Sukčiams sumokėjo daugiau kaip 7000 eurų

Sukčiams sumokėjo daugiau kaip 7000 eurų

Sukčių apgautas kapitonas, kurio pavardės neskelbiame, kreipėsi Klaipėdoje į policiją, tačiau mažai vilties, kad jam pavyks atgauti pinigus iš juos išviliojusių sukčių užsienyje.

Po to, kai birželio 21 d. parašėme, kaip tolimojo plaukiojimo kapitonas Juozas Liepuonius vos neužkibo ant sukčių kabliuko, atsiliepė kitas kapitonas, nenorėjęs skelbti savo pavardės. Jam mažiau pasisekė, jis vis dėlto užkibo ant jauko ir sumokėjo sukčiams 7,5 tūkst. eurų.

"Noriu pasakyti, kad užkibau ant to paties kabliuko - pasiūlymas identiškas kaip J. Liepuoniui. Ir dėl algos, ir visa kita - vienas prie vieno, tik kompanija, žinoma, kita - "Vroonshippingcompany". Jos centrinė būstinė Olandijoje, bet turi daugiau filialų. Man pasiūlymas atėjo iš Škotijos, iš Aberdyno. Stipriai nudegiau. Kreipiausi į teisines institucijas.Per Interpolą jos išsiaiškino, kad skambinta lyg iš Nigerijos", - pasakojo kapitonas ir ironizavo, kad rusų kalbos žodis "vrun" reiškia melagis.

Pasirodo, sukčiai gana plačiai meta tinklus, veikia tam tikras jų voratinklis. Prisistato įvairių pasaulyje žinomų kompanijų vardu. J. Liepuoniaus atveju buvo "K Line". Pažada puikų darbą ir paprašo sumokėti už tam tikrus patarnavimus.

Nukentėjusiojo kapitono duomenys buvo skelbti internete, tarptautinėje jūrininkų gildijoje, nes jis pernai gruodį ieškojo darbo. Šiemet sausio pradžioje jam buvo pasiūlytas kontraktas dvejiems metams. Atlyginimas - 15 tūkst. svarų sterlingų per mėnesį. Nurodyta, už ką bus išskaičiuoti mokesčiai. Reali alga, kapitono apskaičiavimu, turėjo būti 7-8 tūkst. svarų.

"Kai pasirašiau sutartį, jie laišku pranešė, kad viskas gerai, per dvi tris savaites dokumentai bus sutvarkyti. Tik liepė kreiptis į migracijos tarnybą, kuri tvarko darbo vizas, draudimą. Iš pradžių reikėjo sumokėti 750 svarų. Norint, kad būtų greičiau, kadangi norinčiųjų buvo labai daug ir iš Vietnamo, ir iš Rusijos, dar reikia sumokėti 1 200 svarų. Išleidau apie 2,5 tūkst. eurų.

Paskui man pasakė, kad reikalingas depozitas, kaip įrodymas, kad atvažiavęs į Angliją nesėdėsiu kažkam ant sprando, nesišlaistysiu po gatves. Atvažiavęs tuos pinigus pasiimsiu. Patarė pinigus siųsti ne per banką, o per "Western Union", nes taip bus greičiau. Ir vis reikėjo daryti viską greičiau ir greičiau. Telefonu skambina, bet labai trumpai šneka. Daro psichologinį spaudimą ir neduoda laiko atsipeikėti. O paskui palyginti laisvai jie tuos pervestus pinigus išsiėmė", - pasakojo kapitonas, praradęs iš viso 7,5 tūkst. eurų.

Ir vėliau, kai kapitonas jau suprato, kad jokio darbo jis negaus, dar gavo atsiprašymą, esą nepavyko jo laiku išsiųsti į laivą, nes buvo atostogos. Ir paprašė už visų dokumentų sutvarkymą atsiųsti dar 1 000 svarų. Žinoma, jis jau nebesiuntė pinigų. "Jie už mano pinigus atostogavo", - ironizavo pokalbininkas.

Po kurio laiko jau iš kito tos pačios kompanijos atstovo gavo prašymą patvirtinti duomenis ir vėl siųsti savo CV.

Kapitonas Klaipėdoje kreipėsi į policiją. Finansinių nusikaltimų tarnybos atstovai jam pasakė, kad jo suma dar nedidelė, žmonės nusiperka mašinas už šimtus tūkstančių, ir nei mašinos, nei pinigų.

"Dabar laukiu, ką išsiaiškins policija. Bijau, kad nieko nebus. Tie veikėjai, matyt, atkreipė dėmesį, kad mano amžius ties riba. Dirbu nuo 1973 metų. Maniau, toks atlyginimas darbo pabaigoje tikrai pravers, prisidėsiu prie pensijos. Jie taip įtikinamai rašo, elektroniniai laiškai būna po kelis puslapius. Matyt, nusimano apie žmonių psichologiją", - sakė pokalbininkas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder