2019 m. liepos 21 d. 18:49 val., sekmadienis

Kultūros naujienos

”Klumpakojo” šokėjai buvo raginami tausoti klumpes

(5)

”Klumpakojo” šokėjai buvo raginami tausoti klumpes nuotrauka, foto

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Šeštadienį nuo ankstyvo ryto prie uostamiesčio Žvejų rūmų rikiavosi autobusų eilės – iš visos Lietuvos čia rinkosi tautinių šokių kolektyvai ir ansambliai į 4-ąjį “Klumpakojo” konkursą-festivalį.

Šiemet šis festivalis buvo surengtas jau šviesaus atminimo profesoriui Juozui Gudavičiui atminti. Tai jis prieš devynerius metus sugalvojo tokią tautinių kolektyvų šventę. Lietuvoje vaisingai dirbantys KU Choreografijos katedros parengti absolventai, vadovaujantys ansambliams, išskyrus Dainų šventes, retai teturi galimybių koncertuoti ne savo miestelių ir miestų žmonėms.

Nors Klaipėdoje šeštadienį užderėjo tiek renginių, tačiau ir pasižiūrėti suvažiavusių kolektyvų meno susirinko nemažai klaipėdiečių. Dvylikametis Paulius, klestelėjęs į žiūrovų krėslą, labai entuziastingai palaikė ne tik Klaipėdos jaunimo centro šokių ansamblį “Vijurkas”, bet ir Marijampolės “Jotvingį”, Šilutės “Atlają”, šokusį ne tik “Klumpakojį”, bet ir labai išraiškingą, dar neregėtą vyrų šokį “Sėlininkai”.

O užkulisiuose vis gausėjo šokėjų, dainininkų ir muzikantų, kurie blaškėsi ieškodami savo persirengimo kambarių. Pakalbintos šokėjos, atvykusios iš Birštono, kodėl rinkosi šokti ne kokį breiką ar sportinius šokius ant parketo, patikino: “Tautinius šokius šoko mūsų tėvai, mes norime tas tradicijas tęsti, kad Lietuvoje nenunyktų šokiai, kilę iš tautos šimtmetinių tradicijų..” 

Panevėžietės šokėjos Austė, Martyna ir Julė sakė, kad labai patinka žmonėms rodyti tikrą, o ne surogatinį meną. Šokėjai vyrai iš Plungės ir Prienų teigė, kad šokius vertina ir kaip puikų sporto pakaitalą, ir kaip gerą jaunimo bendravimo, laisvalaikio formą.

“Geriau vaikščioti į repeticijas, koncertuoti negu gulėti ant sofos, plempti alų ir žiūrėti "teliką", per kurį tik dvi temos - politikų pravaikštos ir Kedžio tragedija”, - reziumavo Aidas.

O scenoje ir salėje kaito aistros: vienas kitą keitė kolektyvai iš visos Lietuvos, trypdami ne tik “Klumpakojį”,  bet ir pristatydami jaunųjų choreografų, KU auklėtinių, labai išmoningas tautinių šokių kompozicijas. Vertinimo komisija, kurioje ir profesoriaus J. Gudavičiaus našlė choreografė  Janina Gudavičienė, šiureno vertinimo lenteles, žymėdamasi pasirodymų kokybę.

Per šios šventės atidarymą kalbėjusi baletmeisterė KU Choreografijos katedros pedagogė Almutė Gražulienė paragino šokėjus tausoti klumpes, nes jos tik Alytuje bedrožiamos. KU Menų fakulteto dekanas VytautasTetenskas, Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius šokėjams, muzikantams ir dainininkams linkėjo sėkmės tapti šio konkurso laureatais.  

O tarp kolektyvų, festivaliui - konkursui ruošusiųjų “Klumpakojį”, 1-3 vietos pripažintos Kauno medicinos universiteto šokių ansambliui “Ave Vita”, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro tautinių šokių ansambliui “Trapukas”, Šilutės Pirmosios gimnazijos tautinių šokių kolektyvui “Atlaja”.

Už įdomiausias šokių interpretacijas 1-3 vietas pasiskirstė šie kolektyvai: Vilniaus “Sietuva”, Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblio “Nemunas”, Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos šokių studija “Žalnieriukas”. Šiemet “Klumpakojo” festivalyje – konkurse varžėsi 25 kolektyvai. Tarp jų – keturi iš Klaipėdos.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2012-04-22   19:16

IP: 78.57.134.169

labai grazus rubai

Klaipedietė

2010-05-17   11:40

IP: 86.100.68.31

Aciū už nuostabų renginį. Gražu matyti šokant ir jauną ir pagyvenusi, o tautiniai rūbai- gražu. Reikia paciam tai pamatyti. Nuoširdus aciu visiems dalyviams.

Deimantine

2010-05-16   16:53

IP: 78.61.48.117

Tie kurie niekada gyvenime nera soke,nesupranta,ka reiskia tokios "sventes".

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Maisto kuponai galėtų atsirasti kitąmet nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybei planuojant įvesti maisto kuponus, jiems nebereikia Europos Komisijos leidimo, sako Žemės...

Salantų pašte pažymėjo karo pradžią nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Rapolas Veržbolauskas (1895-1985 m.), apie kurio likimą ir jo šeimą rašyta straipsnyje...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...