2021 m. sausio 16 d. 07:41 val., šeštadienis

Kultūros naujienos

Ko "Bočiai" po "Europiadas" trankosi? (1)

Ko "Bočiai" po "Europiadas" trankosi? (1) nuotrauka, foto

Gražinos Juodytės nuotr.

Saulė Bolzane (Šiaurės Italija), kuriame šiemet vyko 47-oji "Europiada", svilino taip, kad šokių ansamblio "Bočiai" iš Palangos pasirodymą miesto aikštėje labai iš tolo, pasislėpę po tentais, testebėjo keliolika bolzaniečių, o gal miesto svečių.

Tikroji "Europiada"

Ir čia atbilda karščių nebojantys šokėjai ispanai. Ploja palangiškiams iš širdies, akompanuodami dar ir kastanjetėmis. Kai palangiškiai savo programą baigė, ispanai užlipo į sceną ir paragino "Bočius" pamokyti lietuviškų šokių, savo ruožtu kvietė prisidėti, kai demonstravo ispaniškųjų šokių temperamintinguosius žingsnius. Ir "bočiukams" visai neblogai sekėsi pamėgdžioti ispanus, o šiems - lietuvius. "Štai jau vien dėl tokių momentų ko vertos "Europiados", - neslėpė emocijų "Bočių" vadovė Janina Serapinienė. O tokių ir panašių situacijų per dešimtį "Bočių" kelionių į "Europiadas" metų oi kiek atmintyje ir širdyje prisikrovė...

Po "Europiados" atidarymo ceremonijos Bolzano ledo arenoje, kurioje organizacinio komiteto prezidentas Brunas Petersas sveikino 217 kolektyvų (per 5000 šokėjų, dainininkų ir muzikantų), atvykusių iš pačių įvairiausių Europos valstybių, nuo karščio ir tautinių drabužių naštos leisgyviai ceremonijos dalyviai ieškojo bent kiek vėsesnio kampelio. Tik ne klaipėdiečių "Mingės" kapelija. Atidarymo ceremonijoje kartu su kitais muzikantais iš Lietuvos groję "Rolenderiui", kurį atliko mūsų šalies šokėjų kolektyvai, jie savo kontrabosą, būgną ir kitus instrumentus tempė į improvizuotą lauko restoraną, kuriame kiekvieną naktį vykdavo "tūsas". Ir čia grojo išsijuosę. Jiems į pagalbą atskubėjo škotai. Bendromis jėgomis taip išjudino "Europiados" dalyvius, kurių per 3000 tik pertvaromis atskirtoje Ledo arenos patalpoje penkias paras gyveno, kad statinio betoninės sienos virpėjo. Kada kas miegodavo, net sunku atspėti. Nes kasvakar kažkas savo malonumui tai šokdavo, tai dainuodavo, tai grodavo. Kiek atokiau nuo "miegamųjų", ramesnėje fojė, kasvakar be jokių grafikų klasikinius choralus, giesmes ir italų dainų popuri varinėjo Bolzano "Coro Castel Flavon" gerai susigiedojęs vyrų ansamblis. Jo pasiklausyti specialiai rinkosi dešimtys "Europiados" dalyvių. Žodžiu, Babelio bokštu buvo virtusi toji Ledo arena Bolzane. O tą vakarą po "Europiados" atidarymo koncerto "Mingės" kapelijos vyrai su škotais iki paryčių "davė gazų" ir pelnė tūkstančių "Europiados" dalyvių simpatijas. Nes beveik visi Ledo arenos įnamiai į "restoraną" susirinko.

Kai apie klaipėdiečių "Mingės" kapelijos sukeltą linksmą ir nepakartojamą siautulį papasakojau "Europiados" organizacinio komiteto narei nuo Lietuvos Gražinai Aleksandravičiūtei - Basford (ji, beje, "Europiadą" į Klaipėdą atviliojo), ši net rankomis suplojo: "Štai kur tikroji "Europiados" esmė ir prasmė", - džiaugėsi ji. O "Mingės" vadovas Rolandas Bučmys sakė, kad su škotais yra susibičiuliavę gal jau dešimtmetis. Ir draugauja ne tik "Europiadų" metu, bet ir vieni pas kitus keliauja, šeimomis susibičiuliavo.

Žymos: europiada, bočiai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Bronius Markauskas: "2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini" nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2020-ieji visų atmintyje pirmiausia išliks kaip COVID-19 metai. Mes susidūrėme su problema,...

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 40 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...