2020 m. gruodžio 3 d. 22:35 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

S. Paulikas žino savo likimą

(62)

2007-11-10, 12:00

Artūras KLIMAS

S. Paulikas žino savo likimą  nuotrauka, foto

Įvykio pėdsakais

Trijų vaikų gyvybes nusinešusios avarijos kaltininkas - Skuodo rajono policijos patrulis - lieka už grotų, o Lietuvos žmonės piketais ir pilietinėmis akcijomis kyla į kovą su neblaiviais vairuotojais.

Vakar Skuodo rajono apylinkės teisme vienam mėnesiui suimtas šiurpios avarijos sukėlimu įtariamas 27 metų skuodiškis Saulius Paulikas. Tai trečdalis įstatymais numatyto maksimalaus suėmimo laiko. Prokurorų prašymas vaikiną suimti dviem mėnesiams buvo atmestas. S. Paulikas teisme, anot liudytojų, mestelėjęs tik frazę: "Savo likimą aš žinau..."

Nuo tarnybos Skuodo rajono PK nušalintas patrulis S. Paulikas jam pareikštų įtarimų neneigia. Lapkričio 7-ąją, Aleksandrijos kaimo centre, jis, vairuodamas automobilį BMW-524, lenktyniavo su "Audi" markės mašina. Dideliu greičiu lėkęs BMW partrenkė ir mirtinai sužalojo tris dešimtmečius.

Įtariama, neblaivus vairuotojas bei kartu su juo važiavęs patrulis Mantvydas Kringelis, palikę mašiną, iš įvykio vietos pabėgo persėdę į "Audi", vairuojamą aleksandriškio Vytauto Juočio. S. Paulikas policijai pasidavė tik kitą dieną, o areštinėje pabuvoję neblaivūs jo sėbrai netrukus buvo išleisti namo.

Vakar vakare ne tik prie Skuodo, bet ir prie visų šalies policijos komisariatų, buvo raginami rinktis žmonės bei uždegtomis žvakutėmis išreikšti solidarumą su žuvusių mažamečių šeimomis ir užkirsti kelią panašioms nelaimėms.

Šis sujudimas vienaip ar kitaip pasiekė ir aukščiausią šalies valdžią. Šiandien į Aleksandriją vyksta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministrė Vilija Blinkevičiūtė bei premjeras Gediminas Kirkilas.

Su protestuojančiaisiais prie Skuodo rajono policijos užvakar bendravo nuo tarnybos nušalintas komisariato viršininkas Algimantas Šideikis
Nori teisingo tyrimo

Vakar pas Skuodo rajono apylinkės prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Valdemarą Vaitekūną lankėsi grupė Aleksandrijos gyventojų. Aleksandriškis ūkininkas Egidijus Žukauskas pasakojo, kad prie bendro prokuratūros ir policijos komisariato pastato vakar buvo susirinkę apie 30 žmonių, o pas V. Vaitekūną užėję 7 atstovai.

"Reikalavome išsamaus ir teisingo avarijos tyrimo, tačiau nieko konkretaus neišgirdome. Esą vyksta tyrimas, o ekspertų atsakymai, ar policininkas nelaimės dieną galėjo būti neblaivus, dar negauti. Prokuroras tikino, kad jei patrulis buvo neblaivus ir kraujo mėginį paėmus po pusės paros, jame bus alkoholio likučių.

Nebeįmanoma tylėti ir ramiai laukti kitų aukų. Ketvirtadienio vakarą žmonės rinkosi avarijos vietoje, jie buvo nuėję ir prie "Audi" vairavusio V. Juočio namų. Čia degintos ne tik žvakės, norėta sodybą apmėtyti kiaušiniais, tačiau rimtį saugojo keletas policijos ekipažų",- pasakojo E. Žukauskas.

Baiminamasi riaušių

Užvakar prie Skuodo rajono PK bei S. Pauliko tėvų namų piketavo visą gatvę užtvindžiusi minia žmonių. Rajono Savivaldybės atstovai tarp jų pasijuto nejaukiai - į bandymus pasisakyti žmonės nereagavo: atsakyta skandavimais "gėda".

Skuodo rajono PK atstovas Vygintas Liaučys sakė, kad būta nuoširdžių pasisakymų, tačiau netrūko ir tiesiog policininkų atžvilgiu išsakytų keiksmų.

"Prie protestuojančiųjų prisišliejo ne pačios geriausios reputacijos, už nedidelius pažeidimus bausti asmenys. Baiminamės, kad nebūtų išprovokuotos riaušės", - sakė V. Liaučys.

Anot nuo tarnybos, kol vyksta tarnybinis patikrinimas, nušalintą Skuodo rajono PK viršininką pavaduojančio Vytauto Kalendros, protestuojantys pateikę daugybę klausimų, kuriuos pareigūnai ketina svarstyti.

"Klausta ne tik apie pastarąją avariją, bet ir apie prieš dvejus metus sukeltą kito patrulio - Edvardo Domarko - eismo nelaimę, kai žuvo du mažamečiai. Bet E. Domarko atveju sprendimą, jog nekaltas, priėmė prokurorai. Mes už juos negalime atsakyti. Skųstasi kitų policininkų elgesiu - neva jie mašinomis važinėja dideliu greičiu. Paviešinau savo mobiliojo telefono numerį bei siūlau skambinti bet kuriuo paros metu",- pasakojo V. Kalendra.

Pareigūnas tikino piketuotojus lydėjęs ir iki S. Pauliko tėvų namų. Nei Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju dirbantis Aloyzas Paulikas, nei Skuodo rajono savivaldybės tarybos narė Aldona Paulikienė susitikti su susirinkusiais nepanoro.

