2021 m. kovo 3 d. 11:18 val., trečiadienis

Kultūros naujienos

Impresionistinė Natalijos Grigorjevos "Kūryba kelyje"

2016-07-13, 11:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Impresionistinė Natalijos Grigorjevos "Kūryba kelyje" nuotrauka, foto

NESVETIMA. "Palanga - mano vaikystės miestas, kuriame beveik kasmet būdavome kartu su mama. Tad man dabar - dvigubas džiaugsmas. Džiaugiuosi galėdama mano mylimoje Palangoje jos žmonėms pristatyti savo kūrybą", - sakė dailininkė Natalija Grigorjeva.

Reklama

"Natalija Grigorjeva - ne tik realizmo mokyklos atstovė. Ji išsiskiria ypatingu kūrybos braižu, kurį menotyrininkai ir dailės kritikai vadina "rusiškuoju impresionizmu", - Palangoje, "Ramybės" galerijoje, atidarant dailininkės N. Grigorjevos parodą ir pristatant pačią autorę kalbėjo Senosios gimnazijos mokytoja Nijolė Redikienė.

Ši paroda yra projekto "Kūryba judesyje. Nuo Rusijos iki Amerikos. Maskva-Palanga-Paryžius-Liuksemburgas-Mendosinas" dalis. Prieš metus sumanytas projektas startavo birželį Liuksemburge, o dabar jį priima Palanga. Kartu su personaline N. Grigorjevos paroda, kurioje - apie 60 tapybos ir grafikos darbų, čia eksponuojami ir dviejų žymių keramikos meistrių iš Rusijos - Valentinos Kuznecovos ir Tatjanos Loščininos - kūriniai.

"Palanga - mano vaikystės miestas, kuriame beveik kasmet būdavome kartu su mama, - prisipažino dailininkė N. Grigorjeva. - Tad man dabar - dvigubas džiaugsmas. Džiaugiuosi galėdama mano mylimoje Palangoje jos žmonėms pristatyti savo kūrybą. Džiaugiuosi, kad kartu su šia paroda Palangos vardas suskambės ir kitose šalyse, per kurias pradėjo kelionę bendras "Ramybės" ir mūsų galerijos projektas."

Maskvos grafikos ir knygos meno institutą baigusi N. Grigorjeva tobulinosi Paryžiuje, Milane bei JAV. Didelės įtakos jos kūrybai turėjo studijos Prancūzijos ir Italijos didžiuosiuose muziejuose bei galerijose, taip pat pažintis su impresionistų kūryba.

Būtent taip gimė ir jos savita tapybos maniera, jos išskirtinis stilius, kurį kai kurie dailės kritikai bei menotyrininkai vadina "rusiškuoju impresionizmu". Ne veltui vienas iš N. Grigorjevos paveikslų puošia prieš porą metų Maskvoje išleistos knygos "Šiuolaikinės Rusijos dailės rinkos skoniai ir pomėgiai" viršelį.

Per 20 kūrybinės veiklos metų dailininkė jau yra surengusi apie 60 personalinių parodų Rusijoje, Europoje bei JAV, iliustravo daugiau nei 200 knygų, išleistų įvairiose šalyse. Už iliustracijas dailininkė įvertinta premijomis tarptautinėse knygų mugėse. Apie 1 000 N. Grigorjevos tapybos ir grafikos darbų iškeliavo į platųjį pasaulį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

NVSC informuoja apie kovo 2 dienos COVID-19 protrūkius nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus...

Aplinkosaugininkai aptiko pažeidėją, laikantį statomuosius tinklus nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos,...

Jurga Lago: "Ir pavojingiausia išsigimusiam pasauliui tampa... demokratija" nuotrauka, foto

Nuomonės, Pamąstymai po FB posto FB, kur buvo daugybė puikių jūsų komentarų. Ir...

Pareigūnai rado, įtariama, vogtus vardinius rūbus ir avalynę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...