2021 m. sausio 24 d. 02:52 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Teismas atmetė buvusio Klaipėdos "Sodros" vadovo skundą.

Vakar Klaipėdos apygardos teismas atmetė tarnybiniais nusikaltimais kaltinamo buvusio uostamiesčio "Sodros" skyriaus vadovo Viktoro Valcerio skundą dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tardymo skyriaus tardytojo Rolando Olšausko skirto susipažinimo su jam iškelta baudžiamąja byla termino nustatymo.
Šių metų gegužės 31 d. R. Olšauskas pasirašė nutarimą, kuriame V. Valceris įpareigojamas per 18 dienų (iki gegužės 18 d.) susipažinti su jam iškelta baudžiamąja byla, kurioje jis kaltinamas svetimo turto pasisavinimu. Pasak pačio tardytojo, klaipėdietis dar kaltinamas ir dokumento suklastojimu, tačiau vakar V. Valceris tai paneigė.
Apskųsdamas šią STT nutartį V. Valceris motyvavo tuo, kad nespės per minėtą laiką tinkamai susipažinti su byla, kurią sudaro trys tomai - 763 puslapiai. Jo teigimu, tai padaryti jam neleis sveikatos būklė. Dėl prasto regėjimo kaltinamajai medikai yra nustatę II invalidumo grupę.
Tačiau visi šie V. Valcerio bei jo advokatės Gražinos Mauručaitienės išdėstyti motyvai teismui įspūdžio nepadarė. Teisėjos nesugraudino ir V. Valcerio pasakojimas, kad sveikatą jis prarado, kai buvo dešimčiai parų suimtas ir laikomas areštinėje.
Buvusio valdininko teigimu, čia jis ne tik sėdėjo kartu su žmogžudžiais, bet ir patyrė pareigūnų smurtą bei buvo nuodijamas psichotropinėmis medžiagomis.
Nustatęs, kad STT tardytojo skirtas terminas yra realus (50 puslapių per dieną) teismas V. Valcerio skundą atmetė. Šis sprendimas galutinis ir neapskundžiamas.
Po teismo V. Valceris "Vakarų ekspresui" sakė, kad šis nutarimas, neva jo bylą kuo greičiau baigti norintiems STT agentams padarys meškos paslauga. Jai pasiekus teismą V. Valceris neabejojo, kad byla teks gražinti tardymui papildyti.
"Respublika" vakar rašė, kad buvęs uostamiesčio "Sodros" skyriaus vadovas pareiškė, kad STT bandė iš jo išgauti informacijos, kuri galėtų būti panaudota prieš vieną iš galimų kandidatų į prezidentus, dabartinį Seimo pirmininką Artūrą Paulauską. STT domino viskas apie jo pirmąją žmoną Ireną Paulauskienę bei buvusį patarėją Rolandą Zujevą. Su šiais asmenimis V. Valceris prieš kelis metus kartu dirbo likviduojant valstybinę žvejybos laivyno įmonę "Jūra".
Beje, vakar V. Valceris "Respublikai" dar kartą patvirtino šį faktą ir net įvardijo tai dariusius pareigūnus - minėtą R. Olšauską bei STT Klaipėdos skyriaus specialųjį agentą-patarėją Rašidą Deimantą. Pasak V. Valcerio, su jais buvo dar vienas iš Vilniaus atvykęs STT agentas, tačiau pastarasis kaltinamajam neprisistatė.
Vakar STT atstovė spaudai Elena Martinonienė išplatino pranešimą, kad "Respublikoje" išdėstyti V. Valcerio teiginiai apie tai, kad STT pareigūnai neva bandė išgauti informacijos, kuri galėtų būti panaudota prieš vieną iš galimų kandidatų į prezidentus, dabartinį Seimo Pirmininką Artūrą Paulauską, yra tiesos neatitinkanti informacija.
Pasak E. Martinonienės, V. Valcerio tendencingai pateikiami teiginiai vertintini kaip STT atliekamų tyrimų, tarp jų ir paties V. Valcerio galimai nusikalstamų veiksmų, faktais nepagrįstas interpretavimas siekiant asmeninių tikslų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Prokuratūra nusprendė atnaujinti tyrimą dėl galimo E. Dragūno pasipriešinimo pareigūnams nuotrauka, foto

Vilniaus apygardos prokuratūra šią savaitę nusprendė atnaujinti ikiteisminį tyrimą dėl galimo atlikėjo...

Klaipėdos prokuroras įtariamas savo 34 metų žmonos sumušimu, moteris buvo pristatyta į...

Klaipėdos prokuroras įtariamas savo žmonos sumušimu, moteris vidurnaktį buvo išvežta į ligoninę nuotrauka, foto

2020 metais Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai nustatė 2047 administracinius pažeidimus, surašė 99...

2020-ieji: konfiskuoti ūdrų kailiai, rūkomojo tabako klastočių sunaikinimas nuotrauka, foto

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla...

Girtas vairavęs ir dvi moteris pražudęs plungiškis teismo neišvengs nuotrauka, foto

Kuo gali būti pavojingas įstrigimas savo mintyse - ruminavimas nuotrauka, foto

SE, Visi mes kartais ruminuojame, tik galbūt ne visi žinome, kad tai darome....

Baltijos šalių ministrai bendrai pasmerkė taikių protestuotojų sulaikymus Rusijoje nuotrauka, foto

Pasaulis, Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai, reaguodami į Rusijos ...

Riaušių įkvėpti klaipėdiečiai griebėsi „Molotovo kokteilio“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusių metų pavasarį JAV kilusi masinė aršių protestų bei neramumų banga susuko...

"Neptūnas" sieks revanšo prieš "CBet" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūno" krepšininkams po sunkios dvikovos Vilniuje su "Rytu" nėra kada atsikvėpti...

Pasaulis, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...