2019 m. liepos 23 d. 06:03 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

Menininkai - ant diskusijų bangos

(5)

Menininkai - ant diskusijų bangos nuotrauka, foto

PASKIRTIS. Kultūros atstovai sako įsitikinę, kad "Kultūros fabrikas" yra skirtas kūrybinių industrijų atstovams - "tiems, kuriems darbui užtenka kompiuterio ir ausinių".

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Uostamiesčio kultūros atstovai ir vėl būrėsi diskutuoti. Šįsyk buvo aptartos vietinius teatralus slegiančios problemos bei "Kultūros fabriko" veikla.

"Kultūros fabrikas" sukėlė lūkesčių bangą, kad menininkai pagaliau turės savo namus. Tačiau ir vėl - viskas buvo ne taip. Ir scenos menai su "fabriku" siejo daug vilčių, tačiau pasirodė, kad vietoje gamybinių patalpų gavo parduotuvę su ofisais. Šiuo metu Klaipėda - jauno teatro sostinė, tačiau ar ji greitu laiku nevirs kapinynu?" - teigė forumo organizatorius, teologijos mokslų daktaras Tomas Kiauka.

Neina net nemokamai?

"Kultūros fabriką" administruojančios Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros direktorės Raimondos Laužikienės teigimu, galimybių visiems menininkams reziduoti nemokamai čia nėra, nes pastato išlaikymas pernelyg brangus.

Kartu R. Laužikienė paminėjo, kad paskelbus apie programą "Jaunųjų talentų bankas", kuri scenos menų kūrėjams leidžia "Kultūros fabriko" erdvėse nemokamai reziduoti visus 2017 metus, iki šiol nesulaukta ne tik nė vienos paraiškos, bet ir nė vieno skambučio.

RYŠIAI. Choreografė Agnija Šeiko (kairėje) akcentavo, jog menininkai, užuot sutelkę visą dėmesį į Savivaldybės teikiamą finansinę paramą, verčiau užmegztų labai vertingus tarptautinius ryšius. Mindaugo RIAUKOS nuotr.

Reklama

Visgi kai kurie diskusijos dalyviai piktinosi "pernelyg komercine "fabriko" veikla", "tikriesiems menams kurti netinkamomis patalpomis", "sudėtingomis sąlygomis rezidentams".

"Turime su tuo susitaikyti, padėti tašką ir ieškoti kitų erdvių kūrybai. Šiame pastate gali reziduoti nebent tie, kurių darbo priemonės tėra kompiuteris ir ausinės. Visi matėme šokėjų patalpas, kuriame repetuoti gali nebent vaikai. Nes jei šokant mane pakeltų, aš trenkčiausi į lubas ir prasiskelčiau galvą", - ironizavo galerininkė Andželika Baroti.

Būtinas ryšys su moksleiviais

Antroje diskusijos dalyje uostamiesčio teatrų atstovai pasakojo apie jų trupes slegiančias problemas bei pateikė galimus sprendimo būdus.

"Klaipėdoje pastaraisiais metais labai pagyvėjo teatrinis gyvenimas. Įdomu, jog atsirado daug lėlininkų trupių: "Lino lėlės", "Dėžės", "Dulidu", Cirko teatrai. Klaipėdoje tiek daug profesionalių lėlininkų dar nebuvo!" - nuostabos neslėpė Klaipėdos jaunimo teatro meno vadovas Valentinas Masalskis.

Anot jo, uostamiestyje atsirado stipri baleto šokėjų trupė bei, žinoma, nemažai profesionalių teatrų. Taigi, matyt, dėl šio kultūrinio miesto pagyvėjimo ir kyla klausimai, kaip išgyventi, iš kur gauti pinigų, kaip surasti erdvę kūrybai. Pastarąją problemą esą galėtų išspręsti bendri projektai su Klaipėdos universiteto studentais. Tai galbūt leistų repetuoti universiteto patalpose, kurios, režisieriaus akimis, visiškai neišnaudotos.

V. Masalskis skatino susigrąžinti prarastą ryšį su mokyklomis ir mokiniams bei studentams leisti kultūrinėse įstaigose lankytis nemokamai.

