2020 m. gruodžio 2 d. 18:00 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Valstybė - žuvusio sirgaliaus tėvų atsakovė

(28)

2008-01-08, 12:00

Žaneta SKERSYTĖ

Valstybė - žuvusio sirgaliaus tėvų atsakovė nuotrauka, foto

Ieškinys

Sūnaus žudikais policijos pareigūnus įvardinantys klaipėdiečiai iš valstybės prašo milijoninės kompensacijos ir išlaikymo netekus maitintojo. Esą valstybė neužtikrino jų teisės žinoti sūnaus mirties kaltininkus, tad turi atsakyti pati.

Vakar Vilniaus apygardos teisme įvyko parengiamasis posėdis byloje, kurioje pateikiamas ieškinys prieš valstybę.

Prieš daugiau nei trejus metus Klaipėdoje po policininkų bei sirgalių susirėmimu pasižymėjusių futbolo rungtynių mirusio Arūno Lučiūno tėvai kreipėsi į teismą ir paprašė atlyginti turtinę bei neturtinę žalą.

Žuvusiojo tėvas Vidmantas Lučiūnas prašo priteisti 495 000 Lt neturtinės žalos, 4 000 Lt - turtinės žalos ir dar po 125 Lt per mėnesį žalos atlyginimo netekus maitintojo.

Tokie patys skaičiai yra ir vaikino motinos Laimos Lučiūnienės prašyme, tik materialinę žalą ji įvertino 1 945 Lt.

Atsakinga valstybė?

Valstybei teisme atstovauja Vidaus reikalų ministerija. Būti atsakovu teisme Klaipėdos VPK atsisakė bei nurodė, kad juo galėtų tapti Policijos departamentas. Be to, policijos atstovai tikina, kad prokurorai, pradėję ikiteisminį tyrimą, savo verdikto dar nepaskelbė ir kaltųjų neįvardijo.

V. Lučiūnas mano, kad teisėsaugos institucijos vilkina tyrimą bei laukia senaties termino.

Anot tėvo, pagal liudytojų pasakojimus, jo sūnus A. Lučiūnas policininkų buvo mirtinai sumuštas guminėmis lazdomis į galvą 2004-ųjų birželio 27-ąją, prie uostamiesčio "Žalgirio" stadiono vartų.

"Sunkiai sužalotą Arūną policininkai paliko gulintį, nesuteikė jam pagalbos. Lietuvos valstybės teisėsaugos institucijos trejus metus tyrė ir nenustatė, kurie pareigūnai kalti dėl jo mirties.

Teisėsauga neužtikrino, kad greitai, išsamiai būtų atskleisti ir teisingai nubausti nusikalstamą veiką padarę kaltininkai. To momento, kai buvo smūgiuota, vaizdo įrašai sunaikinti. Nė vienas iš policininkų, to įvykio metu naudojęs gumines lazdas, neprisipažįsta trenkęs sūnui į galvą", - teigė tėvai.

Pagal Policijos veiklos įstatymą, už policijos pareigūnų neteisėtais veiksmais ir neveikimu padarytą žalą atsako valstybė, tad iš jos ir tikimasi žalos atlyginimo.

Tramdė sirgalius

Minėtą 2004-ųjų birželio dieną "Žalgirio" stadione vyko futbolo varžybos tarp Klaipėdos "Atlanto" ir Maskvos "Spartak" klubų. Jas stadione stebėjo ir A. Lučiūnas.

Policijos pareigūnai, palaikę viešąją tvarką, po rungtynių prieš sirgalius panaudojo specialiąsias priemones. A. Lučiūnas, anot tėvų, nekėlė pavojaus nei policininkų, nei kieno nors kito gyvybei ar sveikatai, tačiau specialią aprangą dėvintys policininkai pradėjo smūgiuoti jam per galva su lazdomis.

Lietuvos teisės universiteto Teismo medicinos instituto Klaipėdos ekspertinio skyriaus specialisto išvadoje nurodoma, kad A. Lučiūnas mirė nuo užspringimo skrandžio turiniu. Tai buvo patirtos galvos traumos komplikacija.

