausių, šiemet gimusių, muziejaus augintinių - ruoniuko ir ruoniukės vardynos vyks šiandien. Iš keleto šimtų vaikų pasiūlytų vardų komisija atrinko prasmingiausius ir labiausiai tinkamus jaunikliams. Vardai bus iškilmingai paskelbti 13 val. muziejaus cirko arenoje. Vardynų šventėje koncertuos Klaipėdos jaunimo centro vaikų šokių kolektyvas "Junga", džiazo studija "Junior city jazz". Šiandien į muziejų atvykę vaikai turės galimybę iš arti susipažinti ir su kitais muziejaus gyvūnais. Prižiūrėtojai pasakos apie pingvinus, ruonius ir Šiaurės jūrų liūtus, demonstruos jų sugebėjimus.

Rytoj 20.35 val. iškilmingas Kopgalio vėliavos pakėlimas ir patrankos šūvis paskelbs muziejaus 30-mečiui skirto kino vakaro Nerijos forte "31 kadras" pradžią. Muziejaus kieme mišraus choro "Cantare" vyrų grupė susirinkusiuosius linksmins senąja jūrininkų kalba atliekamomis Šiaurės-Baltijos jūros jūreivių dainomis (šantėmis). Istorinės muziejaus salės virs kino teatrais, kuriuose bus demonstruojama Tarybinės Lietuvos kino kronika, nukelsianti žiūrovus 30 metų į praeitį ir supažindinsianti su muziejaus istorija. Taip pat įvyks šio muziejaus pradininko, ilgamečio vadovo Aloyzo Každailio knygos "Smagios sunkios dienos" pristatymas, kuriame dalyvaus aktorius Aleksandras Šimanskis ir muzikantas Linas Švirinas.

Muziejaus lankytojus pasitiks ir kalbins filmavimo grupė, kuri kurs 31-ąjį muziejaus istorijos kadrą. Todėl visi muziejaus lankytojai tądien kviečiami pasiruošti filmavimui - pasipuošti 30 metų senumo drabužiais. Muziejaus lankytojai galės drąsiai vakaroti, paskutinis keltas iš Smiltynės tądien išplauks 23 val.

Sekmadienį muziejuje išskirtinis dėmesys bus skirtas Baltijos jūros banginukui - jūros kiaulei. Muziejus rengia smagią akciją "Surask 10 skirtumų tarp jūrų kiaulės ir paprastos kiaulės". Lankytojai, kasoje pateikę savo kiaulės nuotrauką, gaus nemokamą bilietą į Jūrų muziejų, kuriame lengvai suras skirtumus, apžiūrėdami jūros kiaulės atlieją. O visos paprastų kiaulių nuotraukos bus sukabintos į parodą.

Liesis "Klaipėdos akvarelės"

Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje nuo 10 val. ryto iki 23 val. vakaro lankytojai turės progos susipažinti su Klaipėdos miesto praeitimi apžiūrėdami dienraščio "Vakarų ekspresas" pristatomą parodą "Klaipėdos akvarelės" bei stebėdami filmą, kaip buvo kuriama dienraščio žurnalistės Gražinos Juodytės knyga "Klaipėdos akvarelės". Muziejuje bus galima įsigyti ir pačią knygą.

Kitose muziejaus ekspozicinėse salėse suksis filmai apie archeologinius uostamiesčio tyrinėjimus bei 1923 metų sukilimą.

Uždegs Katzkės kalvės žaizdrą

Pats didžiausias ir įspūdingiausias Tarptautinei muziejų dienai skirtas projektas Klaipėdoje šiemet bus trečiasis tarptautinis kalvystės pleneras "Keturi vėjai".

Šis renginys vyks gegužės 16-17 d. Teatro aikštėje ir Kalvystės muziejuje. Nuo pat ryto 10 val. šeštadienį Kalvystės muziejuje bus atidaryta kalvystės dirbinių paroda, 11.30 val. bus demonstruojamas originalus kalvio Dariaus Viliaus filmas apie kalvystės procesą, apie savo amatą metalo meistrai diskutuos konferencijoje. Po daugelio metų pertraukos šiemet kalviai vėl uždegs muziejuje esančios senosios Katzkės kalvės žaizdrą. Nuo 14 val. iki 23 val. dalis plenero dalyvių čia demonstruos savo amato subtilybes.

Kita dalis kalvių su mobiliais žaizdrais šeštadienį nuo 13 val. įsikurs Teatro aikštėje. Jau trečius metus kalvystės plenero "Keturi vėjai" dalyviai drauge kuria vieną kompoziciją, kurią po renginio dovanoja miestui. Šiais metais kalviai žiūrovų akivaizdoje kurs individualias metalo kompozicijas bendram kūriniui - dekoratyviniam pano "Lietuvos 1000".

