2019 m. birželio 20 d. 19:03 val., ketvirtadienis

Kultūros naujienos

Klaipėdos gatvėse - dizaino ekspozicija

Klaipėdos gatvėse - dizaino ekspozicija nuotrauka, foto

MATOMI. "Mes esame, Klaipėda turi būrį gabių jaunųjų dizainerių, kuriems kartais trūksta drąsos parodyti savo darbus viešose miesto erdvėse", - sakė respublikinės "Dizaino savaitės" dalyviai.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

"Mūsų tikslas yra populiarinti dizainą kaip meno kryptį ir šalies ekonominį variklį, kad jo vardas kuo garsiau skambėtų kultūros erdvėje", - sakė gegužės 5 - 11 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Telšiuose vyksiančios 9-oji asociacijos "Dizaino forumas" inicijuojamos respublikinės "Dizaino savaitės" viena iš kuratorių Goda Giedraitytė.

Dizaino dienos prieš 9 metus prasidėjo Vilniuje, klaipėdiečiai prie renginio prisijungė pernai. Klaipėdoje dizaino savaitė šiais metais paženklinta dizainovacijos ženklu arba atvira ekspozicija miesto erdvėse. 10 jaunų dizaino kūrėjų bei jų kolektyvų (Gintarė Šverytė, Ditė Dilginienė, Andrius Šaras, Ramunė Grikštaitė, Mindaugas Žukauskas, Agnė Medelytė, Vilhelmas Giedraitis, Inesa Kotelnikova, "Mamoo" ir "Pret a portret LT") savo darbus pristatys miesto vitrinose, kurios bus paženklintos "Dizaino savaitės" rožiniais lipdukais ir skelbiamos specialiame "Dizaino savaitės" renginių žemėlapyje. Matysime baldų, drabužių dizaino, juvelyrikos ir kitus autorinius kūrinius. Siekta, jog miestiečiai netikėtai atsidurtų ties šiuolaikinio dizaino darbais. Deja, kol kas grožis skleisis tik 10 uostamiesčio vitrinų, o Vilniuje darbai eksponuojami 80 vitrinų.

Atvirą ekspoziciją "Skandinavų dizaino ikonos" šią savaitę iki 10 d. pristatys ir įmonė "Skandinaviški interjerai" (Lietuvininkų a. 4 nr.). Joje - žinomų Skandinavijos šalių dizainerių sukurti gaminiai, reprezentuojantys šalies dizainą. Besidomintiems dizainu gerai žinomos ne tik A. Jakobseno, V. Ekstromo, V. Pantono ir kt. pavardės, bet ir jų darbai. Yra proga juos pamatyti ne tik vadovėliuose.

Renginys startavo gegužės 5 d. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete (Daržų 18), kur buvo pristatyti šio fakulteto grafinio ir vizualiojo dizaino, architektūros ir interjero dizaino studentų darbai. Tai 2-jų dalių paroda - kaligrafijos ir rašto meno skaitmenose. Studentai ieško autentiškų sprendimų, jų sukurti savitos išraiškos šriftai - iš gamtos bei architektūros motyvų.

"Renginyje dalyvauti įdomu, norėjau parodyti meno šaką, kurią aš propaguoju ir atskleisti aerografijos technikos galimybes. Dirbu su įrankiu, kuriuo purškiami dažai, dažniausiai grafika ir koliažais dekoruoju transporto priemones, daugiausia - motociklus. Eksperimentuoju. Nenoriu, kad šis amatas numirtų", - sakė dizaineris Vilhelmas Giedraitis.

"Mūsų "fix idėja" buvo parodyti, kad esame. Klaipėdoje yra daug gabių dizainerių. Jaunimas mus gerai žino, tik vyresnioji karta - nelabai. Mes kuriame drabužius vaikams ir Jūros švenčių metu - marinistinius aksesuarus. Tačiau ir kasdieniuose mūsų drabužiuose vyrauja pajūrio - dangaus, žemės, vandens spalvos", - sakė "Mamoo" kolektyvo kūrėja Ieva Steponavičienė.

Renginio idėją palaikė ir Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleiviai, Klaipėdos viešosios bibliotekos Meno skyriuje surengę autorinių šviestuvų parodą. Gegužės 8 d. 17 val. VDA Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18) VDA Urbanistikos, architektūros ir dizaino institutas rengia architektės Gerdos Antanaitytės paskaitą "Išplėstinė realybė" apie skaitmeniniu būdu realaus pasaulio vaizdą papildomais informacijos sluoksniais praturtinančią technologiją ir jos panaudojimo galimybes miesto formavimo projektuose, istorinėse rekonstrukcijose, vizualiajame dizaine.

Gegužės 22-23 d. esame kviečiami į atviras lietuvių išeivio, gyvenančio ir kuriančio Amerikoje, Algio Baublio kūrybines dirbtuves. Žinomas architektas, baigęs Barselonoje architektūros magistratūrą, skaitys paskaitas apie miesto centre statomų specifinių pastatų problematiką, taip pat apie tai, kaip studijas baigusiems architektams įsukti savo verslą, prisitaikyti europinėje rinkoje. Taip pat ir apie šiuolaikinio biuro projektavimą. renginiai vyks VDA Klaipėdos fakultete.

Dizaino šventė tęsis ir birželio mėnesį, kai Parodų rūmuose bus stendas, skirtas architektūrai ir dizainui. Skaitmeninės technologijos leis žiūrovui pačiam pamatyti objektus ir analizuoti šių sandarą.

Geriausiu pripažintas jaunasis architektas bus apdovanotas Prezidentūroje gegužės 6 d.

Norintieji iš arčiau susipažinti su kūrėjais kviečiami apsilankyti svetainėje www.dizainovacija.lt. Jaunieji kūrėjai informaciją apie savo darbus galės skelbti visus metus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai debiutuos Lietuvos ledo ritulio čempionate nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio čempionato 2019-2020 metų sezone rungtyniauti pretenduoja penkios komandos –...

Patvirtino verslo liudijimų įkainius nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos politikai ketvirtadienį patvirtino fiksuotus pajamų mokesčio dydžius, kurie bus taikomi įsigyjant...

Išsiskyrė „Atlanto“ ir Krišjanio Zviedrio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Nuomos pagrindais Klaipėdos „Atlanto“ garbę gynęs vartininkas Krišjanis Zviedris grįžta i...

Sportininkų namuose - meno ir krepšinio parodos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sportininkų namuose (Daukanto g. 24) atidarytos dvi su sportu susijusios parodos....

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...