2019 m. liepos 16 d. 17:44 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

Trečioji vieta konkurse įsiutino paaugles

(46)

Trečioji vieta konkurse įsiutino paaugles nuotrauka, foto

KLAUSIMAS. Keliamas esminis klausimas - ar nepilnamečiams tinka šokti šiuolaikinius šokius skambant dainoms, kuriose pilna keiksmažodžių?

© FOTOLIA nuotr.

Reklama

Klaipėdoje vykusio šokio konkurso prizininkės suplėšė trečiosios vietos diplomus, tai nufilmavo ir, lyg to būtų maža, su šokių studijos vadovės žinia paviešino internete. Šios paauglės tikina - konkurso teisėjas po šokio jas pavadino prostitutėmis. Šis atkerta - jos pačios save taip pristatė.

Šį savaitgalį uostamiestyje vykusio šokių konkurso "Lithuanian cup" organizatoriai ir dalyviai negalėjo atsistebėti šokių grupės "Sfinx" elgesiu. Ketinama spręsti, ar kitais metais grupė galės dalyvauti tame pačiame konkurse. Tačiau kad ir ką organizatoriai nuspręstų, šokėjos jau ir pačios tvirtai apsisprendė - jame nebedalyvaus.

Įskaudino "prostitutė"

Grupė ant parketo pasirodė šeštadienį, tačiau socialiniame tinkle "Instagram" šokių grupės paskyroje netrukus pasirodė ir iškalbingas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip paauglės "džiaugiasi" savo iškovotu laimėjimu - užimta III vieta konkurse: plėšo diplomus, mėto ir trypia ant žemės gulinčius medalius.

"Nemoka pralaimėti", - pareiškė vienas konkurso organizatorių Mindaugas Lekauskas.

Tačiau šokių grupės vadovė Karina Karmonaitė mano kitaip. "Vakarų ekspresui" ji komentavo, kad jau trečius metus iš eilės šiame konkurse jos šokėjos yra diskriminuojamos.

"Ginčo jokio nebuvo. Mes pašokome. Baigėsi mūsų kategorija. Vyko apdovanojimai. Teisėjas pasiėmė mikrofoną ir pasakė, kad jam nepatinka, jog šokėjai šoka pagal dainas, kuriose skamba keiksmažodžiai", - pasakojo ji.

Reklama

K. Karmonaitė dėstė, jog, konkursui galiausiai pasibaigus, įkėlė į "Instagram" grupės paskyrą vaizdo įrašą, o teisėjas tokią pačią savo nuomonę pareiškė ir jų "Instagram" paskyroje.

"Taip, pavadino (prostitutėmis, - Aut. past.)", - patvirtino K. Karmonaitė, paklausta, ar išties teisėjas taip pavadino maždaug 14-os metų paaugles šokėjas.

Ji piktinosi tuo, kad konkurse įvertinti ne šokiai, o daina.

"Mums tai - laisvė"

Kalbėdama apie "Instagram" paskyroje pasirodžiusį vaizdo įrašą, kuriame matyti plėšomi diplomai, K. Karmonaitė pabrėžė, kad merginos diplomus plėšė ne norėdamos pademonstruoti neapykantą ar juolab ką nors pažeminti.

"Čia tiesiog laisvas panų ir mano, kaip trenerės, poelgis, kad mes taip priimam, mums tai - laisvė. Pergalės nėra svarbiausia, mes į konkursą einame parodyti, kaip šokame. Ir mes esame diskriminuojami.

Mūsų studija gyvuoja 3 metus ir tai tęsiasi 3 metus - pats renginio vedėjas mums yra pakišęs visokių dalykų, tad čia tiesiog parodėme, kad mums nereikia tų diplomų. Viskas, ko mes norime - tai pagarbos, kaip ir visoms kitoms studijoms.

Reklama

O tai, ką mes gauname - diskriminacija, nes mano panos negali šokti pagal dainas, kuriose yra keiksmažodžių, nors tai daro pusė Lietuvos. Mūsų studija visada užkliūna visiems", - sakė K. Karmonaitė.

