2021 m. sausio 19 d. 00:21 val., antradienis

Kultūros naujienos

Ko "Bočiai" po "Europiadas" trankosi? (2)

Ko "Bočiai" po "Europiadas" trankosi? (2) nuotrauka, foto

Klaipėdiečių "Mingė" jau dešimt metų bičiuoliuojasi su škotais

(Tęsinys. Pradžia rugpjūčio 7 d.)

Kai "Europiada" Bolzane buvo gerokai įsilingavusi ir prie kiekvieno kampo vieni šoko, kiti dūdas pūtė, dažnas bolzanietis mane už rankovės tampė ir klausė, kas čia vyksta...

Paaiškinti buvo sunku, nes dauguma šio miesto gyventojų kalba arba vokiškai, arba itališkai. O mano susikalbėjimo ramstis - tiktai netobula anglų kalba. Kas liko, - aiškinau kaip sugebėjau: "fiesta, Europiada"... bet žmonės taip ir likdavo praviromis burnomis, regis, nieko nesupratę.

Viešbutyje, kuriame buvo apgyvendinti akredituoji žurnalistai, puoliau vartyti laikraščių - negi juose nėra jokios informacijos apie šią didžiulę šventę, užgriuvusią palyginti nedidelį - 100 tūkstančių gyventojų - miestą?

Vokiškame vietiniame laikraštyje aptikau ne itin didelius rašinius su keliomis nuotraukomis. Tas pat ir itališkame vietiniame leidinyje. Nusprendžiau, kad galbūt - kaip ir Lietuvoje - bolzaniečiams nelieka pinigų laikraščiams prenumeruoti ar pirkti. Regis, stigo ir "Europiados" reklamos pačiame mieste. Todėl per daug nesistebėjau, kai Bolzano ledo arenoje, kurioje vyko didieji "Europiados" atidarymo ir uždarymo koncertai, vietinių gyventojų, išskyrus kviestinių tribūną, tūkstančiais kaip Klaipėdoje nebuvo priplūdę. Arenos kėdės daugiausiai nusėstos "Europiados" dalyvių ir palaikymo komandų - t.y. tų pačių dalyvių, kurie jau buvo atpylę savo programas.

"Europiada" išgarsino Klaipėdą

Kai apie tokio renginio kaip "Europiada" reklamos stoką Italijoje prabilau Ria van Rompay iš Belgijos, lydinčiai savo vyrą organizacinio komiteto narį ne į pirmąją "Europiadą", ši taip pat stebėjosi vaizdinės reklamos stygiumi. Užtat papasakojo labai mane pradžiuginusius įspūdžius: "Atvykdami į Bolzaną su vyru buvome apsistoję Insbruko viešbutyje. Kai įsijungėme televizorių, žiūrėjome pusvalandžio trukmės filmą iš Klaipėdoje vykusios "Europiados". Austrų TV filmo pabaigoje paleido reklaminį filmuką, kuriame buvo pranešama, jog po kelių dienų "Europiada" prasideda Bolzane",- pasakojo ji.

Klaipėda dideliuose ekranuose mirgėjo ir per atidarymo bei uždarymo iškilmes Bolzane. Itin didžiavausi klaipėdiečių žiūrovų per koncertus nufilmuotomis keliamomis "bangomis", kurių taip stigo Bolzane... Žodžiu, klaipėdiškiai - šaunuoliai. Daugelis net nežino, kad dabar jie mirga ne tik Austrijos televizijos, bet ir kitų Europos valstybių TV kanalų ekranuose. Mirga "Meridianas", mirga Klaipėdos herbas su berniuku. Žodžiu, uostamiestyje sėkmingai nuvilnijusi "Europiada" davė mums ir visai Lietuvai dividendų Europoje.

Kai per dovanų teikimo ceremoniją vieno iš Bolzano muziejų rūmuose upėmis plūdo dovanotojai iš pačių įvairiausių Europos šalių, klaipėdiečių "štabas" buvo bene lankomiausias po "Europiados" organizacinio komiteto prezidento Bruno Peterso. Čia net suplukusios maišelius su knyga apie Klaipėdoje vykusią "Europiadą" dalijo šiandien jau Lietuvos kultūros viceministrė Nijolė Laužikienė, Klaipėdos miesto tarybos narė Audra Daujotienė, žurnalistiką į viešuosius ryšius iškeitusi Dalia Grikšaitė.

Dalyvavusieji "Europiadoje" Klaipėdoje, gavę dovanų ir atsivertę tas knygeles, tiesiog šokinėjo iki dangaus, aptikę kad ir mažiausią savo ar savo kolektyvo atvaizdą, bei žarstė komplimentus organizatoriams.

Žymos: europiada, bočiai

Nuotraukų galerija

 

© Dalios GRIKŠAITĖS ir Gražinos JUODYTĖS nuotr.

Dalios GRIKŠAITĖS ir Gražinos JUODYTĖS nuotr.

 

Dalios GRIKŠAITĖS ir Gražinos JUODYTĖS nuotr.

 

Dalios GRIKŠAITĖS ir Gražinos JUODYTĖS nuotr.

 

Dalios GRIKŠAITĖS ir Gražinos JUODYTĖS nuotr.

 

Dalios GRIKŠAITĖS ir Gražinos JUODYTĖS nuotr.

 

Dalios GRIKŠAITĖS ir Gražinos JUODYTĖS nuotr.

 

Dalios GRIKŠAITĖS ir Gražinos JUODYTĖS nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Pirmųjų šalčio aukų Klaipėdoje išvengta nuotrauka, foto

Sveikata, Praėjusį savaitgalį stipriai paspaudus šaltukui ir žemę užklojus storam sniego sluoksniui,...

Ūkis, Paskelbta prieš 20 min.

Sveikata, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...