Minėta išvada, anot teisininkų, nekelia abejonių, kad vaikinas buvo sužalotas gumine lazda - nurodoma, kad galvos srities žaizda buvo padaryta "elastingu, cilindrinį paviršių turinčiu daiktu".

Pareigūnai elgėsi neadekvačiai

2005-ųjų gruodį Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Rimvydas Valentukevičius padarė išvadą, kad policijos pareigūnai, tądien stadione privalėję palaikyti viešąją tvarką, elgėsi neteisėtai.

Nagrinėdamas ikiteisminio tyrimo vilkinimo klausimą, Seimo kontrolierius pateikė duomenis, iš kurių matyti, kad atsakingi asmenys, nuo kurių priklauso A. Lučiūno nužudymo aplinkybių tyrimas - ekspertai ir pareigūnai - "elgiasi neadekvačiai objektyviems įrodymams".

"Ieškovai išnaudojo visas galimybes, kad ikiteisminis tyrimas būtų vykdomas objektyviai ir operatyviai, t.y. kreipėsi su skundais į įvairias institucijas, tačiau teigiamo rezultato nesulaukė. Valstybei belieka atsakyti už pareigūnų veiksmus", - dabar konstatuoja Lučiūnams teisme atstovaujantys teisininkai.

Kitas bylos parengiamasis posėdis numatytas po mėnesio.

Žaneta SKERSYTĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vaidas

2010-05-02   07:33

Tas, kuris ziurejo i filmuota madziaga ir nemate,tai visa zlibas yra. Sirgaliai visai nesipriesino, o mentai dauze ir purske asarines dujas, tai vadinasi, kad be reikalo buvo panaudotos lazdos.

Galia

2010-05-02   07:33

Argi čia pirmas toks atvejis.Gerai,kad yra dar tokių tėvų,kurie randa savyje jėgų kovoti su tokiu nužmogėjimu.

INGAI

2010-05-02   07:33

Na, tu 'prakeikei' ta zudika.O kas jam is to? Jis ir toliau vaikscios issisiepes ir tave durnins.Ka tu darytum, jei mentai uzmustu.Prakeitum,nuo to lengviau tikrai nebus, nes tavo prakeiksmai niekam verti.Cia jau reikia pakovoti.Paziurek i filmuota medziaga ir suprasi.Neduok dieve toki sunu tureti, kuris dirbtu mentu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Panevėžio rajone nužudyta moteris, įtariamasis uždarytas į areštinę nuotrauka, foto

Pirmadienio popietę ligoninėje mirė iš Panevėžio rajone esančių namų dėl durtinių žaizdų...

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškyje gyvenanti 66 m....

66 metų fermos brigadininkė svetimas kiaules pardavinėjo kaip savas: uždirbo tiek, kad ketino pirkti namą nuotrauka, foto

Siekiant riboti neigiamą lošimų poveikį visuomenei (ypač nepilnamečiams), nuo 2019 m. lapkričio...

Bauda už lošimų reklamą nuotrauka, foto

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad...

Kretingoje žuvo dviratininkas nuotrauka, foto

Valentinas Sventickas: apie žmones, pravardžiuojamus sovietikais nuotrauka, foto

Kultūra, Literatūros kritikas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Valentinas Sventickas,...

Mirė grupės „Naujieji lietuviai“ narys Linas Rugienius nuotrauka, foto

In Memoriam, Pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos kupinos žinutės, kuriomis atsimenamas grupės „Naujieji...

Mažėjant bankų pelnams auga mokesčiai klientams nuotrauka, foto

Euras, Du didžiausi komerciniai bankai Lietuvoje - "Swedbank" ir SEB pranešė, kad...

Užkliuvo kandidatės į ministres Gintarės Skaistės reputacija nuotrauka, foto

Lietuva, Prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis sako, kad kandidatės į finansų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...