2020 m. spalio 26 d. 12:49 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Žmonos gyvenimą vyras pavertė košmaru: slapta filmavo net vonioje

2020-10-15, 14:40

Gediminas Pilaitis, lrytas.lt

Žmonos gyvenimą vyras pavertė košmaru: slapta filmavo net vonioje nuotrauka, foto

M.Juodeikis buto svetainėje ir vonios kambaryje slėpė vaizdo bei garso fiksavimo įrenginius, neteisėtai slapta klausėsi, fiksavo ir rinko informaciją apie buvusią sutuoktinę.

© lrytas.lt

Reklama

40-metis klaipėdietis Mindaugas Juodeikis, slapta sekęs buvusią žmoną, pripažintas iš dalies kaltu dėl neteisėto privataus gyvenimo duomenų rinkimo, tačiau išteisintas dėl kelių abejotinų epizodų.

M.Juodeikis buto svetainėje ir vonios kambaryje slėpė vaizdo bei garso fiksavimo įrenginius, neteisėtai slapta klausėsi, fiksavo ir rinko informaciją apie buvusią sutuoktinę.

Šnipinėjimo programą jis buvo įdiegęs ir į moters nešiojamąjį kompiuterį.

Nukentėjusioji aiškino, jog vyras sekimo įrenginius slėpė ir jos rankinėje bei automobilyje, slapta stebėjo dukterį moksleivę – prisijungęs prie nešiojamojo kompiuterio, įsiskverbė į jos asmeninę paskyrą socialiniuose tinkluose.

Klaipėdos apylinkės teismas anksčiau neteistą M.Juodeikį pripažino iš dalies kaltu ir skyrė 6500 eurų baudą.

Prokurorai reikalavo griežtesnės bausmės, tačiau bylą nagrinėjęs aukštesniosios instancijos teismas jų skundą atmetė.

Reklama

Išsiskyrę gyveno kartu

Pardavimų vadybininku dirbusio M.Juodeikio ir jo žmonos keliai išsiskyrė prieš dešimtmetį, kai moteris dar buvo nėščia.

Pasak jos, sutuoktinis tada jau buvo užmezgęs ryšius su kita moterimi.

Prieš gimdymą pora susitaikė, bet po kelių savaičių moteris suprato, kad vyras meilužės neišsižadėjo. Vis dėlto jų santykiai galutinai nenutrūko – iki praėjusių metų abu gyveno tame pačiame bute.

Po kurio laiko išsiskyrėliai susitaikė, kartu gyveno apie pusantrų metų – buvo išvykę atostogauti į Įtaliją, Bulgariją, viešėjo Sankt Peterburge.

„Po to jis ėmė mane persekioti. Rytais biure išduodavo prekes, ten išsimiegodavo, o sugrįžęs namo girtavo. Naktimis miegodavau kelias valandas.

Reklama

Po skyrybų jis įsigijo kitą butą, tačiau ten negyveno, nuomojo, nes reikėjo mokėti alimentus vaikams išlaikyti“, – sakė nukentėjusiąja pripažinta moteris.

Klaipėdietė kreipėsi į policiją, kai vyras, anot jos, namuose pradėjo kelti skandalus, grasinti ją nužudyti. Paskui moteris suprato, jog buvęs sutuoktinis ją seka.

Bute – sekimo įrenginiai

„Kur tik nuvažiuodavau, ir jis ten pasirodydavo. Pasakiau, kad kreipsiuosi į policiją, liepiau pašalinti iš automobilio sekimo įrangą. Degtukų dėžutės prietaisų aptikau ir rankinėje. Pasidėjau namuose, jis surado, vėl įkišo į rankinę“, – pasakojo moteris.

Savo automobilio bagažinėje atrastą įtaisą klaipėdietė tą pačią dieną perdavė policijai.

Vieną rytą, kai vyras išsitraukė vonios kambaryje laikytas svarstykles ir ant jų atsistojo, moteris pašiurpo išvydusi kyšančią filmavimo kameros galvutę.

Reklama

Tąkart apsimetusi, kad nieko nepastebėjo, klaipėdietė palaukė, kol vyras išeis iš namų, o paskui svarstykles su kamera nunešė į policijos komisariatą.

Dar vieną sekimo prietaisą moteris pastebėjo svetainėje, gulėdama savo lovoje. Atvykę į namus policijos tyrėjai irgi jį matė.

Tarp stalo lentynėlių paslėptas įrenginys buvo panašus į tą, kokį ji rado rankinėje. Tuo metu moteris su buvusiu sutuoktiniu viename bute jau nebegyveno.

Įsiskverbė ir į kompiuterį

„Nežinau, kiek laiko buvau sekama, gal jis ir anksčiau taip darė prijungęs nuotolinio stebėjimo įrangą“, – ilgalaikio šnipinėjimo tikimybės neatmetė nukentėjusioji.

Sekimo programa buvo įdiegta ir moters kompiuteryje. Ji teigė, jog šnipinėjimo aistrų apvaldytas vyras jos duomenis perkeldavo į savo atmintinę.

Reklama

Nešiojamajame kompiuteryje buvo klaipėdietės nuotraukų, darbo sutarčių, pirkimų internetu, elektroninės bankininkystės ir kitų jai svarbių asmeninių duomenų.