Pasak plenero organizatoriaus Lietuvos kalvių sąjungos pirmininko Lino Leščiausko, jau prieš plenerą kalviai nukalė didžiulį 250 cm ilgio ir 180 cm poločio pano karkasą - Lietuvos kontūrą ir pritvirtino jį prie medinės plokštumos. Plenero metu kalviai Lietuvą užpildys savo rankų darbu. "Pano bus nukaltas ir sumontuotas tik senąja kalvystės technologija, naudos tik žaizdrą, kaltą, kirstuką ir kalvišką suvirinimą", - pabrėžė plenero autentiškumą L. Leščiauskas.

Renginio organizatorius džiaugėsi, kad garsas apie Klaipėdoje vykstantį plenerą "Keturi vėjai" jau gana plačiai pasklido ir šiemet laukiama į jį atvykstant itin gausaus kalvių būrio - apie 40-50 meistrų iš Lietuvos, Čekijos, Ukrainos. Plenero metu kalviai ne tik dirbs, bet ir linksminsis su miestelėnais. Nuo 20 val. Teatro aikštėje vyks šventinis koncertas ir įspūdingos kalviškos varžybos "Citus, Altus, Fortus".

Kalvystės pleneras pasibaigs sekmadienį. Teatro aikštėje nuo 12 iki 14 val. kalviai sumontuos dekoratyvinį pano "Lietuvos 1000", paskelbs ir apdovanos geriausius metalo meistrus.

Į Skulptūrų parką sugrįš du kūriniai

Mažosios Lietuvos istorijos muziejui priklausantis Skulptūrų parkas Tarptautinės muziejų dienos proga lankytojus nudžiugins dviem restauruotomis skulptūromis. Į savo vietas sugrįš Daliutės Onos Matulaitės kūriniai "Klajojantis ežeras" ir "Dvylika brolių". Skulptūrų pristatymas visuomenei, kuriame dalyvaus ir autorė, įvyks 13 val.

Pasakos ir teatras P. Domšaičio galerijoje

Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerija nuo 16 iki 19 val. kvies lankytojus į kūrybinius užsiėmimus visai šeimai. Su meno kūrinių ir multimedijos pagalba čia bus sekamos pasakos apie P. Domšaičio paveikslus "Kas muziejuje gyvena?" Visi atėjusieji galės patys patirti kūrybos džiaugsmą lipdydami iš molio, piešdami, dėliodami P. Domšaičio kūrinių dėliones. Į užsiėmimus reikia užsiregistruoti tel. 410421.

17 val. muziejuje Klaipėdos universiteto Menų fakulteto režisūros studentai, vadovaujami režisieriaus Gyčio Padegimo, parodys teatrinę improvizaciją pagal Žano Anujo pjesę "Medėja".

Grafičiai Laikrodžių muziejuje

Į Laikrodžių muziejaus kiemelį šeštadienį gyvybės įneš grafičių meistrai. Nuo 18 iki 20 val. muziejaus kiemelyje skambės hiphopas, o grafičių meistrai supažindins lankytojus su šio meno subtilybėmis. Ant didelių kartono plokščių legaliai išbandyti savo jėgas su aerozoliniais dažais galės kiekvienas norintis.

19.30 - 21 val. lankytojai bus kviečiami į kūrybinius užsiėmimus muziejaus laikrodžių dirbtuvėse. Užsiregistravusieji į jas gaus veikiantį laikrodžio mechanizmą, o originalų ciferblatą galės sukurti patys iš įvairiausių medžiagų. Į užsiėmimus reikia užsiregistruoti tel. 410417.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nieko nesuprantu

2010-05-02   07:38

Kaip cia gaunasi kad ta pacia diena bus ir dragu varzybos ir baikeriu sezono atidarymas ir muzieju naktis? Ir kodel taip neapgalvotai dabar gavosi? Va padarytu renginius atskiromis dienomis kas savaitgali tai klaipedoje butu "daug" renginiu.

vardas

2010-05-02   07:38

del muzieju nakties, tai jos data visada buna artimiausias sestadienis pries tarptautine muziejininku diena - geguzes 18. tad jos kaip ir neina nukelt niekur :-) o del kitu aisq galima buvo ir pagalvot.. :-)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Kasiulevičius: išeitis viena – trijų savaičių karantinas visoje šalyje nuotrauka, foto

Lietuva, Koronaviruso atvejų skaičiui kasdien vis augant, profesorius Vytautas Kasiulevičius sako, kad nebeliko...

Kauno „Žalgirio“ žaidėjui nustatytas COVID-19 nuotrauka, foto

COVID-19, Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ žaidėjui Rokui Jokubaičiui nustatytas COVID-19, kiti krepšininkai –...

Egzistuojam ar gyvenam? nuotrauka, foto

SE, Kai gyvenimas teka įprasta vaga, dažnas net nesusimąstome, kad tai, ką šią...

„Maximos“ darbuotojai Palangoje nustatytas koronavirusas nuotrauka, foto

COVID-19, Penktadienį, spalio 30 dieną, nustatyti 3 nauji „Maximos“ darbuotojų susirgimų COVID-19 infekcija...

COVID-19, Paskelbta prieš 47 min.

SE, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...