2019 m. liepos 17 d. 00:27 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Pravieniškėse – kova dėl būvio: sužalotas išskirtines privilegijas turėjęs kalinys

Pravieniškėse – kova dėl būvio: sužalotas išskirtines privilegijas turėjęs kalinys nuotrauka, foto

© fotolia

Pastaraisiais metais skandalų krečiamuose Pravieniškių pataisos namuose, kuriuose įsigalėjo įtakinga kalinių mafija, įtampa kyla ne tik tarp administracijos ir pataisos namų įnamių, bet ir tarp pačių nuteistųjų. Vieniems kaliniams sulaukus Pravieniškių valdžios palaikymo, žemesnio rango kaliniai priversti priešintis galią įgavusių likimo brolių išpuoliams. 

Į geresnę kastą patekusių kalinių savivertė išreiškiama įvairiais būdais – „vierchai“ ir „bachūrai“ žemesnio rango kalinius verčia dirbti buities darbus, laikytis tam tikrų taisyklių, muša ir psichologiškai „dūchina“. Tačiau ne visi yra nusiteikę susitaikyti su už grotų diktuojamomis taisyklėmis ir priešinasi neteisėtai savivalei. 

Reklama

Vos septynias klases baigęs, tačiau nuo 2005 metų už plėšimus, sukčiavimą, grasinimus ir turto prievartavimą 19 kartų teistas ir už grotų net 114 nuobaudų gavęs Pravieniškių įnamis Vaidas Paulauskas dvidešimtąjį teistumą užsidirbo, kai pasipriešino išskirtines privilegijas turėjusiems kaliniams, kurie galėjo apvaginėti kitus pataisos namų gyventojus.

Dėl už grotų daromų nusikaltimų V. Paulauskas ir jo atvaizdas pateko į viešai skelbiamus aferistų sąrašus, tačiau paskutinįjį teistumą užsidirbo dėl smurtinio nusikaltimo. 2018 m. rugsėjo 25 d. vyras pataisos namų kieme yla sužeidė kitą kalinį, tiesa, sveikatos sužalojimas nebuvo sunkus.

Baudžiamojon atsakomybėn už šį išpuolį patrauktas V. Paulauskas teigė, kad taip gynėsi nuo kalinių, turinčių valdžios protekciją ir galinčių nebaudžiamai pasisavinti kitų kalinių daiktus. Anot V. Paulausko, nuo rugsėjo 22 d. jis buvo uždarytas karantino patalpose, kuriose jo daiktus pasisavino penki kaliniai.

Vyras teigė, kad dėl vagystės netgi parašė pareiškimą, tačiau jam buvo atsakyta – kentėk iki rytojaus. Tačiau ir kitą dieną niekas nesikeitė – buvo liepta palaukti dar kelias dienas, tuomet viskas baigsis. Pareigūnų kalinys teiravosi, kodėl karantino patalpos nėra rakinamos, tačiau jokių veiksmų nebuvo imtasi.

Reklama

Lemtingąją dieną, anot V. Paulausko, jo kantrybė trūko, kai grįžęs į karantino patalpas kalinys nerado savo krepšio, skirto daiktams susidėti. Kaip greitai paaiškėjo, asmeniniai V. Paulausko daiktai atsidūrė pas kalinius, kuriems įkalinimo įstaigoje buvo leidžiama mušti kitus nuteistuosius, atiminėti iš jų daiktus.

Nuėjęs atsiimti savo krepšio, vyras pamatė, kad jo daiktus pasisavinę kaliniai laukė ne tuščiomis – su peiliu. Tačiau V. Paulauskas irgi buvo „apsidraudęs“ – turėjo ylą, kurią nešiojosi su savimi savigynai. Pasak kalinio, ginklą panaudojęs tuomet, kai jo krepšį paėmęs kalinys metė jam į krūtinę, o tuomet spyrė koja.

V. Paulauskas teigė, kad jau prieš tai buvo kreipęsis į administraciją, prašydamas apsaugoti jį ir jo daiktus, tačiau jokios pagalbos nesulaukė.

Tuo tarpu sužeistas kalinys teisme teigė, kad nebuvo pavogęs V. Paulausko krepšio, o visa istorija yra išgalvota. Anot nukentėjusiojo, užpultas jis buvo be priežasties, užpuolimo metu sužalotas petys ir šonas, o žaizda vėliau ilgai pūliavo, teko gydyti ją antibiotikais. Ikiteisminio tyrimo metu kalinys teigė, kad su V. Paulausku prieš tai nebuvo susipykęs, tačiau žinantis, kad Alytaus pataisos namuose kalintys nuteistieji galėjo užsakyti jo užpuolimą.

Bylą išsprendusi Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėja Rasa Balsevičienė V. Paulauskui skyrė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o taip pat priteisė 500 eurų nukentėjusiam kaliniui. Iš viso V. Paulauskui už grotų teks praleisti dar beveik pustrečių metų.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Mažeikių rajone žuvo motociklą vairavęs vyras nuotrauka, foto

Šeštadienio pavakare Mažeikių rajone susidūrus automobiliui ir motociklui, žuvo pastarojo vairuotojas.

Ketvirtadienį Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

Įmonė sukčiams pervedė beveik 31 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Sustabdytame automobilyje Klaipėdos patruliai aptiko 2000 kontrabandinių cigarečių pakelių.

Klaipėdos pareigūnų laimikis - 2000 pakelių nuotrauka, foto

Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, jaunuolių kompanija iš Mažeikių automobilyje BMW gėrė alų...

Butelis alaus jaunuoliui kainuos 250 eurų nuotrauka, foto

EHF taurė: „Dragūnas“ žais su Izraelio komanda nuotrauka, foto

Sportas, Antradienį buvo ištraukti Europos rankinio turnyrų burtai. EHF taurės turnyre rungtyniausiantis Klaipėdos...

Ursula von der Leyen - Europos Komisijos pirmininkė nuotrauka, foto

Pasaulis, Ursula von der Leyen patvirtinta Europos Komisijos pirmininke. Vokiečių politikė antradienį Europos...

Dėl išberto vaiko klaipėdietė susidūrė su netikėta problema nuotrauka, foto

Sveikata, „Iš tiesų man trūko kantrybė – nebenoriu tylėti. Ši situacija apgailetina ir...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Švietimas, Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pasaulis, Paskelbta prieš 3 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...