"Aš ten ėjau pirmiausia kaip žmogus, antra - kaip pareigą jaučiantis pareigūnas. Žmonės pikti, ir turi tam pagrindo. Dėl šios nelaimės blogai jaučiasi visi kolegos, bet priekaištų ar grasinimų gatvėje mes nesulaukiame. Manau, jog policininkai turi suprasti, kad negali gyventi dvigubo gyvenimo: darbo metu kitus drausminti, o laisvalaikiu tas pačias taisykles pažeidinėti",- akcentavo V. Kalendra.

Sūnaus neišsižadės

S. Pauliko tėvas tikina, kad sūnus turi atsakyti už savo poelgį visu griežtumu, o tėvai dėl suaugusio žmogaus neatsakingumo negali kentėti. 35 metus Skuodo rajono savivaldybėje dirbantis vyras sakė, kad po šios nelaimės jie su žmona tapę kone blogiausiais žmonėmis rajone.

"Nežadu išsukinėti sūnaus - turės atkentėti. Gerai, kad žuvusiųjų tėvai, kuriuos aplankiau, mane supranta. Saulius nenorėjo mokytis, tad tapo policininku. Naktimis ant kelio patruliuodavo, nusikaltėlius gaudydavo. Dabar pats tokiu tapo. Bet jis vis tiek mano vaikas - negaliu išsižadėti",- sakė A. Paulikas.

Tuo tarpu Skuodo rajono apylinkės prokuratūros vyr. prokuroras nusprendė atnaujinti dar 2001 m. paties A. Pauliko sukeltos avarijos tyrimą, kai buvos sužalota 8-metė. Tąkart buvo nuspręsta, kad mergaitė pati ne vietoje išbėgo į gatvę.

Būta įtarimų, kad jis automobilį vairavo neblaivus, tačiau atlikus kraujo mėginio tyrimus gautas neigiamas atsakymas. Žmonių nepasitenkinimą sukėlė tai, kad kraują tyrimui paėmė būtent gydytojos A. Paulikienės kabinete dirbanti slaugytoja.

Ruošiamasi laidotuvėms

Tuo tarpu Aleksandrijoje ruošiamasi sekmadienį, 15 val., planuojamoms žuvusių berniukų laidotuvėms. Aleksandrijos pagrindinės mokyklos salėje pašarvoti vaikai bus palaidoti greta mokyklos bei jų žūties vietos esančiose miestelio kapinėse.

"Žmonės nerimsta. Kitaip ir būti negali. Visuomenė šio įvykio neatleis. Skaudžiausia bus, kol palaidosime, o širdžių žaizdas atnaujins kasdien matoma miestelio centre esanti vaikų žūties vieta. Laidotuvių išlaidomis žada pasirūpinti Vyriausybė, žmonės savo ruožtu žuvusiųjų šeimoms renka pinigus",- pasakojo Aleksandrijos seniūnas Donatas Valančiauskas.

Anot jo, nelaimės vietoje nei dieną, nei naktį negęsta žvakutės. "Pro šią vietą praeina į mokyklą skubantys mokiniai. Suaugusiam širdis pašiurpsta, o kaip jaustis vaikams?" - retoriškai klausė seniūnas.

Artūras KLIMAS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

aras

2011-02-14   21:12

IP: 88.88.144.105

vaflistu tautai-vaflistu galas, ka jus padarete per ta visa laika, ogi nieko, greitai tas isgama i laisve iseis....

Seimas nesudare komisijos

2010-05-02   07:33

Gaila, kad Seimas nesudare komisijos, Butu nubalsave,kad, 3 vaikus uzmuse konservatoriai, 2007 11 27 18:56
Gaila, kad nesudare Seimo komisijos. Galime buti tikri, kad Upaskich partija, paksininkai, zuokininkai ir kiti patriotai butu nubalsave, kad tris vaikus Aleksandrijoje, o Skuode moteri uzmuse ir suzalojo mokine konservatoriai ir visa kalte suverte atpirkimo oziiams vargseliams Paulikui ir jo tevui Paulikui.

Laisvas laikrastis per du puslapius irodineja, kad del Pauliku ir uzmustu 3 vaiku bei moters yra kaltas Landsbergis

nusibodo

2010-05-02   07:33

butu gerai kad komentarus rasytu tie kurie prideje ranka prie sirdies pasakytu AS niekada nevirsijau greicio nenaudojau alchogolio ........o jei raso tai turi buti dalykiniai komentarai o ne pilni pykcio ... visi suprantam-tai baisu bet patarimus reiskime konsultuokime civilizuotai sako nekask kitam duobes nes paciam gali tekti is apacios i virsu ziureti sia patarle ir baigiu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

VSAT – neviešinta seksualinio priekabiavimo drama: darbuotoja vyrų elgesį kentė beveik dvejus metus nuotrauka, foto

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinėje prieš kelerius metus prasidėjo seksualinio...

Vilniuje sukčiams pavyko išvilioti iš vyro didelę sumą pinigų.

Apgaule iš bendrovės banko sąskaitos pasisavinti 48 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Pirmadienio popietę ligoninėje mirė iš Panevėžio rajone esančių namų dėl durtinių žaizdų...

Panevėžio rajone nužudyta moteris, įtariamasis uždarytas į areštinę nuotrauka, foto

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškyje gyvenanti 66 m....

66 metų fermos brigadininkė svetimas kiaules pardavinėjo kaip savas: uždirbo tiek, kad ketino pirkti namą nuotrauka, foto

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Neįgalieji sportavo, šoko ir rungėsi viktorinose nuotrauka, foto

Sportas, Sportinė mankšta, smagios ir naudingos su sportu susijusios viktorinos, bendras smagus šokis...

Nuomonės, Paskelbta prieš 35 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...