Kaltina grupės vadovę

Vienas konkurso organizatorių M. Lekauskas komentavo matęs grupės pasirodymą. Anot jo, šokėjos pasirodymą atliko išties gerai.

"Tačiau buvo geresnių", - konstatavo jis.

M. Lekauskas tikino, kad teisėjams nepatiko, jog šokis buvo atliktas skambant dainai, kurioje girdėti angliški keiksmažodžiai. Anot jo, vienas iš jų yra lietuviško žodžio "prostitutė" atitikmuo.

"Teisėjas tai pasakė, nes jų dainoje žodžiai buvo tokie: "We are dancing like a prostitutes (liet. mes šokame kaip prostitutės.)" Tai todėl teisėjas ir sako, kad jūs, ką, esate kaip prostitutės, jei tos komandos dainoje yra tokie žodžiai. Teisėjas išėjo paklausti, kodėl jos šitaip šoka", - apie tai, kodėl šokėjos pamanė buvusios pavadintos prostitutėmis, komentavo konkurso organizatorius.

Tačiau jis įžvelgė ne paauglių šokėjų, o grupės vadovės kaltę. "Treneriai, rinkdamiesi garso takelį, patys turi įsiklausyti, koks yra tekstas. Teisėjai - aukšto lygio, iš viso pasaulio suvažiavę, jie puikiai supranta angliškai. Gal lietuviai nesupranta tekstų?" - svarstė M. Lekauskas.

Reklama

Jis teigė, kad konkurse dalyvavo per 2,5 tūkst. šokėjų iš 10 Europos šalių. "Tai didžiulis tarptautinis renginys - čempionatas", - sakė M. Lekauskas.

K. Karmonaitė ne kartą akcentavo, jog daug šokių grupių pasirodymus atlieka skambant dainoms, kuriose esti keiksmažodžių. Ar kiti šokėjai konkurse taip pat naudojo panašius muzikos takelius? "Teisėjams tai neužkliuvo", - lakoniškai atsakė M. Lekauskas.

REAKCIJA. Socialiniame tinkle "Instagram" pasirodė iškalbingas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip paauglės "džiaugiasi" savo iškovotu laimėjimu - užėmusios III vietą konkurse, plėšo diplomus, mėto ir trypia ant žemės gulinčius medalius.

Svarstys elgesį

Konkurso organizatorius patikino matęs vaizdo įrašą, kuriame matyti diplomus plėšančios grupės narės.

"Lietuva dar jauna šalis, turi išgyventi įvairius niuansus. Tikiuosi, tai bus pamoka visiems - šokių mokytojams, organizatoriams. Galbūt muziką reikia perklausyti iš anksto. Nemažai komandų dar nebuvo atsiuntusios muzikos, negalėjome cenzūruoti. Bet taisyklėse aiškiai parašyta, kad rasistiniai, religiniai, žeminantys, keiksmažodžių tekstai yra draudžiami", - sakė jis.

Reklama

M. Lekauskas tikino, kad greičiausiai grupės elgesys bus svarstomas.

"Teisėjai rekomendavo sudaryti komisiją ir aptarti šį incidentą. Sprendimą paskelbsime per mėnesį. Aš manau, kad vaikai nekalti. Čia reikia kalbėti su studijos vadove. Gal jie nemoka gerai anglų kalbos. Nukirsti galvą lengviausia. Mano misija - leisti žmonėms pasikeisti", - kalbėjo renginio organizatorius.

POPULIARŪS. Šiuolaikiniai hiphopo, breikdanso, gatvės ir kitų stilių šokiai užvaldė jaunimą visame pasaulyje, Klaipėda - ne išimtis.

FOTOLIA nuotr.

Prabilo ir teisėjas

"Vakarų ekspresui" pavyko susisiekti ir su šokėjas vertinusiu teisėju Maciek Sheva Moldoch, kuriam buvo pažerti kaltinimai, esą šis pavadino paaugles prostitutėmis.

Reklama

Jis tikino, kad pagal taisykles grupę už necenzūrinių žodžių vartojimą garso takelyje buvo siūloma net diskvalifikuoti, tačiau tai padaryta nebuvo.

