2020 m. lapkričio 30 d. 01:12 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

Kultūrininkai ruošiasi antrajai pandemijos bangai

(1)

Kultūrininkai ruošiasi antrajai pandemijos bangai nuotrauka, foto

PRIORITETAI. Renginių organizatoriai, aktoriai, muzikantai ir kiti meno žmonės po karantino prašė paramos kūrybai, o ne infrastruktūros reikmėms.

© Stasio ŽUMBIO nuotr.

Reklama

Kaip COVID-19 pandemijos grėsmės akivaizdoje užtikrinti tolygų kultūrinį veiksmą visus metus, kaip elgtis kultūros projektų vykdytojams, jeigu vėl būtų paskelbtas karantinas? Pirmoji Kultūros ir meno tarybos diskusija šiais klausimais praėjo be rezultatų, nes, norint patvirtinti pateiktus siūlymus, būtina juos pagrįsti teisiškai.

"Dėl COVID-19 įvesto karantino Klaipėdos kultūrinį gyvenimą ištiko štilis. Kultūros projektų vykdytojai nežinojo, kaip elgtis su jau patvirtintais ir iš dalies miesto biudžeto lėšomis finansuojamais projektais. Dalis jų matydami, kad sumanymo įgyvendinti nepavyks, jam skirto finansavimo atsisakė, kiti perkelė į vasaros, rudens mėnesius. O jeigu kils antroji pandemijos banga ir karantinas vėl bus įvestas? Manau, kad dabar galime tam pasiruošti. Tad pasiūliau Kultūros ir meno tarybos nariams pagalvoti, kokios priemonės galėtų būti taikomos, jeigu kiltų antroji COVID-19 banga", - sakė šios tarybos narys, VšĮ "Klaipėdos šventės" vadovas Romandas Žiubrys.

Pats R. Žiubrys išreiškė nuomonę, kad projektų perkėlimas į kitą laikotarpį nėra gera praktika, ir pateikė siūlymą to nedaryti. "Šiais metais daug kultūros projektų buvo perkelta į vasaros pabaigą ir rugsėjį. Tad būtent šiuo metu bus didelė renginių koncentracija, o spalį, lapkritį, gruodį gali atsitikti taip, kad kultūrinis gyvenimas vėl visiškai sustos. Taigi, suteikdami galimybę perkelti renginius negalime užtikrinti tolygaus kultūrinio vyksmo visus metus", - argumentavo pašnekovas.

Taip pat R. Žiubrys pasiūlė bent dalį projektams skirtų lėšų palikti projektų vykdytojams, net jeigu jie negali įgyvendinti savo sumanymo.

"Manau, kad nevyriausybinio sektoriaus atstovams, kurių projektams skiriamas dalinis finansavimas, turėtų būti paliekamos projekto administravimui skirtos lėšos. Šiuo metu administravimo lėšos gali būti apie 30 proc. Pasiūliau, kad šis procentas būtų padidintas. Juk valstybinės ar savivaldybės kultūros įstaigos, atsidūrusios tokioje pat situacijoje ir negalėdamos įgyvendinti projektų, vis tiek gauna lėšų atlyginimams sumokėti, komunalinėms išlaidoms", - svarstė R. Žiubrys.

Kita tarybos narė, Žvejų rūmų atstovė Kristina Jakštė pasiūlė svarstyti galimybę leisti kultūros projektų vykdytojams teikti garantinį raštą, kad dėl karantino neįgyvendintas projektas bus įgyvendintas per metus ar per pusmetį karantinui pasibaigus.

Reklama

Deja, nė vienam iš pateiktų projektų Kultūros ir meno taryba nepritarė, nes Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyrius negalėjo atsakyti, ar siūlymai teisiškai neprieštarauja patvirtintai kultūros projektų finansavimo tvarkai.

"Regis, šiais metais esame pato situacijoje, kai negalime keisti žaidimo taisyklių ir esame priversti metus užbaigti su tokiomis sąlygomis, kokias turime. Vis dėlto, manau, kad turime priimti naujus sprendimus ir supaprastinti konkurso tvarką, kuri leistų operatyviai perskirstyti lėšas, kurios gali grįžti į biudžetą, jeigu prasidėtų antroji pandemijos banga ir kultūrininkai negalėtų įgyvendinti sumanytų projektų, leistų modifikuoti projektus į skaitmeninį formatą ir pan. Tad Kultūros skyrius buvo įpareigotas išanalizuoti teisines galimybes, kad galėtume pateikti savo siūlymus tarybai", - sakė R. Žiubrys.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Visa lietuva

2020-07-15   13:11

IP: 185.11.26.161

Eikit geriau braškių skinti o ne verkšlenti kad nėra renginių. Jūs su savo tom kūrybos nieko verti ir neįmanoma žiūrėti tokiu dalyku.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

 Artėjant žiemai ir vėstant orams, vis daugiau laiko praleidžiame namuose. Knygos skaitymas...

Knygų prekyba: ką dažniausiai renkasi skaitytojai? nuotrauka, foto

Laikinai einantis kultūros ministro pareigas Mindaugas Kvietkauskas trims Lietuvos kultūrai ir menui...

Laima Vilimienė apdovanota aukščiausiu Kultūros ministerijos skiriamu apdovanojimu nuotrauka, foto

"Šiandien jaunajai kartai, jau nebegirdėjusiai, kaip kaime jų močiutės aprauda mirusius artimuosius,...

Rauda ašaromis "atrakina žemę" nuotrauka, foto

Turbūt retas klaipėdietis žino, kur mūsų mieste yra didžiausias visoje Lietuvoje, Vidurio...

Įspūdingi vitražai nušvito virtualioje galerijoje nuotrauka, foto

Kitokį veidą parodžiusi Lietuvos rinktinė sutriuškino belgus nuotrauka, foto

Sportas, FIBA „burbulą“ Vilniuje Lietuvos rinktinė uždarė pergale ir nuplovė gėdą, patirtą...

Ačiū, Bernardai nuotrauka, foto

In Memoriam, "Su advento žvakele uždegiau ir žvakelę Bernardui",- sekmadienio pavakare raudodama pranešė Bernardo...

Kraupi avarija F-1: automobilis perlūžo per pusę ir užsidegė nuotrauka, foto

Sportas, Formulės-1 pasaulio čempionato lenktynės Bahreine prasidėjo itin retu ir šiurpiu incidentu.

Seimo kontrolierius nepritaria siūlymui įstatyme atskirai išskirti smurtą prieš moteris nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo kontrolierius nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) idėjai įstatyme atskirai...

In Memoriam, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...