2020 m. spalio 24 d. 17:44 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Vilniuje sunkiai sužalotas ukrainietis: užpuolikui užkliuvo tautybė

(2)

2020-10-01, 08:19

Dominykas Griežė | Alfa.lt

Vilniuje sunkiai sužalotas ukrainietis: užpuolikui užkliuvo tautybė nuotrauka, foto

Policija © „Sekundės“ archyvas

Reklama

Ne paslaptis, kad jau šešerius metus karinio konflikto alinamos Ukrainos gyventojai vis labiau grežiasi į vakariau nuo jų esančias valstybes, gilyn į Europą, o Lietuva ukrainiečius itin vilioja. Iš Ukrainos atvykstantys statybininkai ir darbininkai jau tampa reikšminga darbo jėga, tačiau ne visi juos pasitinka išskėstomis rankomis.

Darbdaviai ukrainiečių laukia, mat šie sutinka dirbti už mažiau, tuo tarpu dalis lietuvių į atvykėlius neigiamai žiūri dėl užimamų darbo vietų, numušamo darbo užmokesčio, nemeilės užsieniečiams ar kitų priežasčių. Jau matyti ir pirmosios tokios nemeilės ar net neapykantos kregždės – Vilniuje, Žirmūnuose esančiame bare su žmona ir draugu apsilankęs ukrainietis buvo sunkiai sužalotas, anot paties nukentėjusiojo ir jo sutuoktinės, užpuolikui užkliuvo būtent jų tautybė.

Kruvino užpuolimo bylą jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu išnagrinėjo Vilniaus apygardos teismas. Kaip paaiškėjo bylos metu, šių metų vasario 1 d., praėjus pusvalandžiui po vidurnakčio, Žirmūnuose esančioje kavinėje smurto auka tapo su žmona ir draugu lankęsis ukrainietis.

Vyrą užpuolė iki tol neteistas Lietuvos pilietis Dariušas Širvinskij – konflikto metu nuo alkoholio apsvaigęs užpuolikas aplinkinių akivaizdoje smogė nukentėjusiajam į galvą, šis krito ant žemės, o nuo smūgio lūžo žandikaulio ir nosies kaulai, kaukolės pamato kaulai, buvo pažeistos smegenys, kaukolės ertmėje atsirado oro intarpų, o galvos smegenų skystis ėmė tekėti per nosį.

Po suduoto smūgio D. Širvinskij su draugu buvo nuvyti apsaugos darbuotojų, tačiau vėliau policijos pareigūnai juos surado prie vienos Žirmūnų parduotuvių. Tuo tarpu sužalojimus patyręs ukrainietis buvo perduotas medikų globon ir kelis mėnesius gydėsi patirtą traumą.

Nors sunkiai sužalotas vyras ir jo žmona sakė, kad užpuolikui užkliuvo jų kalba, bylai pasiekus teismą D. Širvinskij buvo apkaltintas ne sunkiu sužalojimu dėl nukentėjusiojo tautybės, bet sunkiu sužalojimu dėl chuliganiškų paskatų.

Reklama

Smogė pirmas, nes bijojo

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vilnietis teigė besigailintis padaryto nusikaltimo, tačiau teisme aiškino, kad sunkiai sužalotas vyras buvo konflikto provokatoriumi. Anot D. Širvinskij, nusikaltimo išvakarėse jis su draugu lankėsi bare, o kai kartu išėjo į lauką parūkyti, rusiškai kalbėjosi apie Kiniją ir Ukrainą – užpuolikas teigė, kad nenorėjo nieko įžeisti, tačiau pokalbio metu pareiškė: šūdas ta Ukraina.

Pasak vyro, po šių žodžių nukentėjusysis su kompanija ėmė jį su draugu sekti, greitai kalbėti ukrainietiškai, o galiausiai ėmė elgtis agresyviai, todėl D. Širvinskij ir smogė ukrainiečiui – nuteistajam pasirodė, kad šis jam ruošėsi trenkti pirmas.

Anot nuteistojo, vyras po smūgio nugriuvo, o jam su draugu apsaugos darbuotojas liepė „eiti velniop“. D. Širvinskij tikino, kad nebėgo – tiesiog perėjo į kitą gatvės pusę, su draugu išsikvietė taksi, tačiau atvyko pareigūnai ir pavežėjo jį ne namo, o į areštinę.

Vietoje atsakymo – smūgiai

Nors D. Širvinskij tikino, kad smogė pirmas, nes „pajuto agresiją“, sunkiai sužalotas ukrainietis, jo žmona ir sutuoktinių draugas kruvinos nakties įvykius nupasakojo kitaip.

Reklama

Anot kompanijos, tą vakarą sutuoktiniai su draugu buvo susitikę tiesiog praleisti laiko, o prieš konfliktą rūkė lauke, kol gerokai išgėręs vyras nepradėjo garsiai įžeidinėti ukrainiečių. Anot nukentėjusiojo, užpuolikas jau prieš tai buvo nusiteikęs agresyviai, tačiau tuo metu ėmė elgtis itin demonstratyviai, todėl jis paklausęs D. Širvinskij, ką šis turi prieš ukrainiečius, tačiau vietoje atsakymo sulaukė stiprių smūgių.