„Kompiuteris buvo mano kambaryje, juo naudojausi tiktai aš ir dukros – žiūrėdavome filmus, nuotraukas“, – sakė klaipėdietė.

M.Juodeikis viską neigė, tikino slapta nerinkęs jokios informacijos – tenorėjęs apsisaugoti nuo buvusios žmonos išpuolių ir net jam neva grėsusio susidorojimo.

Barniai – dėl bendro turto

Pasak vyro, buvusi žmona be jokios priežasties į namus kviesdavo policiją. Siekdamas apsisaugoti nuo nepagrįstų kaltinimų, provokacijų, konfliktų, šmeižto, melagysčių ir agresijos, jis įsigijo vaizdo kamerų, kad užfiksuotų įrodymus.

„Konfliktų kildavo dėl 3 kambarių buto – santuokoje įgytos bendros nuosavybės.

Reklama

Reikėjo akivaizdžių įrodymų, kad ji siekia mane iškeldinti ir pasilikti butą sau.

Sulaukiau kaltinimų, kad nuodiju vaikų maistą, noriu kažką nužudyti, priešinausi pareigūnams. Dėl to pradėti ikiteisminiai tyrimai nutraukti“, – gynėsi M.Juodeikis.

Namų šnipas atskleidė ir sekimo technologiją: „Kai ji virtuvėje provokuodavo konfliktus, svarstykles nunešdavau į kitą vietą, įjungdavau įrangą. Dažniausiai jos būdavo ne vonios patalpose, o miegamajame. Įrašų nespėjau peržiūrėti.“

Šnipo voratinklyje – duktė

Nešiojamąjį kompiuterį su šnipinėjimo įranga M.Juodeikis priskyrė sau: „Jį pasiėmęs aš buvau apkaltintas svetimų duomenų vagyste. Tuo kompiuteriu naudojosi visa šeima. Kai man buvo skirta kardomoji priemonė, palikau jį dukteriai.“

Kalbas apie automobilyje neva slėptą sekimo įrangą vyras vadino prasimanymu: „GPS prietaisus pats pirkau, naudojau darbovietėse – dėdavau į automobilių bagažines degalų sąnaudoms, maršrutams, prekybos agentų darbui kontroliuoti.“

Reklama

Klaipėdietis nesijautė kaltas ir dėl to, kad į sekimo voratinklį įpainiojo ir vieną dukrą, netgi didžiavosi išradingumu taikant naujas technologijas ugdymo procese: „Kilo įtarimų, jog duktė mokykloje su draugais vartoja narkotikus, norėjau prigriebti kvaišalų platintojus. Sužinojęs jos prisijungimo prie „Facebook“ paskyros slaptažodį rinkau informaciją, kurią perdaviau policijai.“

Prokurorų skundą atmetė

Klaipėdos apylinkės teismas, akcentuodamas nekaltumo prezumpciją, kai kuriuos prieštaringus išsiskyrėlių parodymus, kurių nepatikrinsi, vertino kaltinamojo naudai.

M.Juodeikis išteisintas dėl kaltinimų slapta fiksavus buvusio žmonos buvimo vietas, jos keliones automobiliu, o dėl kitų inkriminuotų veikų pripažintas kaltu iš dalies.

Nuosprendžiu nepatenkinti Klaipėdos prokurorai reikalavo griežtesnės bausmės, bet jų skundas ir siūlymas skirti 737 eurais didesnę baudą buvo atmestas.

Nors moteris teigė, kad buvęs sutuoktinis ją slapta sekė palikęs GPS įrangą rankinėje ir automobilyje, teismui kilo abejonių, ar viskas buvo taip, kaip nurodė nukentėjusioji. Vyras dėl šių epizodų buvo išteisintas, o dėl kitų inkriminuotų nusikalstamų veikų pripažintas kaltu iš dalies.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Internetinių sukčių išmonė tobulėja nuotrauka, foto

Išeities iš nusibodusio ir vienišo gyvenimo kiekvienas ieško savaip. Kai vieni...

Jūsų dėmesiui - Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato parengta įvykių suvestinė.

Jakų kaime - sunkiai girtas vairuotojas nuotrauka, foto

2020–10–22 apie 7.30 val. pastebėta, kad Kretingos g., Klaipėdoje, iš nesaugomos automobilių...

Suvestinė: pavogtos lentos, rasta suktinė nuotrauka, foto

Daugiau kaip 40 smūgių rankomis, kojomis ir medine lazda kur pakliuvo ...

Po egzekucijos plungiškis buvo paliktas mirti kraujo baloje: žudikas išlemeno atsiprašymą nuotrauka, foto

Karantinas ir kelionės traukiniais - kas keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, „Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ dalijasi atmintine keleiviams, kurioje...

Klaipėdos baseine užfiksuotas Lietuvos rekordas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos 50 m baseine dvi dienas vykusiame "Klaipėda Grand Prix-2020" turnyre, kuriame...

Savaitės reidų rezultatai: pustrečio šimto greičio viršijimo atvejų nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusią savaitę, spalio 19 – 25 dienomis, Klaipėdos kelių policijos pareigūnai priemones eismo...

2020-2024 m. kadencijos Seimas: nauji ir seni vardai nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva per du rinkimų turus išsirinko tryliktąjį Seimą – naujos sudėties Tautos...

Lietuva, Paskelbta prieš 17 min.

Sportas, Paskelbta prieš 20 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 37 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...