"Turėjau pasiimti mikrofoną ir pasakyti, kad tai nėra mūsų žinia", - kalbėdamas apie keiksmažodžių kupiną dainą sakė jis.

Šokių teisėjas tikino, kad jo vertybės - meilė, taika, vienybė. "Aš kalbėjausi su tėvais, kad jie turėtų domėtis, ką šoka jų vaikai", - pasakojo jis.

Vyras tikino, kad išvydęs įrašą, kuriame šokėjos plėšo diplomus, "Instagram" paskyroje dar kartą grupei priminė, kad tai - nederamas elgesys.

Anot jo, šokdamos pagal tokią muziką, šokėjos pačios save kone pavadino prostitutėmis.

Teisėjai rekomendavo sudaryti komisiją ir aptarti šį incidentą. Sprendimą paskelbsime per mėnesį.

Reklama

Mindaugas LEKAUSKAS, vienas konkurso "Lithuanian cup" organizatorių

Čia tiesiog laisvas panų ir mano, kaip trenerės, poelgis.

Karina KARMONAITĖ, grupės "Sfinx" vadovė

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Royal family

2018-12-01   09:02

IP: 49.230.192.15

Tai gi čia tie patys kurie nuo youtube nukopijavo Royal family ir mokina kopijuotų šokių. Visi šokėjų tėvai moka jiem pinigus už kopijas? nieko pats nemoki nukopijuoji kažkieno stilių ir apgaudinėji visus, kad tai originalu. Puikus biznis.

tokia tendencija

2018-11-29   10:40

IP: 78.62.20.83

Šokio menas Klaipėdoje virsta antimenu, kažkokiu draikymusi. Tai liečia visokias šokių grupeles, šokio teatrelius ir pan. Toks duodamas tonas.Prisiminkite kaip atrodė Klaipėdos kultūros sostinės plakatai.

TO Baisiausiad kosmaras

2018-11-29   07:17

IP: 78.57.213.208

Tau 16 metu ir disziuojiesi kad nesi sovietikus karta!
Ar durnele zinai kas tai yra? Ar zinai, kad tuo laikmeciu absoliuciai visos panos buvo sexy visom prasmem.
Pasiziurek i veidrodi kaip atrodai? Absokiutus narcisizmas, su nutysusiu klynu. Nei papu nei subines....
Dekokit mindaugui uz titanini darba organizuot tokius renginius, garsinant Klaipeda. O jus tik ir temokate maištauti ir viską menkinti. Eikit ir toliau šokti garažiuke su savo maištavimu.
Durnes

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Šeštadienį, liepos 13-ąją, Nidoje pradžios koncertu atidarytas XXIII tarptautinis Thomo Manno festivalis...

T. Mano festivalyje - Prezidento pagerbimas nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdoje prasidėjęs antrasis tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis "Lauksnos" tarp daugelio...

Kryždirbystės tradicija Lietuvoje: kryžius nelygus kryžiui nuotrauka, foto

Jau trečią kartą rengiama didžiausia Baltijos šalyse fortepijono akademija į Klaipėdą sukvietė...

Jaunųjų pianistų elitas renkasi Klaipėdą nuotrauka, foto

"Menų zonoje" (Dariaus ir Girėno g. 8B) šiandien - susitikimas su provokuojančia,...

Menų zonoje Eglės Tamulytės-Shaltmiros "R/evoliucija" nuotrauka, foto

Siūlo keisti Jono kalnelio pavadinimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos regioninė architektūros taryba skelbia išnagrinėjusi preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo...

Mėnulio užtemimas - laikas išsilaisvinti nuo problemų nuotrauka, foto

Įvairybės, Šiąnakt vyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas ir Lietuvoje. Nuo senų...

Ties raudonu signalu neliks žalių rodyklių į dešinę nuotrauka, foto

Automobiliai, Susisiekimo ministerija informuoja, kad  atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai...

Klaipėdietės Japonijoje pasijuto lyg svajonių pasakoje nuotrauka, foto

Kelionės, "Japonijoje pasijutome lyg aukščiausio lygio žvaigždės. Tokių gerų treniruočių sąlygų, šilto žmonių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 22 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 43 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 48 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...