Vyras teigė, kad nuo šių smūgių prarado sąmonę ir atgaudavo ją tik protarpiais. Galutinai susivokti pavyko tik ryte, ligoninės lovoje. Padarinių, anot ukrainiečio, būta sunkių – ligoninėje praleido tris savaites, buvo operuotas, be migdomųjų negali miegoti, be to, susirgo epilepsija.

Kad D. Širvinskij provokavo konfliktą, patikino ir sužaloto ukrainiečio žmona, anot kurios, kai nuteistasis išėjo iš kavinės, jis savo veiksmais rodė, kad jam kažkas nepatinka, piktuoju atsiliepė apie ukrainiečius, elgėsi iššaukiančiai. „Nebuvo įmanoma to nepastebėti“, – teisme teigė moteris.

Kalėjimo išvengė

Nors sunkus sužalojimas – vienas sunkiausių nusikaltimų, o už tokį sužalojimą iš chuliganiškų paskatų Baudžiamajame kodekse numatyta tik laisvės atėmimo bausmė nuo 2 iki 12 metų, D. Širvinskij už grotų nesėdo.

Bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Darius Pranka nuosprendyje pažymėjo, kad „teismui reikalinga įvertinti, ar net ir minimalios realios laisvės atėmimo bausmės paskyrimas D. Š. būtų proporcingas ir teisingas“.

Reklama

Teisėjo vertinimu, jauno vilniečio padarytas nusikaltimas įvykdytas spontaniškai ir nebuvo planuotas, todėl reikia atsižvelgti į visas aplinkybes ir įvertinti, ar paskirta laisvės atėmimo bausmė pasieks savo tikslą.

„Teismo nuomone, šioje byloje paskyrus D. Širvinskij, kuris yra jauno amžiaus, dirbantis, charakterizuojamas teigiamai, atlyginęs dalį turtinės žalos, realią laisvės atėmimo bausmę už tokio pobūdžio veiksmus nebūtų įgyvendintas teisingumo principas, būtų apsunkintas nukentėjusiojo ir Valstybinės teritorinės ligonių kasos interesas dėl žalos atlyginimo“, – motyvus, kodėl galima apsieiti be realios laisvės atėmimo bausmės, nurodė D. Pranka.

Jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu D. Širvinskij buvo skirta lygtinė dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau jaunam vilniečiui per pusmetį teks atlikti 150 valandų viešųjų darbų, atlyginti sužeistam ukrainiečiui padarytą turtinę žalą, įvertintą 2187,35 euro. Dar 8 tūkst. eurų nukentėjusiajam D. Širvinskij turės sumokėti moralinei žalai atlyginti, o ligonių kasoms nuteistasis turės sumokėti 2691,3 euro – tiek kainavo ukrainiečio gydymas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

klp

2020-10-03   01:44

IP: 162.158.134.94

Tai buvo visada..lenkai ''panove''....ukr...''vergai''..taip ir yra dabar..kiek ukr. valo tualetus lenkijoj ..taj ka noret?

Moteris

2020-10-01   22:23

IP: 185.11.26.161

Pats kas būsi?Ir dar nesėdo?Absurdas kažkoks...į gaidyną reikėjo mest,žmogus sveikata.sugadino per.šį širvinską...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Po egzekucijos plungiškis buvo paliktas mirti kraujo baloje: žudikas išlemeno atsiprašymą nuotrauka, foto

Daugiau kaip 40 smūgių rankomis, kojomis ir medine lazda kur pakliuvo ...

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai praėjusią savaitę, spalio 15 d., Šalčininkų kelio...

MKT demaskavo šešėlinę schemą Šalčininkų poste – sulaikyti 3 įtariami kontrabandininkai ir 1 muitininkas nuotrauka, foto

Kėdainiuose paplušėję pareigūnai išnarpliojo tamsią istoriją, kurią galiausiai užbaigė teismo verdiktas –...

Kėdainiuose – tamsi istorija: dviejų mergaičių tėvas „juodajame“ internete medžiojo vaikų pornografiją nuotrauka, foto

Kalvarijos savivaldybėje policijos pareigūnams teko persekioti sustoti nepaklususį automobilį. Sustabdžius paaiškėjo, kodėl...

Policijos persekiotame automobilyje – 49 dėžės nelegalių rūkalų nuotrauka, foto

Japoniškame sode - gražiausios gamtos spalvos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Japoniškas sodas Kretingos rajone kuriamas pagal “Sou” stilių, kuriame vyrauja laisvas...

Paroda pasakoja Klaipėdos miesto senųjų kapinių istoriją nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Klaipėdos skulptūrų parko centrinėje aikštelėje šią savaitę pradėta eksponuoti lauko stendų paroda...

Internetinių sukčių išmonė tobulėja nuotrauka, foto

Kriminalai, Išeities iš nusibodusio ir vienišo gyvenimo kiekvienas ieško savaip. Kai vieni...

Tiesa paaiškėjo po 76 metų: kodėl I. Bagramianas prieš 76 metus nesugebėjo užimti Klaipėdos (Mėmelio)? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, 1944 m. spalio 23 dieną, lygiai prieš 76 metus, dvi sovietų ...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...