2020 m. rugpjūčio 13 d. 09:33 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Svetimą butą bendrininkų grupe nuniokoję jaunuoliai liko nuteisti

(2)

2020-07-02, 13:37

Klaipėdos apygardos teismas

Svetimą butą bendrininkų grupe nuniokoję jaunuoliai liko nuteisti nuotrauka, foto

Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistųjų apeliacinius skundus ir konstatavo, jog jaunuoliai pagrįstai pripažinti kaltais dėl svetimo turto sugadinimo ir sunaikinimo veikiant bendrininkų grupe.

Šeši jaunuoliai – keturi vaikinai ir dvi merginos – buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe 2018 m. rudenį per 10 dienų sugadino ir išmesdami pro buto balkono langą sunaikino svetimo turto už daugiau nei 5600 Eur – nuo smulkiausių namų apyvokos daiktų iki pro balkoną išmesto dviračio, taip pat sugadino buto lubas, apliedami jas neaiškios kilmės skysčiu.

Pirmosios instancijos teismas keturis jaunuolius ir vieną merginą pripažino kaltais ir trims vaikinams paskyrė laisvės apribojimo bausmes nuo 1 metų iki  1 metų  3 mėnesių, o vienam vaikinui ir merginai paskirtos 1 metų 6 mėnesių ir 1 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, atidedant jų vykdymą.

Antroji mergina išteisinta, nes neįrodyta, kad ji dalyvavo darant nusikalstamą vei ką. Nukentėjusiajai iš nuteistųjų priteistas 332 Eur neturtinės žalos atlyginimas. Du jaunuoliai, kuriems paskirtos laisvės apribojimo bausmės, trečiojo vaikino, nubausto laisvės apribojimo bausme atstovas pagal įstatymą bei nukentėjusioji apskundė pirmosios instancijos teismo nuosprendį.

Apeliaciniais skundais jaunuoliai prašė juos išteisinti, teigdami, kad jie buvo bute, tačiau neprisidėjo prie buto nuniokojimo ir svetimo turto sugadinimo ir sunaikinimo veikiant bendrininkų grupe.

Du nuteisti jaunuoliai teigė, kad pirmosios instancijos teismo nuosprendyje nėra individualizuotos kaltinamųjų veikos, neaptarta, kas konkrečiai kuriuos daiktus sunaikino, sugadino.

Trečiojo laisvės apribojimo bausme nuteisto jaunuolio atstovas pagal įstatymą prašė atleisti vaikiną nuo baudžiamosios atsakomybės, teigdamas, kad jis savo kaltę pripažino, nukentėjusiosios atsiprašė ir iki teismo posėdžio pasižada atlyginti jai padarytą žalą.

Nukentėjusioji apeliaciniu skundu nesutiko su pirmosios instancijos teismo priteisto turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo dydžiais ir prašė priteisti visą 3664,76 Eur turtinės ir 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimą.

Bylą išnagrinėjęs apygardos teismas atmetė apeliacinius skundus ir konstatavo, jog byloje neginčijamai nustatyta, kad nukentėjusiajai priklausantis butas buvo nuniokotas keliais etapais per 10 dienų grupės šioje byloje nuteistų asmenų, kurių pozicija nebuvo nuosekli.

Tiksliai nustatyti, kada tiksliai ir kokį konkrečiai nukentėjusiosios bute buvusį turtą kiekvienas iš šioje byloje nuteistų asmenų sugadino / sunaikino, nebuvo galimybės.

Teismas pažymėjo, „jog nustačius, kad asmenys veikė bendrininkų grupe, nėra būtina bendrininkų grupės nariams inkriminuojant nusikalstamas veikas kiekvieno jų atveju identifikuoti, kuriuos konkrečiai veiksmus atliko kiekvienas iš jų“.

Visi byloje nuteisti asmenys, matydami ir suvokdami akivaizdžiai neteisėtus vieni kitų veiksmus, prisidėjo prie jų, suprasdami, kad ir patys elgiasi neteisėtai, ir norėdami taip elgtis. Nuteistieji veikė bendru sutarimu, išreikštu pritarimu vieni kitų veiksmams.

