2019 m. liepos 24 d. 12:43 val., trečiadienis

Kultūros naujienos

M. K. Čiurlionio metams - proginis skaitovų konkursas

(1)

Ką tik šiluma pradėjusį lepinti pavasarį nuolat lydi poezijos skaitymai bei kitokie eiliuoto žodžio renginiai. Jų įvairovę Klaipėdoje jau penktuosius metus palaiko dienraščio "Vakarų ekspresas" inicijuotas moksleivių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas, šiemet dedikuotas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties šimtmečiui - gegužės 4 d. 13 val. jis tradiciškai vyks Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos renginių salėje.

Kalbos atgavimo, spaudos ir knygos dienai skirto renginio pavadinimu šiemet tapo garsiojo dailininko bei kompozitoriaus citata - "Norėčiau visą pasaulį apglėbti". Šūkis atspindi ne tik renginio skaitovų ir dainų atlikėjų - jame dalyvauti kviečiami Klaipėdos apskrities moksleiviai - polėkį, bet ir organizatorių, bendrovės "Promo Plius", šiųmetę patirtį.

Tradicinio renginio projektas siekė paramos per įvairias institucijas, tačiau šiemet fortūna nuo jo nusisuko. Organizatoriai abejodami svarstė, ar įmanoma renginį, sutraukiantį nemažą būrį meno profesionalų, planuoti su nuliniu biudžetu. Tačiau draugą pažinsi nelaimėje - visi projekto dalyviai ir partneriai, pradedant jo vadove aktore Virginija Kochanskyte ir baigiant I. Simonaitytės biblioteka, sutiko prisidėti prie jo vien iš entuziazmo.

Rengėjų solidarumą ir ištikimybę projektui įvertino klaipėdietis verslininkas ir politikas Rimantas Cibauskas, tapęs jo globėju ir palengvinęs komandos rūpesčius finansiniu indėliu.

Tuo metu apskrities moksleivijai ir pedagogams, kurių gretose nemažai rengiančiųjų ugdytinius konkursui jau kelerius metus iš eilės, konkursas yra reikalingas - klausimų, skambučių bei laiškų sulaukiama iš įvairių regiono miestų. Beje, registracija vykdoma iki gegužės 2 d., tad norintieji viešai deklamuoti arba sudainuoti mėgstamą lietuvių autoriaus arba savo sukurtą posmą kviečiami skambinti mob. tel. 8 618 14506 bei rašyti elektroniniu paštu info@promoplius.lt.

Konkursas - ne tik puiki galimybė viešai pasidžiaugti mėgstamais autoriais arba pristatyti savo kūrybą, bet ir dingstis pabendrauti su Klaipėdos meno pasaulio atstovais. Šiuosyk dalyvių pasirodymus vertins Klaipėdos dramos teatro aktoriai Nijolė Sabulytė ir Donatas Švirėnas, poetė Daiva Molytė, I. Simonaitytės viešosios bibliotekos bei dienraščio "Vakarų ekspresas" atstovai. Garbingai komisijai pirmininkaus režisierius, Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto profesorius Petras Bielskis.

Pasakytina, kad konkurso komisija, vertindama pasirodymus, nesivadovauja sausais kriterijais, o ieško kiekviename iš jų originalumo, gero skonio ir talento kibirkšties. Be to, būdami skirtingų meno sričių atstovai, vertintojai nesunkiai įžvelgia vieno ar kito dalyvio gabumus ir gali pažerti vertingų patarimų dėl kūrybinės raiškos, o galbūt - ir dėl profesinio kelio.

Sumanytas kaip skaitovų konkursas, projektas ilgainiui aprėpė ir dainuojamąją poeziją - tam rengėjus paskatino dalyviai, vis dažniau į sceną išeidavę su gitara arba būgneliais. M. K. Čiurlionio bardu nepavadinsi, tačiau kompozitoriaus figūra čia - neatsitiktinė: būdamas universalaus talento žmogus, jis, be kita ko, mielai aranžuodavo lietuvių liaudies dainas.

Gegužės 23-iąją poezijos šventę vainikuos apdovanojimų ceremonija. Dalyvauti joje pakviestas didysis M. K. Čiurlionio kultūrinio paveldo tyrinėtojas bei propaguotojas - europarlamentaras profesorius Vytautas Landsbergis.

"Remti kultūrą - verslo garbės reikalas"

Rimantas CIBAUSKAS, verslininkas, renginio globėjas
Palaikydamas šį konkursą, norėjau suteikti tęstinumą ankstesnei savo veiklai - esu Ievos Simonaitytės premijos bei Klaipėdos savivaldybės viešosios bibliotekos rengiamų Metų knygos rinkimų mecenatas. Manau, meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas gražiai juos papildo. Žinau, kad konkurso galėjo nebelikti, susidūrus su paramos stoka, ir džiaugiuosi, kad pavyko išsaugoti tradiciją. Manyčiau, jog galiu tapti ir nuolatiniu šios poetinio žodžio ir jaunimo šventės globėju.

Pasiūlymų remti vieną ar kitą kultūros projektą sulaukiu kone kasdien. Norėčiau padėti visiems, tačiau galimybės yra ribotos. Atranka - sudėtingas procesas, ir svarbiausias tikslas - skirti paramą prasmingiems ir perspektyviems sumanymams. Verslas noriai remia sportą, tai - labiau matoma, populiari sritis. Tačiau kultūros vaidmuo mūsų gyvenime nėra menkesnis, be jos visuomenė neįsivaizduojama. Todėl manau, kad remti kultūrą turėtų būti kiekvieno sėkmę patiriančio verslininko garbės reikalas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

mh..

2011-05-18   12:36

IP: 86.100.29.147

..sutiko prisidėti prie jo vien iš entuziazmo.. o tai ar anksciau buvo kitaip? kazkaip nepastebejau..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Baltijos jūros dugne – amžiaus atradimas nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltijos jūros dugne slepiasi daugybė įvairių paslapčių, tačiau neseniai tarp Švedijos ir...

Rudenį įsigalios nemokamos elektroninės vizos į Sankt Peterburgą nuotrauka, foto

Kelionės, Kaip ir Kaliningradas, nuo spalio pradžios lengviau turistams bus pasiekiamas ir Sankt...

Perpildytos vaikų grupės tampa ugdymo įstaigų problema nuotrauka, foto

Švietimas, Perpildytos vaikų grupės tampa ne tik Vilniaus, bet ir daugelio Lietuvos savivaldybių...

Klaipėdos universitetinė ligoninė ruošiasi remontui nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universitetinė ligoninė savo pagrindiniame pastate siekia atlikti atnaujinimo darbus. Klausimą svarstant...

Pasaulis, Paskelbta prieš 27 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 34 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 42 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...