2020 m. gruodžio 4 d. 00:17 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Turistus Klaipėdoje mušti galima?

(27)

2010-07-27, 00:01

Eimantas MIKŠYS

Turistus Klaipėdoje mušti galima? nuotrauka, foto

Pastaruoju metu Klaipėdoje galima išvysti vis daugiau turistų, kurie, pagyvindami miestą, vaikšto po labiausiai lankytinas uostamiesčio vietas. Tačiau vis dažniau vietoje puikių įspūdžių apie jų vizitą Klaipėdoje primena siūlės galvoje.

Vakar vidury dienos, apie 13 valandą, skverelyje prie "Kurpių" restorano neaiškiu daiktu vienam Ispanijos piliečiui buvo trenkta per galvą - jam prakirsta galva, iš jo atimta vaizdo kamera.

Prieš keletą valandų iki šio incidento šiame skverelyje dažnai būriuotis mėgstantys benamiai kabinėjosi prie gidų, spjaudė ant turistų, įžūliai prašė cigarečių, rodė nacistinius ženklus, o vienam net trenkė su meškere per nugarą.

Nespėja pasiskųsti

Anot vienos iš turizmo agentūrų direktorės Liudovikos Pakalkaitės, tai jau nebe pirmas atvejis, kai prie turistų pačiame centre lenda benamiai, neblaivūs asmenys.

"Tai vyksta nuolatos, kai būna šiltesni orai. Apie benamius, užgauliojančius turistus, pranešėme policijai, jie buvo atvykę, tačiau nieko nepadarė - du iš tų pačių išgėrusių žmonių tiesiog persikėlė į kitą, netoliese esantį skverą.

Pati buvau policijos komisariate, kai buvo aiškinamasi dėl atimtos vaizdo kameros. Kadangi viskas vyko apie pirmą valandą dienos, o ispanai išplaukė antrą, parašyti pareiškimo policijai nukentėjusysis nespėjo ir neturėjo kaip, nes jam būtų reikėję likti mieste. Manau, jog užpuolikų sugauti policijai nepavyks. Panašu, jog užsieniečius Klaipėdoje užpuldinėti galima", - sakė L. Pakalkaitė.

Įspūdžiai - apie nesaugų miestą

Jai antrino ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė. Ji sakė, jog, pavykus išspręsti vaikų, prašančių išmaldos, problemą, dabar atsirado kita - turistų užpuldinėjimas centre.

"Turistai, grįžę namo, tikrai nieko gero apie Klaipėdą pasakyti negalės - jiems tai atrodys nesaugus miestas. O juk to mes nenorime. Dar suprasčiau, jei tai būtų vykę nakties metu, kažkur ne centre, tuomet gal būtų galima sakyti, jog neapšviesta, nesaugu ir panašiai, bet dabar, kai vidury dienos...

Šiandien nukentėjo ispanas, ryt galbūt nukentės anglas, o poryt - ir pats klaipėdietis. Yra ne kartą buvę taip, jog turistai patys pas mus atbėga ir prašo pagalbos, nes juos persekioja benamiai. Nors anksčiau ir juokavome, bet jei nebus imtasi jokių priemonių, bijau, jog reikės kviestis į ekskursijas savanorius, kaip anksčiau būdavo - draugovininkus, arba prašysime, kad savo mokinius atsiųstų policijos mokykla", - turistų saugumu Klaipėdoje abejojo R. Savickienė.

Ikiteisminis tyrimas nepradėtas

Klaipėdos apskrities VPK Valdymo organizavimo skyriaus Viešųjų ryšių grupės vyriausiasis specialistas Albinas Strumyla "Vakarų ekspresui" sakė, jog dėl ispano užpuolimo ikiteisminis tyrimas nepradėtas.

"Buvo sulaikyti du benamiai. Policija juos apklausė, užsirašė jų duomenis ir, kadangi nerado kameros, - paleido. Jeigu ispanas grįžtų ir parašytų pareiškimą, įtariamieji būtų surasti. Pagal faktą tyrimas kol kas pradėtas nebus", - sakė A. Strumyla.

