2020 m. lapkričio 1 d. 00:33 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Prokuratūra stojo prieš valdininkę

(14)

2019-12-18, 21:44

Darius ČIUŽAUSKAS, „Vakaro žinios“

Prokuratūra stojo prieš valdininkę nuotrauka, foto

Generalinė prokuratūra teisme siekia įrodyti, kad pačiame uostamiesčio centre labai vertingą nekilnojamąjį turtą valdanti Irena Šakalienė ir jos šeima nesilaiko įstatymų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Teismas nusprendė iš esmės pradėti nagrinėti civilinę bylą, kurioje viešąjį interesą ginanti Generalinė prokuratūra metė pirštinę įtakingai Klaipėdos miesto savivaldybės valdininkei Irenai Šakalienei ir jos artimiesiems. Ant Temidės svarstyklių padėtas pačiame uostamiesčio centre stovintis pastarajai šeimai priklausantis XIX amžiaus pastatas ir jį supantis žemės sklypas.

Klaipėdos apygardos teismui prireikė dviejų parengiamųjų posėdžių priimti sprendimui civilinę bylą pradėti nagrinėti iš esmės. Generalinė prokuratūra prašo pripažinti negaliojančiomis valstybinės žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis, akcijų pasirašymo sutartis, panaikinti statybos leidimą bei pašalinti neteisėtos statybos padarinius.

Šis žemės sklypas (apie 13 arų) yra pačiame Klaipėdos centre, K.Donelaičio gatvėje. Jame stovi ne tik apleistas XIX amžiaus pastatas, bet ir naujai išdygęs dviejų aukštų statinys. Visas šis turtas priklauso bendrovei „Donelaičio namai“, kurios didžiausia akcininkė yra Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja I.Šakalienė. Likusios akcijos priklauso jos dukroms Imantei ir Mažvydei. Pastaroji yra bendrovės direktorė.

Trys moterys ir jų valdoma bendrovė šioje byloje yra atsakovės. Kaip ir jų poziciją palaikanti Klaipėdos miesto savivaldybės administracija bei Nacionalinė žemės tarnyba. Trečiuoju asmeniu į bylą įtrauktas I.Šakalienės sutuoktinis Egidijus Šakalys, Neringos savivaldybės administracijos direktorius. Vakar po pietų vykusiame antrajame parengiamajame teismo posėdyje I.Šakalienė, jos dukros ir vyras nepasirodė. Šeimai atstovavo advokatas.

Prokuratūra tikina, kad valdininkės sklype vyksta ne senovinio gyvenamojo namo rekonstrukcija, o naujo pastato statyba. Pastarasis atsirado vietoj nugriautos skalbyklos bei sandėlio. Neva to daryti nebuvo galima, nes atsakovams priklauso tik gyvenamasis namas, bet ne visi sklype buvę statiniai. Siekiama, kad naujas pastatas būtų nugriautas.

Sklypo savininkai atkerta, kad prokuratūra tik veltui gaišta laiką, kadangi vyksta seno ir apleisto gyvenamojo namo rekonstrukcija. Su tuo sutinka ir juos palaiko Klaipėdos miesto savivaldybės administracija bei Nacionalinė žemės tarnyba.

Reklama

K. Donelaičio gatvė. Redakcijos archyvo nuotr.

„Vakaro žinių“ duomenimis, Generalinei prokuratūrai laimėti šią bylą gali pavykti tik vieninteliu atveju - jei teismas negaliojančiomis pripažins valstybinės žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartis. Patikrinimą atlikusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, palaikanti prokuratūros ieškinį, nustatė, kad statybos leidimas ir vykstantys darbai yra teisėti, nenukrypstantys nuo projekto.

Antradienį teismas atsisakė tenkinti prokurorės Violetos Šulčytės prašymą įpareigoti antstolį užfiksuoti dabartinę faktinę pastato K.Donelaičio gatvėje būklę. Teisėsaugininkai savo iniciatyva į privačią teritoriją patekti negali. Teikdama tokį prašymą prokurorė pareiškė, kad jei jis bus atmestas, prašys surengti išvykstamąjį teismo posėdį minėtame žemės sklype. Iš esmės ši civilinė byla turėtų būti pradėta nagrinėti kitų metų vasarį.

Sulaukusi kelių skundų, Generalinė prokuratūra ginti viešąjį interesą ėmėsi po to, kai to daryti nesutiko Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

vainius

2019-12-23   10:25

IP: 85.232.128.60

Nu atsibodo tos nepamainomos pensininkės miesto valdžioje ,,,,,šakalienės, simonavičiūtės ar dar ten tokių reikia parinkti ištirti jų veiklą, prašau kaip gražu, o vyras klerkas Neringos,,, susitepęs taip pat,,,, lauk iš valdymo akiračio

Seniunui

2019-12-22   18:43

IP: 93.132.145.65

nereikia demagogiju skleiti ir meluoti per visus galus ,gal but ir seniunu del to pati paskyre .Gerai zinome kaip visa tai daroma ,dare ir ....kaip ir buvuvi apskrities virsininke labai gudriai tvarkesi ir vis zmoniu labai ir prokuroras Laucius neblogai ir garbes pilieciai ....ir ne tik ir Valdemaras ir visa tai su savivaldybes vyru ir poniu pagalba o paskaui aiksinama ,kad irodykite ,suejo senatis ...visa tai teiseta.
Viena problema pas daugeli tarnautoju ....nerasta SAZINES !!!

Seniūnas

2019-12-22   15:16

IP: 84.46.243.183


Kam neaišku ar ima piktas pavydas aiškinu ... Irena Šakalienė yra teisėta šio pastato savininkė . Pastatas kiurksojo dešimtmečiais apgriuvęs , apdegęs .Pastatas bjaurojo visą gatvę . Toks pat buvo ir jo kiemas su griuvenom lūšnelėm , valkatų ir bomžų pridergtais . Ir kada ši šeima tvarkingai įstatymiškai įsigijo šį bomžyną , sumokėję valstybės nurodytą kainą , prasidėjo šių žmonių bjaurūs persekiojimai , puldinėjimai . Kai ponia Irena , atitinkamai susitaupius , pradeda čia remontuoti , gerinti , kai tvarko apleistus , apgriautus statinius ir teritoriją , pikti pavyduoliai tiesiog liežuvauja ... Pagal tokius - sovietinių laikų laužynas lai ir toliau toks lieka . Tuo tarpu ponia Irena mąsto kitaip - ši miesto vietovė Donelaičio gatvėje bus įrengta ir sutvarkyta gražiai ir teisėtai .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Nelegalių cigarečių „tranzitas“ nutrūko ties Pasvaliu – muitininkai čia sulaikė vilkiką su 2 mln. eurų vertės rūkalais nuotrauka, foto

Antradienį, spalio 27 d., Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis Pasvalio...

Kybartų kelio posto muitinės pareigūnai sulaikė gintaro kontrabandą: patikrinę iš Rusijos įvažiavusį...

Muitininkai sulaikė nelegaliai gabentą gintarą nuotrauka, foto

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje R. M....

Bandė iš svetimos sąskaitos nugvelbti 220 eurų – gavo 4 000 eurų baudą nuotrauka, foto

Trečiadienio vakarą Vilniaus rajone neblaivi nepilnametė peiliu sužalojo vyrą, kuris dėl durtinės...

Neblaivi nepilnametė peiliu sužalojo vyrą nuotrauka, foto

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Psichologija, Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Palangos „Naglio“ kino teatras taps regionine filmoteka nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos...

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...