Reklama

"Nesuprantu. Visame pasaulyje jaunimas į kultūrines įstaigas įleidžiami nemokamai. O čia... Atkreipkime dėmesį į Koncertų salėje vykstančius koncertus - tuščias parteris, tuščias balkonas... Tai kaipgi mes užsiauginsime klausytoją, jei neleisime jam klausytis?" - teiravosi V. Masalskis.

Pasak jo, reikia sukurti stipendijų sistemą jauniems universiteto pedagogams remti - tokios permainos, anot režisieriaus, jaunus, tačiau universitete rekordiškai mažus atlyginimus gaunančius žmones galbūt labiau paskatintų likti Klaipėdoje ir, įtraukiant studentus, sukurti įdomių darbų.

Viena iš "Apeirono" teatro įkūrėjų Greta Kazlauskaitė kitus teatralus bandė įkvėpti asmenine patirtimi. Įkurdama teatrą ji kartu su Egle Kazickaite ieškojo būdų gauti patalpas pačioje miesto širdyje - Turgaus gatvėje. Teatro įkūrėjos esą išsiuntinėjo apie 200 laiškų verslininkams ir gavo net tris pasiūlymus. Galiausiai gautų puikių patalpų durys tapo atviros ir kitų iniciatyvių menininkų nekomerciniams projektams rengti.

G. Kazlauskaitė akcentavo, jog didelė problema, su kuria susiduria ką tik studijas baigę teatralai, yra pinigų trūkumas. Anot jos, būtų gerai, kad jie dar kurį laiką už tą patį mokestį galėtų gyventi studentų bendrabučiuose.

Diskusijoje dalyvavę Savivaldybės atstovai patikino, kad apie visus šiuos pasiūlymus dar bus diskutuojama ir ieškoma realizavimo galimybių.

Sausį bus rengiama dar viena menininkų diskusija. Jos tema išaiškės balsuojant feisbuke.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Fabrikantė

2016-12-06   11:13

IP: 78.56.223.116

Už viską dėkokite Laužikienei!

R

2016-12-06   09:38

IP: 86.100.133.193

Nesuprantu diskusijo prasmes, talentingas režisierius su gera trupe pritrauks tiek žiūrovu , kad lūš sales! Cia apie Masalskį ar apeirono teatrą neina kalba, dramteatris gal atsigaus...visa kita tik tušti pliurpalai ir pinigu švaistymas!

2016-12-05   23:18

IP: 79.114.236.194

turėkite kantrybės, gerbiamiej. Klaipėdoje kultūros nėra mažai, kitas klausimas kiek tūlas pilietis sugeba atsirinkti ir kiek svarbi jam ta kultūra. Nedaug uždirbančių šalių piliečiai paprastai neiškrypsta iš kasdieninės trajektorijos - darbas, namai, parduotuvė. Kad būrelis žmonių ėmesi apie tai diskutuoti - tai gerai. Diskusijos atviros visiems - tai dar geriau. Dalyvaukite, domėkitės, išsakykite ko trūksta. Gal pavyks suformuluoti paketą problemų ir pateikti svarstyti miesto tarybai? Lengviausia nieko nedaryti ir tik bambėti nepatenkintiems.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Nemokamai šešiolikoje nacionalinių ir respublikinių muziejų, pavaldžių Kultūros ministerijai, ir Kernavės archeologinės...

Nemokami muziejai padidino lankytojų srautus nuotrauka, foto

Šeštadienį, liepos 13-ąją, Nidoje pradžios koncertu atidarytas XXIII tarptautinis Thomo Manno festivalis...

T. Mano festivalyje - Prezidento pagerbimas nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdoje prasidėjęs antrasis tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis "Lauksnos" tarp daugelio...

Kryždirbystės tradicija Lietuvoje: kryžius nelygus kryžiui nuotrauka, foto

Jau trečią kartą rengiama didžiausia Baltijos šalyse fortepijono akademija į Klaipėdą sukvietė...

Jaunųjų pianistų elitas renkasi Klaipėdą nuotrauka, foto

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Skandalingo žaidimo kūrėjai pasižymėjo ne pirmą kartą: pradėtas tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vieno žaidimo kūrėjams teks aiškintis, kodėl savo žaidimą reklamavo nuotraukomis, kuriose pavaizduoti...

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 min.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...