2019 m. liepos 19 d. 09:12 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Kultūra

Kultūra

Dainų šventėje laukiama 36 tūkst. dalyvių: kaip bus užtikrintas jų saugumas

Dainų šventėje laukiama 36 tūkst. dalyvių: kaip bus užtikrintas jų saugumas nuotrauka, foto

© LNKC nuotr.

Jubiliejinėje Dainų šventėje, kuri birželio 30-liepos 6 dienomis vyks Vilniuje ir Kaune, dalyvaus net 36 tūkst. dalyvių, 1555 iš jų – pasaulio lietuviai.

Gausiausios miestų delegacijos iš Vilniaus (6008) ir Kauno (2985), aktyviausi rajonai – Kauno, iš kurio į šventę planuoja atvykti 931 dalyvis, ir Panevėžio rajonas su 780 dalyvių.

Kaip trečiadienį spaudos konferencijoje sakė Dainų šventės direktorius Saulius Liausa, visos už dalyvių saugumą atsakingos tarnybos atliko namų darbus, nebus pastebimos, bet bendradarbiaus, siekdamos išvengti nereikalingų rizikų. 

„Norėtume patikinti, kad dalyviai bus saugūs, turės kur gyventi, bus maitinami, kad valstybė visomis pajėgomis tuo rūpinosi. Paskutinis Dainų šventės posėdis šiandien (trečiadienį, – ELTA) buvo ir Vyriausybėje, tad institucijų, kurios įsitraukė į darbą, labai daug“, – sakė S. Liausa.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis patikino, kad sveikatos sistema pasirengusi suteikti visokeriopą pagalbą, jei ji bus reikalinga. 

„Noriu kreiptis į Dainų šventės dalyvius ir žiūrovus, kviesdamas pasirūpinti savo sveikata. Ypač svarbu tinkamai pagal oro sąlygas aprengti ir nepamesti vaikų“, – priminė viceministras.

Visų šventiniuose renginiuose dalyvausiančiųjų viceministras prašė atkreipti dėmesį į vyresnio amžiaus žmones, pasirūpinti geriamu vandeniu, kad galėtų atsigaivinti. 

Šventėje dirbs savanoriai su medicininiu išsilavinimu, kuriuos iš minios išskirs raudonas kryžius ant baltų marškinėlių. Jie žino, kaip ir kur suteikti operatyvią pagalbą, tad galima į juos kreiptis. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kur stovės greitosios pagalbos palapinės ir automobiliai, kad, prireikus, būtų galima operatyviai kreiptis“, – pabrėžė viceministras. 

Šventės organizatoriai rado rėmėjus, kurie tieks geriamą vandenį. Maitintojai taip pat visiems dalins nemokamo vandens.

Vaikų kolektyvų vadovai informuoti apie tai, kad kitoje dalyvio kortelės pusėje vaikams būtų užrašyti telefono numeriai, kuriais kreiptis, prireikus, – vaikui sunegalavus ar pasimetus.

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkas Saulius Klebavičius šimtmečio Dainų šventę vadino neeiliniu renginiu. „Pagrindiniai klausimai tradiciniai galimos spūstys mieste, nusikalstamos veikos ir kiti iššūkiai, kuriems mes pradėjome ruoštis jau praėjusiais metais“, – sakė S. Klebavičius.

Kaip atkreipė dėmesį pareigūnas, ypač nesaugu, nors įprasta, mobiliuosius telefonus nešioti užpakalinėse kelnių kišenėse. Masiniuose renginiuose pasitaiko kišenvagių, ir tai reikėtų turėti omenyje.

Renginių vietos žinomos. „Tik noriu atkreipti dėmesį, kad bus ribojamas eismas, arti galės privažiuoti tik dalyvių ir specialusis transportas. Šventės dienomis pareigūnas rekomendavo pirmenybę teikti viešajam transportui, saugoti savo daiktus, nepalikti jų ne tik viešosiose vietose, bet ir automobiliuose“, – pridūrė pareigūnas. 

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Vilkončiūtė akcentavo, kad dalyviai visomis šventės dienomis viešuoju transportu važiuos nemokamai.

„Apgyvendinom tiek dalyvių, kiek mūsų prašė, kiek įstengėme, kad jie jaustųsi oriai“, – sakė A. Vilkončiūtė, patikindama, kad Vilnius šventės dienomis atrodys visai kitaip nei paprastomis dienomis.

Kaip skelbė ELTA, muzikos, dainų, šokių ir nepamirštamų įspūdžių žadanti Dainų šventė Lietuvą ir pasaulį kvies kartu minėti Valstybės atkūrimo šimtmetį ir liepos 6-ąją giedoti „Tautišką giesmę“. 

