2019 m. birželio 25 d. 05:07 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Prokuroras atskleidė ilgai trukusių gaudynių detalių

2019-05-25, 09:55

Aušra PILAITIENĖ, lrytas.lt

Prokuroras atskleidė ilgai trukusių gaudynių detalių nuotrauka, foto

© lrytas.lt nuotrauka.

Airijoje sulaikytas nužudymu įtariamas 35-erių Marius Civinskas, kuris buvo įtrauktas į ieškomiausių Europos nusikaltėlių sąrašą. Bėglys slapstėsi 13 metų. Įtariamojo ieškojo gausios tarptautinės policijos ir prokuratūros pajėgos.

Teigiama, kad ši sėkmingai pasibaigusi paieška taps savotiška mokomąja priemone būsimiems kriminalistams.

Šūvis kliudė draugą

2006 metų balandžio 3-iosios vakarą į Palangos ligoninę buvo atvežtas policijai žinomas 27 metų kretingiškis Raimondas Šimkus. Jo kairiojoje mentėje žiojėjo didžiulė šautinė žaizda.

Vyras dar buvo gyvas, tačiau po šešių valandų mirė. Sužalotąjį atvežęs devyniolikametis palangiškis Karolis Zimliauskas aiškino, kad jį gulintį pastebėjęs automobilių stovėjimo aikštelėje.

Tačiau atvykus į ją vaikinas negalėjo nurodyti, kurioje vietoje rado sužeistąjį, – aikštelėje nebuvo matyti jokių kraujo dėmių. Kruvinos buvo tik jo paties automobilio sėdynės.

Apsimelavęs palangiškis buvo sulaikytas. Vėliau jis apie aikštelėje įvykusi konfliktą ėmė pasakoti kiek kitaip, bet pareigūnai jo parodymais nebuvo linkę tikėti. Iš karto po šio įvykio pareigūnai nustatė, kad konflikte dalyvavo apie dešimt asmenų, kurie buvo atvažiavę penkiais automobiliais.

Buvo žinoma, kad R.Šimkus prieš tai buvo sumušęs tuomet 22 metų buvusį M.Civinską, tas pradingo iš karto po įvykio. Buvo spėjama, kad kerštaudamas už pažeminimą jis ir galėjo šauti.

Ekspertai nustatė, kad į R.Šimkų šauta iš medžioklinio lygiavamzdžio šautuvo, užtaisyto trijų milimetrų kalibro šratais, skirtais antims medžioti. 4 nuotr. M.Civinsko išvaizda per ilgus slapstymosi metus gerokai pasikeitė.

Šūvis į kretingiškį buvo paleistas iš nedidelio atstumo. Manoma, kad žmogžudystė įvykdyta automobilyje.

Keitė pavardes ir vietą

Išvykęs į užsienį palangiškis nuolat keitė gyvenamąją vietą ir tapatybę. „Ikiteisminį tyrimą pradėjo Palangos policijos pareigūnai, tačiau tik 2015 metais paieškos suintensyvėjo.

2016-aisiais įtariamąjį nužudymu Europolo ir Europos besislapstančių asmenų tinklas „Enfast“ įtraukė į ieškomiausių Europoje asmenų sąrašą „Most Wanted“. Apie tai paskelbta socialiniuose tinkluose. Paieška buvo atliekama intensyviai, taikant įvairias teisėtas priemones ir taktinius būdus.

Klaipėdos policija ir prokuratūra nuolat bendradarbiavo su Didžiosios Britanijos, Airijos policijos pareigūnais, Europolo darbuotojais, Kriminalinės policijos biuru“, – sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

M.Civinskas buvo sulaikytas gegužės 17 dieną savo namuose Korko mieste Airijoje. Vyras buvo sukūręs šeimą, susilaukęs vaikų.

Nustačius tikslią jo slapstymosi vietą buvo surengta tarptautinė operacija. Paaiškėjo, kad visus trylika metų M.Civinskas gyveno naudodamasis daugybe slapstymosi metodų. Be to, išoriškai jis buvo stipriai pasikeitęs, gerokai sustambėjęs.

Iš pradžių bėglys gyveno Didžiojoje Britanijoje, vėliau persikėlė į Airiją. Vyriškis nuolat keitė pavardę – dažniausiai rinkdavosi lietuviškas. Viena jų sutampa su Klaipėdos policijos pareigūno pavarde.

Jis buvo įgijęs suklastotus asmens dokumentus ir socialinio draudimo pažymėjimą. Atsargiai elgėsi ir jo artimieji bei giminaičiai.

Senatis neišgelbės

Kol kas Klaipėdos pareigūnai neturi duomenų, ar M.Civinskas įvykdė nusikaltimų užsienyje.

Pagal Europos arešto orderį Airijoje sulaikytas bėglys gegužės 27-ąją stos prieš teismą. Čia bus priimtas sprendimas dėl įtariamojo nužudymu išdavimo Lietuvai. 4 nuotr. Šis sprendimas gali būti skundžiamas, todėl neaišku, kad M.Civinskas bus pargabentas į Klaipėdą.

„Nuo 2006 metų, kai buvo įvykdyta žmogžudystė, baudžiamieji įstatymai kelis kartus keitėsi. Tuo metu bausmės už tokį nusikaltimą buvo šiek tiek švelnesnės. Teisme bus taikomos tuo metu galiojusios bausmės. Senaties terminas įtariamojo neišgelbėtų: šiuo atveju šis terminas – 20 metų“, – sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Arūnas Saunorius.

Prokuroro teigimu, ši tarptautinė paieška tarptautinėse policijos institucijose pristatoma kaip pavyzdinė. Operacija nebuvo paprasta – įtariamasis, kuris jau prieš nužudymą į policijos pareigūnų akiratį buvo patekęs dėl plėšimų, vagysčių, viešosios tvarkos pažeidimų, tačiau teistumų išvengęs, visą ilgą laiką neprarado budrumo.

Dingusio brolio gyvenimu nesidomėjo?

Palangoje iki šiol gyvena vyresnysis M.Civinsko brolis. Jis turi kitą pavardę, nes jų tėvai – skirtingi. Juodu su motina gyveno name Gintaro gatvėje, kurio vietoje dabar yra pastatytas viešbutis „Labas rytas“. „Iš karto po to įvykio policija mane apklausinėjo ne kartą.

Pareigūnai buvo įsitikinę, kad aš žinau, kur slapstosi brolis. Jie ilgai negalėjo patikėti, kad nors ir gyvendami tame pačiame name, mes su broliu visiškai nebendravome. Jis atskirame kambaryje gyveno savo gyvenimą, į kurį aš visiškai nesikišau“, – pasakojo palangiškis.

Jis teigė, kad visą tą laiką, kol M.Civinskas slapstėsi užsienyje, su juo nebuvę jokių kontaktų, o apie brolio sulaikymą jis sužinojęs tik iš žiniasklaidos pranešimų.Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Galimai padegtas įmonei priklausęs automobilis nuotrauka, foto

2019-06-20, 9 val., Klaipėdos m. PK gautas pranešimas apie tai, kad į...

Kraupioje avarijoje sūnaus netekęs kretingiškis Aidas Rutkauskas jau kelias dienas negali atsigauti...

Girtas vairuotojas pėsčiuoju netapo nuotrauka, foto

Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje įvykusiame tarpinstituciniame pasitarime dėl vaiko teisių...

Du vaikai nuolat negrįžta į globos namus nuotrauka, foto

Vasara – atostogų metas, tačiau ilgapirščiams tai pats darbymetis. Pasinaudokite patarimais ir...

Policijos patarimai vasaros atostogų metu nuotrauka, foto

Klaipėdos "Gintaro" plaukikų pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Kauno "Girstučio" baseine vykusiose kasmetinėse tarptautinėse varžybose "Kaunas Grand Prix", kuriose dalyvavo...

Žmonės mano, kad gelbėtojai tik vaiko poilsiautojus nuotrauka, foto

Lietuva, Kaip kažkas taikliai pastebėjo, žmonės linkę aklai pasitikėti santechnikais, tačiau nuolat...

Į Neringą - vandens keliais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Dreverna, Klaipėda, Šilutė, Ventės rago pusiasalis, Minija ir Uostadvaris -...

Nuo ko reikės saugoti prezidentę? nuotrauka, foto

Lietuva, Kadangi jau liepos 12 d. nutrūksta prezidentės Dalios Grybauskaitės įgaliojimai, o Konstitucinis...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...