Jo teigimu, ikiteisminių tyrimų dėl gatvėse nukentėjusių užsieniečių būna retai. Daug dažniau pasitaiko vagysčių iš užsienio šalių piliečių automobilių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ar kam

2010-07-28   11:37

IP: 89.117.245.138

rupi tie turistai, visi savo reikalus tik ziuri

2010-07-27   22:11

IP: 195.182.74.107

Buvau spaudos konferencijoje. Nesuprantama, kodėl policija tą pačią fotoaparato ar videokameros atėmimo dieną nepradėjo ikiteisminio tyrimo, o tai padarė tik kitą dieną. Nesuprantama, kodėl į įvykio vietą atvykę pareigūnai neapklausė liudytojų, nors susirinkę žmonės to prašė. Už policiją jos pareigas atliko žurnalistai, apklausę ir nufilmavę to įvykio liudininkus ir galimų nusikaltėlių draugus, kurie papasakojo, kur gyvena galimi užpuolikai, kuo verčiasi, kaip atrodė ir kokie jų vardai.
Jei policija būtų iškart atlikusi savo pareigas, tai gal tas apiplėšto ispano fotoaparatas jau būtų atrastas.
Apskritai susidarė įspūdis,kad Klaipėdos policijos vadovai nesupranta, kad turistai Klaipėdos senamiestyje yra užkabinėjami jau senokai ir kad tai yra didžiulė gėda Klaipėdai.
Galima tik įsivaizduoti, ką tas sumuštas ir apiplėštas ispanas papasakojo apie Lietuvą ir Klaipėdą savo 1800 tautiečių, kurie plaukia su juo kruiziniame laive ir kurie be abejo pastebėję jo subintuotą galvą, jį klausinėjo kas atsitiko.
Galima įsivaizduoti, ką visi tie 1800 ispanų papasakos apie mus ir mūsų "tvarką" kai grįš į Ispaniją.
Klausant policijos vadų aiškinimų, kad blogi įstatymai, todėl jie nieko negali, susidarė įspūdis, kad jiems šis apiplėšimas tolygus kelių išgėrusių vaikinų kivirčui prie alaus kiosko.
Panašu, kad policijos vadovai kol kas nesupranta, kokią milžinišką žalą tokie apiplėšimai daro Lietuvai ir Klaipėdai.

Pažiūrėjau šiandien vakare per „Balticum“ TV žinias, tai įspūdis, kad Klaipėdos policijos vadovai ir toliau nesupranta šio nemalonaus įvykio reikšmės, nesirengia nei išvadų daryti, nei patį nusikaltimą ištirti, nei imtis priemonių, kad Klaipėdos m.centras būtų saugus.
Policijai ir miesto valdžiai, kuri apsimeta, kad nieko neįvyko, ir toliau nekeičiant požiūrio į aprašytą įvykį, kyla grėsmė, kad Klaipėda Ispanijoje ir kitur įgis priešiško ir nesaugaus turistams miesto įvaizdį.
Manau, kad turėtų būti sudarytas štabas šiai krizinei situacijai spręsti, nes jei ispanų turistas iki kruizinio laivo grįžimo neatgaus iš jo atimto daikto, ir/arba jo neatsiprašysime ir nekompensuosime jam nuostolių miesto ar valstybės vardu, tai pasekmės turizmui ir Lietuvos įvaizdžiui kaip minimum Ispanijoje bus sunkiai ištaisomos.

Audronė

2010-07-27   15:07

IP: 85.206.6.137

Šitas rajonas prašyte prašosi miesto valdžios , policijos dėmesio.Žvejų gatvėje , atsidarius naujiems barams - atsirado aibė problemų, kurias privalo spręsti ne gyventojai, keisdami butus į miegamuosius rajonus, Į tai dėmesį turi atkreipti už viešają tvarką, gyventojų kokybišką gyvenamąją aplinką atsakingos instancijos. Meras neturi likti nuošalyje, aišku maloniau puikuotis žurnale ir svaičioti, koks nuostabus miestas ta Klaipėda. Deje , to nepasakys, aptvarsyta galva grįžęs namo ispanas. To negaliu pasakyti ir aš, eilinė senamiesčio gyventoja.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

VSAT – neviešinta seksualinio priekabiavimo drama: darbuotoja vyrų elgesį kentė beveik dvejus metus nuotrauka, foto

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinėje prieš kelerius metus prasidėjo seksualinio...

Vilniuje sukčiams pavyko išvilioti iš vyro didelę sumą pinigų.

Apgaule iš bendrovės banko sąskaitos pasisavinti 48 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Pirmadienio popietę ligoninėje mirė iš Panevėžio rajone esančių namų dėl durtinių žaizdų...

Panevėžio rajone nužudyta moteris, įtariamasis uždarytas į areštinę nuotrauka, foto

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškyje gyvenanti 66 m....

66 metų fermos brigadininkė svetimas kiaules pardavinėjo kaip savas: uždirbo tiek, kad ketino pirkti namą nuotrauka, foto

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...