2019 m. liepos 22 d. 06:23 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

Knyga apie Meksiką

2019-01-04, 08:00

"Vakarų ekspreso" inf.

Knyga apie Meksiką nuotrauka, foto

Reklama

Sausio 8 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks autorės Jolantos Onos Vitkutės knygos "Meksika, mano meile" pristatymas.

Nauja kelionių knyga "Meksika, mano meile", publikuota lietuvių kalba ir iliustruota daugybe nuotraukų, pasiekė Lietuvos knygynų lentynas 2018 m rudenį.

Knygos autorė Jolanta Ona Vitkutė (gim. 1964 m. Vilniuje) - žurnalistė, buvusi žurnalo "Geras skonis" redaktorė, besidominti kelionių, gero maisto, restoranų kultūros temomis. Prieš keletą metų kartu su savo vyru Andrés išvykusi gyventi į egzotiškąją Meksiką, pasijuto tarsi panirusi į aplink plūduriuojantį grožį, atklydusį iš Gabrielio García Márquezo romanų ar Fridos Kahlo tapybos.

Aprašydama fatališką Meksikos gamtos žavesį ir gyvenimo sodrumą, autorė sugriauna stereotipinį nesaugios šalies įvaizdį, atverdama kitą paslaptingosios šalies pusę. Kodėl Meksikos gyventojai naktimis stebėdami Mėnulį bando įžiūrėti ten gyvenančio kiškio šešėlį? Kur žiemoja tūkstančiai monarchinių drugelių? Koks jausmas apima dardant traukiniu, vadinamu aštuntuoju pasaulio stebuklu? Kur aplink kojas glaustosi ne katės, bet "mieli drakonėliai"? Šiuos ir daugelį kitų atsakymų rasite knygos dienoraščiuose apie šalį, kurioje anot perfrazuotų meksikiečių dainiaus Armando Manzaneros žodžių, "...savaitė turi daugiau nei septynias dienas, kai jautiesi laimingas…"

"Meksika, mano meile" ne tik išsamiai aprašo įspūdingiausius šios šalies regionus, bet ir lygina juos su kerinčiais Lietuvos peizažais, apsuptais nostalgijos. Autorė taip pat dalijasi su skaitytojais asmenine istorija. Jolanta Ona Vitkutė išvyko į šią šalį prieš šešetą metų, susituokusi su pasaulyje pripažintu chemijos srities mokslininku Andrés Cedillo: "Niekada neplanavau emigruoti, o juo labiau į Amerikos žemyną. Aštuonių valandų skrydis į Niujorką man atrodė milžiniškas iššūkis, bet dabar tik kelia šypseną, nes iš Meksikos pasiekti Lietuvą trunka dvigubai ilgiau." Lemiamą žingsnį privertė žengti būtent stiprūs meilės jausmai. "Lemtingas susitikimas su Andrés apvertė viską aukštyn kojom. Iki šiol manau, jog tai fantastiška gyvenimo dovana. Noriu, kad ši knyga ir skaitytojus įkvėptų patikėti: norai pildosi, kai nebijai pakeisti savo gyvenimo!" - teigia rašytoja Jolanta Ona Vitkutė.

Autorė Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Jolanta Ona Vitkutė yra parašiusi poezijos rinkinius "Vakaro žuvys" (2001), "Banalu" (2004), "Lašantis ruduo" (2005) bei pasakas vaikams "Murmisiukai geria arbatą penktadieniais" (2015). Autorės straipsniai apie Meksiką spausdinti žurnaluose "Geras skonis", "Moteris" ir kt.

Reklama

Nuotraukų autorius Andrés Cedillo mokslinį daktaro laipsnį apsigynė UAM (Meksikas) ir dirba Chemijos departamente tame pačiame universitete. Jo fizikinės chemijos tyrinėjimai publikuoti specializuotuose tarptautiniuose moksliniuose žurnaluose. Fotografija yra mokslininko hobis: "Aš ilsiuosi fotografuodamas ir taip gimsta naujos idėjos apie molekulių struktūras mano mintyse."

Reklama

Žymos: ona vitkutė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Nemokamai šešiolikoje nacionalinių ir respublikinių muziejų, pavaldžių Kultūros ministerijai, ir Kernavės archeologinės...

Nemokami muziejai padidino lankytojų srautus nuotrauka, foto

Šeštadienį, liepos 13-ąją, Nidoje pradžios koncertu atidarytas XXIII tarptautinis Thomo Manno festivalis...

T. Mano festivalyje - Prezidento pagerbimas nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdoje prasidėjęs antrasis tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis "Lauksnos" tarp daugelio...

Kryždirbystės tradicija Lietuvoje: kryžius nelygus kryžiui nuotrauka, foto

Jau trečią kartą rengiama didžiausia Baltijos šalyse fortepijono akademija į Klaipėdą sukvietė...

Jaunųjų pianistų elitas renkasi Klaipėdą nuotrauka, foto

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS. Skirtingai nei kitiems, ši diena jums nebus aktyvi. Patartina labiau remtis...

Klaipėdiečiai paplūdimį pavertė egzotiško futbolo aikšte nuotrauka, foto

Sportas, Savaitgalį Klaipėdos pajūryje itin gausiai susirinkę poilsiautojai galėjo mėgautis nekasdieniu reginiu –...

Merginų rankinio rinktinė mažajame finale nusileido turkėms nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų rankinio rinktinei nepavyko pergale baigti Europos...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Įvairybės, Paskelbta prieš 23 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...