2019 m. liepos 16 d. 19:57 val., antradienis

Kultūros naujienos

Klaipėda rengiasi tapti šalies kultūros sostine

(3)

Klaipėda rengiasi tapti šalies kultūros sostine nuotrauka, foto

RENGINIAI. Kokie kultūriniai įvykiai ir socialinės akcijos lydės klaipėdiečius 2017-aisiais, pasak Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Karolinos Paškevičienės, priklausys nuo Klaipėdos kultūros, meno bendruomenių, visuomeninių organizacijų, verslo aktyvumo siūlant idėjas.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Jau nuspręsta, kad 2017-aisiais Lietuvos kultūros sostine taps Klaipėda. Šiuo metu meno, kultūros, verslo, visuomenininkų atstovai kviečiami siūlyti idėjas, kokie renginiai tais metais galėtų vykti uostamiestyje.

Klaipėdos savivaldybės ir VšĮ "Klaipėdos šventės" parengtoje ir patvirtintoje paraiškoje Klaipėda buvo pristatoma kaip neužšąlantis kultūros uostas. Pasak rengėjų, taip norima pabrėžti miesto aktyvumą, siekiama aktualizuoti miesto istoriją, jūrinę kultūrą, pristatyti mieste kuriamus menus, akcentuoti miesto daugiakultūriškumą, stiprinti Klaipėdos, kaip nuolat gyvo, aktyvaus, inovacijoms atviro ir tolerantiško miesto įvaizdį.

Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Karolina Paškevičienė, pristatydama būsimų renginių programą, teigė, kad kol kas turima tik bendra vizija, kas turėtų vykti, tad laukiama miesto kultūros ir meno bendruomenės iniciatyvų.

Numatoma vykdyti eksperimentinių menų projektą "Laisvos kūrybos laboratorija", įgyvendinti kultūros kvartalo idėją - senamiestį paversti kultūros oaze, kurioje vyktų bendradarbiavimas tarp nevyriausybinių organizacijų, verslo, biudžetinių kultūros, švietimo įstaigų. Be to, planuojama sukurti miestiečio - kultūros vartotojo - kortelės sistemą. Šios kortelės turėtojas ne tik gautų informaciją apie vykstančius renginius, bet ir turėtų galimybę nemokamai arba su nuolaidomis naudotis muziejų ir kitų kultūros įstaigų paslaugomis, viešuoju transportu, mašinų stovėjimo aikštelėmis senamiestyje.

Šiuo metu sukurtos penkios kūrybinės platformos: "Neužšąlanti istorija", "Neužšąlanti klasika", "Neužšąlanti jūra", "Neužšąlantis menas" ir "Neužšąlantis miestas". Jose numatyti ne tik renginiai, bet ir socialinės-kultūrinės akcijos.

Pasak K. Paškevičienės, istorijai skirti renginiai vyks 2017 metų sausio-balandžio mėnesiais, klasikai - kovo-gegužės, jūrai - gegužės-liepos, menui - rugpjūčio-spalio, miestui - lapkričio-gruodžio mėnesiais. Laukia ne tik klaipėdiečiams jau įprasti renginiai, bet ir regatos "The tall ships races" finišas, unikalus violončelės forumas, džiazo oratorija, Baltijos regiono šalių forumas bei kiti renginiai ir socialinės akcijos.

Pasak "Klaipėdos švenčių" kūrybos vadovės Godos Giedraitytės, pasiūlymų dėl galimų renginių organizatoriai lauks pusmetį, paskui bus dėliojama galutinė renginių programa. Ją turėti planuojama kitų metų rugsėjį.

"Labiausiai norėtųsi, kad kiekvienas klaipėdietis pajustų, kad gyvena labai gerame ir kultūriškai aktyviame neužšąlančiame uoste. Norėtųsi, kad kiekvienas pilietis tais metais kasdien atrastų kultūros krislą tiek dalyvaudamas renginiuose, tiek su meniniais projektais susidurdamas gatvėse", - sakė G. Giedraitytė.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

nu nu

2015-11-13   03:25

IP: 89.206.157.170

Neuzsalancios degtines, neuzsalanciu plastakiu sostine?

to mhm

2015-11-11   16:40

IP: 86.100.73.225

Klaipėda pozicionuos sava kaip "neužšąlantis kultūros uostas". Manote tai bloga koncepcija? Jie neįtrauks klaipėdiečių ir miesto svečių? Galite pasiūlyti savo idėjų?

mhm

2015-11-11   14:17

IP: 85.232.131.200

Šiuo metu sukurtos penkios kūrybinės platformos: "Neužšąlanti istorija", "Neužšąlanti klasika", "Neužšąlanti jūra", "Neužšąlantis menas" ir "Neužšąlantis miestas".
Viskas labai gražu, tačiau tokius tekstus paskaitęs supranti, kad Klaipėdoje po truputį užšąlinėja protai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Švietimas, Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Lenkijoje - D. Nausėdienės elegancija ir subtilumas nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pradėjo pirmąjį vizitą Lenkijoje, kur daugiausia dėmesio...

Siūlo keisti Jono kalnelio pavadinimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos regioninė architektūros taryba skelbia išnagrinėjusi preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo...

Mėnulio užtemimas - laikas išsilaisvinti nuo problemų nuotrauka, foto

Įvairybės, Šiąnakt vyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas ir Lietuvoje. Nuo senų...

Švietimas, Paskelbta prieš 56 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...