2019 m. liepos 21 d. 05:07 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

Menų zonoje Eglės Tamulytės-Shaltmiros "R/evoliucija"

2019-07-12, 07:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Menų zonoje Eglės Tamulytės-Shaltmiros "R/evoliucija" nuotrauka, foto

REZIDENTŪRA. Eglė Tamulytė-Shaltmira - ketvirtoji neseniai atidarytos "Menų zonos" rezidentūros viešnia. Autorė pajūryje ne tik kūrė paveikslus, tatuiruotes, bet ir gyvai bendravo su jaunimu.

Reklama

"Menų zonoje" (Dariaus ir Girėno g. 8B) šiandien - susitikimas su provokuojančia, stereotipus laužančia šiuolaikinio meno kūrėja Egle Tamulyte-Shaltmira ir jos kūrybos pristatymas: paroda bei gyvas pasirodymas su širdį atveriančia muzika nuo 21:11 val.

E. Tamulytė-Shaltmira "Menų zonoje" pristatys retrospektyvinę dviejų dalių parodą. Joje bus praeityje sukurtų darbų: ranka pieštų iš skaitmeninių iliustracijų, su jas lydinčiomis nuotraukomis, darytomis fotografės iš Gvatemalos, Vic Bahr, Berlyne, 2016 m. Ši parodos dalis pavadinta "Klausyk savo nuojautos".

Joje pristatomi darbai yra apie tai, kaip naudojant okultines žinias, galima daug išmokti apie savo psichologiją, automatizmus, impulsus, galvojimo modelius. Anot menininkės, anksčiau senovės civilizacijų ir kermetistų, gnostikų kurtas menas - tai žmogaus pasąmonės žemėlapiai. Tie, kas išmoksta juos skaityti ir naviguoti, nepaskęs gyvenimo audrose.

Antroji parodos dalis pavadinta "Vidinė r/evoliucija". Tai tapybos darbų serija, kurioje Shaltmira nagrinėja, kaip veikia šviesa ir spalva. Sąmoningai atsisakydama ir mažindama juodos spalvos dominavimą, dailininkė vizualiai reprezentuoja, kad turime laisvą valią rinktis, kaip norime matyti pasaulį: kaip juodai baltą ar kaip niuansų ir platų spektrą spalvų turintį reiškinį.

Pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu ji laiko drugelio nebulą. Drugelis - tai transformacijos simbolis. Shaltmiros kūryboje šiemet įvyko stiprus lūžis, nors jį jau ilgai savo kūryboje ji anonsavo tiek per muzikinius pasirodymus su Michael Cashmore, tiek per asmeninius performansus ir kūrybos sklaidą socialinėse medijose.

Reklama

KŪRYBA. Paveikslas, kuriame autorė išreiškia amžiną vyriškosios ir moteriškosios energijos balansą.

Tam, kad įsisąmonintų tai, kas įvyko ir tai, kas vyksta, - ji naudoja meną. Drugelis nesigėdija, kad buvo vikšras, bet ir nelenda po žeme, ten, kur anksčiau tūnojo. Tam, kad įsisamonintume vieną motyvą, turime palikti fraktalą nuošalyje, dėl to neišvengiamai skaidomės į smulkesnes dalis tiek kūryboje, tiek savo asmeniniame gyvenime, o po to tas dalis apžiūrime atsitraukę, jau kaip visumą. Tokia ir yra šios parodos esmė: pamatyti, kur brėžiamos tos ribos asmeninėje evoliucijoje. Spalva šiuo atveju tampa kaip Shaltmiros revoliucija prieš pačią save.

Vakarą vainikuos gyvas E. Tamulytės-Shalmiros pasirodymas, improvizuotas didžėjaus šou "Menų zonos" rezidencijos garaže - galerijoje. Jo metu Shaltmira kvies keliauti laiku, naudojantis Merkaba, kuri yra kiekvieno žmogaus krūtinėje. Dėl to ir sakoma, kad "groja iš širdies" - dainos turi savo sentimentalią reikšmę kiekvienam, tad šį kartą Shaltmira jums atvers savąją.

Tarp dainų, su kuriomis užaugo, Shaltmira įterps savo kūrybos dainų, parašytų su Michael Cashmore muzika. Bus įvairu, nes ir pati kūrėja yra tokia. Autorė pageidauja, kad į jos kūrybą žiūrovai žvelgtų blaiviomis akimis.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Nemokamai šešiolikoje nacionalinių ir respublikinių muziejų, pavaldžių Kultūros ministerijai, ir Kernavės archeologinės...

Nemokami muziejai padidino lankytojų srautus nuotrauka, foto

Šeštadienį, liepos 13-ąją, Nidoje pradžios koncertu atidarytas XXIII tarptautinis Thomo Manno festivalis...

T. Mano festivalyje - Prezidento pagerbimas nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdoje prasidėjęs antrasis tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis "Lauksnos" tarp daugelio...

Kryždirbystės tradicija Lietuvoje: kryžius nelygus kryžiui nuotrauka, foto

Jau trečią kartą rengiama didžiausia Baltijos šalyse fortepijono akademija į Klaipėdą sukvietė...

Jaunųjų pianistų elitas renkasi Klaipėdą nuotrauka, foto

1006 km lenktynes laimėjo klaidų nedariusi komanda nuotrauka, foto

Sportas, Jubiliejinėse „Aurum 1006 km lenktynėse“ triumfavusi „Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda...

Merginų rankinio rinktinė kausis dėl trečios vietos nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinei nepavyko žengti į Europos čempionato...

Vienas paspaudimas gali nužudyti žmogų nuotrauka, foto

Žmonės, "Galiu bet ką subjauroti vienu piršto krustelėjimu!" - kalbėdamas su draugu giriasi...

Į Klaipėdą atplaukė dujovežis su „Total“ dujomis nuotrauka, foto

SGD, Ankstų šeštadienio rytą į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą atplaukė didelis dujovežis...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...