2021 m. sausio 20 d. 16:32 val., trečiadienis

Kultūros naujienos

Akliesiems ir silpnaregiams - išskirtinė knyga Brailio raštu

Akliesiems ir silpnaregiams - išskirtinė knyga Brailio raštu nuotrauka, foto

Brailio raštas

© Shutterstock nuotr.

Reklama

Išleista pirmoji Lietuvoje knyga Brailio raštu, kurioje akliesiems ir silpnaregiams per nuotaikingus pasakojimus pristatomos vartotojų teisės ir atsakingo vartojimo principai. „Netikėtos nutikimai“ – taip pavadinta 6 istorijas apjungusi knygelė, sukurta ir išleista Lietuvos vartotojų instituto iniciatyva.

„Akliesiems ir silpnaregiams skirtos šviečiamosios literatūros leidžiama labai mažai. Ši knyga apskritai yra išskirtinė, nes iki šiol nebuvo leidinio Brailio raštu, kuriame būtų pristatomos vartotojų teisės ir atsakingo vartojimo principai. Informacija perteikiama pasitelkiant nuotaikingas ir netikėtas istorijas, tad tikime, kad skaitytojams ši knyga ne tik padės geriau pažinti savo teises ir pareigas, bet ir suteiks daug skaitymo malonumo“, – sako Lietuvos vartotojų instituto prezidentė Zita Čeponytė.

Knygoje pateikiamas istorijas sukūrė pasakų vaikams rašytoja Urtė Maskuliūnaitė, skaitytojams labiau žinoma Urtės Uliūnės pseudonimu. 2010 m. pasirodžiusi jaunosios rašytojos knyga „Kitokia svirplelio diena: pasakaitės“ buvo išrinkta į geriausių metų knygų vaikams penketuką.

Kaip jau minėta, leidinyje pasakojamos 6 nuotaikingos istorijos. „Ilgai lauktas laikrodis“ – tai pasakojimas apie mergaitę, kuriai pardavėja apgaulės būdu įsiūlo vandeniui neatsparų laikrodį. Nesąžininga akcija ir apgavystė tampa ir kitų dviejų istorijų – „Klasta miestelio krautuvėje“ ir „Gėlininkės paslaptis“ – siužeto pagrindu. „Nėra to blogo arba atšauktas skrydis“ ir „Atostogų netikėtumai“ – supažindina skaitytojus su keliautojų bei atostogautojų teisėmis. Istorijose „Skirtingi pasauliai“ ir „Patys skaniausi obuoliai“ atkreipiamas dėmesys į maisto švaistymo problemą bei vietinių produktų vartojimo svarbą.

Jaunosios rašytojos nuomone, knygos temos yra išties aktualios moksleiviams. „Moksleiviai turėtų susipažinti su tokiu aktualiu dalyku, kaip vartotojų teisės – juk visi šiandien neišvengiamai esame vartotojai. Tų žinių, apie kurias kalbama istorijose, gali prireikti bet kurią dieną. Svarbiausia žinoti, kad prireikus visada gali pakovoti už savo teises“ – teigė U. Maskuliūnaitė, kartu linkėdama knygos skaitytojams būti kūrybingiems, drąsiems, smalsiems, ryžtingiems ir – aktyviems.

Nemokamą knygą „Netikėti nutikimai“ Brailio raštu Lietuvos vartotojų instituto užsakymu išleido Lietuvos aklųjų biblioteka. Knygos tiražas – 100 egzempliorių.

Reklama

Knyga yra Lietuvos vartotojų instituto vykdomo projekto „Pilietiškumo skatinimas per atsakingą vartojimą“ dalis, kurį finansuoja Europos socialinis fondas. Daugiau informacijos: http://www.vartotojai.lt/pilietiskumas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Internetinių sukčių era: nukentėjusiems negali padėti net teisėsaugos institucijos nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Didžiajai daliai prekybos persikeliant į internetą, gyventojai vis dažniau susiduria su internetiniais...

Klaipėdos bėgikas savo balsu pribloškė scenos vilkus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos auklėtinis, daugkartinis šalies trumpų nuotolių bėgimo per barjerus...

Gabeno naminę - neteko automobilio nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje E....

Pavogta savivalda, arba Kaip važiuoti per Klaipėdos sankryžas, sprendžia aukščiausiosios Lietuvos valdžios biurokratai nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus priežasčių, kodėl taip nutiko, siūlo pradėti...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 31 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 44 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 48 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...