Teisėjų kolegija atsakydama į vieno iš jaunuolių skundo argumentą, kad apribojimas būti namie nuo 21 iki 6 val. yra perteklinis ir neatitinka šios dienos jaunimo poreikių, neleidžia harmoningai vystytis jaunai asmenybei, nes jis negali lankyti vakarinių kino seansų, diskotekų, įvairių koncertų ir renginių, nurodė, kad „vakarinių kino seansų ir diskotekų lankymas visiškai nesusijęs su harmoningu asmenybės vystymusi, ypač kai elgesio apribojimas nustatytas iš esmės poilsio ir nakties metu“.

Neigiamų apribojimų sukeltų pasekmių atsiradimas yra natūralus padarytos nusikalstamos veikos rezultatas, o vien tik nuteistojo interesus ir pageidavimus atitinkančios bausmės paskyrimas akivaizdžiai neatitiktų ne tik bausmės paskirties, bet ir teisingumo principo įgyvendinimo.

Teisėjų kolegija atmetė ir vieno iš nuteistų jaunuolių atstovo pagal įstatymą prašymą atleisti vaikiną nuo baudžiamosios atsakomybės pažymėjusi, kad tam nėra įstatyme nustatytų pagrindų, nes vaikinas nukentėjusiosios neatsiprašė, savo kaltę pripažino tik iš dalies, savo elgesio nevertina kritiškai, nuteistojo parodymų turinys, jo elgesys po nusikaltimo padarymo neduoda pagrindo manyti, kad jis ateityje laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.

Apygardos teismas atmetė ir nukentėjusiosios apeliacinį skundą, nes padarė išvadą, kad civilinio ieškinio klausimas priteisiant turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą išspręstas tinkamai, turtinės žalos dydis nustatytas remiantis objektyviais duomenimis, atsižvelgus į faktines bylos aplinkybes,  neturtinės žalos atlyginimo dydis yra pakankamas, adekvatus ir proporcingas nagrinėjamos bylos kontekste.

Reklama

Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pedademagogas

2020-07-02   21:10

IP: 172.69.190.62

Tėvų auklėjimo ir švietimo sistemos spraga. Jei minkštasmegeniams neįkalsi nuo mažumos, ko negalima daryti, tai taip ir liks nesupratę, ką blogo padarė

Mhm

2020-07-02   14:28

IP: 79.142.79.7

"neleidžia harmoningai vystytis jaunai asmenybei" - tokie išsigimėliai nesivysto, juos ir kastruoti reikėtų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

„Apkamšius“ mediena, į Lietuvą gabenta apie 2 mln. eurų vertės cigarečių kontrabanda nuotrauka, foto

Dar vienas stambus baltarusiškų cigarečių kontrabandos sulaikymas – sekmadienį Šalčininkų kelio poste...

Kėdainių rajone policijos pareigūno automobilis partrenkė stirną.

Pareigūno automobiliui kelią užkirto išbėgusi stirna nuotrauka, foto

Muitinės kriminalinė tarnyba informuoja, kad Raigardo kelio posto muitininkai praėjusią savaitę sulaikė...

Raigardo muitininkai „tuščiame“ sunkvežimyje aptiko 200 dėžių cigarečių kontrabandos nuotrauka, foto

Nusikalstamumas Jungtinės Karalystės kaimiškose vietovėse pasiekė aukščiausią lygį per 8 metus, nusikalstamoms...

Dėl žemės ūkio technikos vagysčių nusikalstamumas JK regionuose pasiekė aukščiausią lygį per 8 metus nuotrauka, foto

S. Baniuliui – teigiamas COVID-19 testo rezultatas nuotrauka, foto

COVID-19, Pranešama, kad „Power Hit Radio“ programų direktoriui Sauliui Baniuliui atliktas koronaviruso testas...

Dėl apsauginių kaukių nedėvėjimo praėjusią parą žmonių nenubausta nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl apsauginių veido kaukių nedėvėjimo praėjusią parą žmonių nenubausta, tačiau dėl...

Rašytoja S. Aleksijevič ragina A. Lukašenką atsistatydinti nuotrauka, foto

Pasaulis, Nobelio literatūros premijos laureatė baltarusių rašytoja Sviatlana Aleksijevič trečiadienį paragino Baltarusijos...

Policijos pareigūnai pajūryje griežtina vairuotojų kontrolę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos r. PK bendruomenės pareigūnai, kartu su policijos rėmėjais š. m. rugpjūčio...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...