Himno frazė „Vardan tos...“ tapo šventės idėjiniu pagrindu ir visų jos renginių jungtimi. Kartu su iniciatyva „Lietuva 4 milijonai“ rengiamas žygis per Lietuvą, inicijuotas projektas „Dainų šventės alumnai“, vienijantis visų kartų žmones, kada nors dalyvavusius šventėse. 

Iki svarbiausio Dainų šventės renginio regionuose vyks keturi dideli renginiai: vokalinių ansamblių šventė Linkuvoje, Teatrų diena Telšiuose, Folkloro diena Raudondvaryje ir Dainų diena Klaipėdoje. 

Birželio 30-liepos 6 dienomis Vilniuje ir Kaune Dainų šventė pasiūlys net penkiolika renginių. Dauguma jų bus nemokami. Į pirmą Dainų šventės renginį birželio 30-ąją pakvies Kaunas. Taip pagerbiamas miestas, kuriame 1924 metais pirmą kartą surengta Dainų diena. 

Liepos 1 dieną sostinės Simono Daukanto aikštėje pakils Dainų šventės vėliava, prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbs šventės pradžią. 

Vilniaus rotušės aikštėje vyks specialiai pasaulio lietuviams ir Lietuvoje gyvenančioms tautinėms bendrijoms skirtas renginys „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“. Vakare į Vingio parką kvies Dainų šventės atidarymui skirtas renginys. 

Dainų šventės metu Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje duris atvers Liaudies meno paroda, o prie Valdovų rūmų įkurtas Vaikų amatų miestelis padės mažiesiems atrasti ir išbandyti senuosius lietuvių menus ir amatus. 

Liepos 3 dieną pilių teritorijoje nuo ryto šurmuliuos, muzikuos, šoks ir dainuos beveik 400 folkloro ansamblių – vyks Folkloro diena „Didžių žmonių žemė“. Šv. Jonų bažnyčioje skambės kanklių muzikos koncertas, o vakare Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje - kamerinės vokalinės muzikos koncertas. 

Liepos 4-ąją Bernardinų sode ir Katedros aikštėje pasirodymus surengs 100 Lietuvos mėgėjų teatrų. Dienos renginius vainikuos Ansamblių vakaras Kalnų parke. 

Liepos 5 dieną Vilnių drebins pučiamųjų instrumentų gaudesys – Vilniaus pramogų arenoje vyks koncertas „Vario audra“. O įspūdingas beveik aštuonių tūkstančių šokėjų kompozicijas žadanti Šokių diena pakvies į Lietuvos futbolo federacijos stadioną. 

Kulminacija taps liepos 6-ąją vyksianti Dainų diena „Vienybė težydi“. Trijų dalių Dainų dienos programa išskleis pagrindines mūsų himno idėjas, tačiau svarbiausia bus visų – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių –drauge giedama „Tautiška giesmė“. 

Bilietų į Dainų šventės renginius kaina – nuo 5 iki 80 eurų. Vaikai iki trejų metų bus įleidžiami nemokamai, jei neužims papildomos sėdimos vietos. 

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūra

Nemokamai šešiolikoje nacionalinių ir respublikinių muziejų, pavaldžių Kultūros ministerijai, ir Kernavės archeologinės...

Nemokami muziejai padidino lankytojų srautus nuotrauka, foto

Šeštadienį, liepos 13-ąją, Nidoje pradžios koncertu atidarytas XXIII tarptautinis Thomo Manno festivalis...

T. Mano festivalyje - Prezidento pagerbimas nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdoje prasidėjęs antrasis tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis "Lauksnos" tarp daugelio...

Kryždirbystės tradicija Lietuvoje: kryžius nelygus kryžiui nuotrauka, foto

Jau trečią kartą rengiama didžiausia Baltijos šalyse fortepijono akademija į Klaipėdą sukvietė...

Jaunųjų pianistų elitas renkasi Klaipėdą nuotrauka, foto

Palangoje svečiuosis žymūs Lietuvos dizaineriai nuotrauka, foto

Renginiai, Liepos 19-20 dienomis Palangoje, Ramybės galerijoje (Vytauto g. 35) duris atvers antrasis...

Vėjo jėgainės galėtų būti netoli Šventosios nuotrauka, foto

Ūkis, Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros teritorijoje galima įrengti apie 3,35 gigavato (GW) vėjo...

Atostogauti Palangoje - sveikai ir aktyviai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šokinėti per lūžtančias Baltijos bangas su baidarėmis ar vandens slidėmis, pagauti vėją...

Kūrybos festivalis "Dpoezijos Šaltinis 2019" nuotrauka, foto

Renginiai, Šių metų rugpjūčio 2 - 4 d. Sodriais miškais apaugusio Dubysos regioninio...

Renginiai, Paskelbta prieš 38 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...