2019 m. liepos 23 d. 00:27 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

Nidoje susitinka Thomo Manno asociacijos nariai

Nidoje susitinka Thomo Manno asociacijos nariai nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Vieno žinomiausių XX a. rašytojų, Nobelio premijos laureato Thomo Manno paveldas saugomas ir viešinamas ne tik Nidoje, kur plunksnos meistras tarpukariu pasistatė vasarnamį: birželio 26–28 d. čia susitinka į tarptautinę Thomo Manno namų tinklą susibūrusių kultūros įstaigų atstovai. Keturiose valstybėse veikiančios organizacijos puoselėja skirtingų rašytojo gyvenimo etapų palikimą.

Prieš dvejus metus Kalėdų išvakarėse rašytojo gimtajame mieste Liubeke įkurta penkių JAV, Lietuvos, Šveicarijos ir Vokietijos kultūros įstaigų, kurių atsiradimas ir veikla siejami su skirtingais Th. Manno gyvenimo etapais, asociacija. Artėjančio susitikimo Nidoje programoje – bendrų iniciatyvų aptarimas, pažintis su unikaliu Lietuvos kampeliu bei čia veikiančiu Th. Manno muziejumi.

Anot suvažiavimą rengiančios Th. Manno kultūros centro direktorės dr. Linos Motuzienės, viena aktualiausių temų – kultūros įstaigų sukauptų artefaktų, susijusių su rašytojo asmenybe ir gyvenimu, skaitmeninimas. Kitos aktualijos veiklos – moksliniai tyrimai, parodų ir kitų renginių organizavimas. Susivienijus siekiama aktualizuoti Th. Mannui bei jo sekėjams aktualias politikos, demokratijos, migracijos ar egzilio temas.

„Mūsų tinklo geografinis mastelis ir veikla puikiai iliustruoja, kad šių dienų pasaulyje atstumas nebėra kliūtis efektyviai partnerystei. Tuo įsitikinę, norime išnaudoti ne tik gyvo bendravimo, bet ir technologijų galimybes“, – sakė dr. L. Motuzienė.

Asociacijos narių įdirbis ir archyvai – skirtingi. Anot pašnekovės, Nidoje veikiančio Th. Manno muziejaus ir kultūros centro pranašumas – puikiai išlikęs autentiškas vasarnamis bei rašytojo vardu pavadinto jau trečiąjį dešimtmetį skaičiuojančio kultūros festivalio, šiemet vyksiančio liepos 13–20 d., solidus įdirbis. „Bendradarbiaudami su tarptautiniais partneriais, įgyjame galimybių gerokai išplėsti savo matymą bei praturtinti naujomis žiniomis muziejaus bei renginių lankytojus ir turistus“, – mano ji.

Th. Mannas – pripažintas XX a. I pusės literatūros klasikas, garsėjęs ir aktyvia visuomenine pozicija, nemaža dalimi nulėmusia jo likimo vingius ir gyvenimo geografiją. Kilęs iš Vokietijos šiaurėje įsikūrusio pirklių miesto Liubeko, vėliau Th. Mannas gyveno ir šeimą sukūrė Miunchene. Drauge su žmona ir vaikais kelias vasaras praleido juos sužavėjusioje Nidoje. Gimtojoje šalyje įsigalėjus nacionalsocialistų režimui, rašytojas išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, o gyvenimo saulėlydį praleido Šveicarijoje.

Reklama

Thomo Manno namų tinklas vienija Budenbrokų namus Liubeke, Monacensia Hildebrandto namus Miunchene, Th. Manno kultūros centrą Nidoje, Th. Manno archyvą Ciuriche ir Vilą Aurorą ir Thomo Manno namą JAV ir Berlyne.

Prieš 90 metų, 1929-aisiais, Thomo Manno „Budenbrokai“ – asmeninės biografijos detalių įkvėpta vienos Liubeko šeimos saga, – pelnė Nobelio literatūros premiją kaip „pirmasis puikus XX amžiaus romanas“.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Nemokamai šešiolikoje nacionalinių ir respublikinių muziejų, pavaldžių Kultūros ministerijai, ir Kernavės archeologinės...

Nemokami muziejai padidino lankytojų srautus nuotrauka, foto

Šeštadienį, liepos 13-ąją, Nidoje pradžios koncertu atidarytas XXIII tarptautinis Thomo Manno festivalis...

T. Mano festivalyje - Prezidento pagerbimas nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdoje prasidėjęs antrasis tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis "Lauksnos" tarp daugelio...

Kryždirbystės tradicija Lietuvoje: kryžius nelygus kryžiui nuotrauka, foto

Jau trečią kartą rengiama didžiausia Baltijos šalyse fortepijono akademija į Klaipėdą sukvietė...

Jaunųjų pianistų elitas renkasi Klaipėdą nuotrauka, foto

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Skandalingo žaidimo kūrėjai pasižymėjo ne pirmą kartą: pradėtas tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vieno žaidimo kūrėjams teks aiškintis, kodėl savo žaidimą reklamavo nuotraukomis, kuriose pavaizduoti...

Klaipėdoje pora nuolat mylėjosi šalia vaikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos teisme išnagrinėta reta byla – sugyventinių pora nuteista už tai, kad...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...