2019 m. birželio 18 d. 12:32 val., antradienis

Kultūros naujienos

Laurus nuskynė jaunoji kūrėjų karta

(1)

Laurus nuskynė jaunoji kūrėjų karta nuotrauka, foto

NETIKĖTUMAS. Menotyrininkei Neringai Bumblienei apdovanojimą įteikęs konkurso mecenatas, UAB "Mūsų laikas" vadovas Rimantas Cibauskas palinkėjo, kad kitąmet Klaipėdoje išleistų knygų aruodas būtų dar gausesnis

© Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

"Šeštus metus rengiamo konkursas "Klaipėdos knyga - 2011" yra lyg žaidimas, mįslė ir laimė. Tačiau šįkart jo rezultatai net tik stebina, bet ir šokiruoja. Kita vertus, jie parodė, kad konkursu domisi ne tik mūsų bibliotekos skaitytojai, bet ir jaunimas", - sakė konkurso rengėja, Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Bronė Lauciuvienė.

"Džiaugiamės, kad tradicija gyva, ir istoriškai teisinga, jog idėja įgyvendinama Mažojoje Lietuvoje, kur užgimė tokie literatūros milžinai, kaip Jonas Bretkūnas, Martynas Mažvydas, Kristijonas Donelaitis ir Mikalojus Daukša", - sakė bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė.

Konkursui buvo pateikta 13 Klaipėdos leidėjų knygų, tarp kurių buvo ir antrasis "Vakarų ekspreso" išleistas dienraščio žurnalistės Gražinos Juodytės "Klaipėdos akvarelių" tomas.

Už knygas internetu ir pašto dėžutėse balsavo 1 668 žmonės. III vietą laimėjo "Klaipėdos akvarelės", II - Vytauto Karaciejaus fotografijų albumas "Klaipėda. Laiko ženklai". Populiariausią metų knyga tapo didelį ažiotažą sukėlęs "Drukos" leidyklos leidinys "Lietuvos tatuiruočių menas" (iniciatoriai ir sudarytojai - Danielius Djačkovas-Danis ir Darius Vaičekauskas, dizaineris - Karolis Šumskis).

Atsiimdamas apdovanojimą D. Vaičekauskas sakė, jog nereikia vadovautis stereotipais esą tatuiruotės - tik kalinių reikalas. Pasaulyje šis menas jau seniai pripažintas kaip avangardinio jaunimo subkultūros dalis.

Gražiausią knygą rinko autoritetinga komisija, kuriai vadovavo Nacionalinės kultūros premijos laureatas, profesorius, Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros vedėjas Rimvydas Kepežinskas.

"Svarbu buvo ne knygos turinys, nes kiekviena jų turi savo misiją, ne prašmatnus viršelis ar svoris, o visai kiti dalykai. Žinia, buvo atkreiptas dėmesys į teksto rinkimo, iliustracijų, įrišimo kokybę. Tačiau svarbiausia buvo racionalus dizainerio darbas, nauji, netikėti ir netgi šmaikštūs spendimai. Kaip sakė profesorius, ši knyga jeigu ir nelaimėtų, tai tikrai nepadarytų gėdos Frankfurto knygų mugėje", - sakė grafikė Lidija Kuklienė, perdavusi profesoriaus žodžius ir savo sukurtais ekslibrisais apdovanojusi konkurso nugalėtojus.

Grožio karaliene išrinkta "Estetika vs informacija", pristatanti du šiuolaikinio meno projektus - Rusijos menininkų parodą Klaipėdos kultūros centro Parodų rūmuose bei Lietuvos, Latvijos ir Estijos meno parodą 4-ojoje Maskvos šiuolaikinio meno bienalėje. Konstatuota, kad UAB "Spaudos praktika" išleistos knygos sudarytojas Klaipėdos kultūros centro vadovas, menotyrininkas Ignas Kazakevičius įdomiai pateikė vizualinės ir dokumentinės informacijos dialogą.

LAURAI. Populiariausia pripažinta knyga džiaugėsi jos sudarytojas Darius Vaičekauskas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

na

2012-01-26   14:44

IP: 85.232.131.200

na, čia tokio supratimo karta atėjo, ji ir nubalsavo. O šiaip ta knyga yra nieko verta.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Pristatys knygą vaikams apie džiazą nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien, birželio 18 d., 16.30 val. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos Renginių salėje...

Klaipėdiečiai pateisino dainuojančio miesto statusą nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštus metus organizuojamo Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso "Mes - Lietuvos...

Kretingiškį pražudė užvirtusi spinta nuotrauka, foto

Kriminalai, Birželio 17 d., 19.34 val., Kretingoje, Akmenės gatvėje, virtuvėje, rastas vyro, gim....

„Klaipėdos švyturio ateities" stipendija: prasideda balsavimas nuotrauka, foto

„Švyturio“ stipendija, Baigėsi pirmasis konkurso bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigtai "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 31 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

„Švyturio“ stipendija, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...