2021 m. vasario 26 d. 03:54 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Po mylimosios žodžių apie geresnį sekso partnerį klaipėdietis įsiuto: kruviną kūną rado kaimynai

(1)

2020-12-11, 10:14

Aušra Pilaitienė, lrytas.lt

Po mylimosios žodžių apie geresnį sekso partnerį klaipėdietis įsiuto: kruviną kūną rado kaimynai nuotrauka, foto

Į mylimosios žodžius apie turtingesnį ir geresnį meilužį atsakė peilio dūriais.

© lrytas.lt

Reklama

58 metų klaipėdietis už gyvenimo draugės nužudymą laisvės nematys vienuolika metų. Vyras pripažino kaltę ir aiškino, kad kraujas užvirė, kai moteris išvadino jį nevykėliu ir pareiškė susiradusi geresnį sekso partnerį.

Po tokių žodžių vyras griebė peilį ir tris kartus dūrė savo mylimajai į krūtinę ir kaklą. Dūriai buvo mirtini.

Tai nutiko šiemet vėlų balandžio 30-osios vakarą uostamiestyje.

Pora iškart apsigyveno kartu

Klaipėdos apygardos teisme Viktoras Kovalenka pasakojo, kad su būsimąja auka susipažino vasario pradžioje prekybos centre, – moteris pati jį netikėtai užkalbino ir pasiūlė kartu išgerti.

Nuo pirmosios pažinties dienos naujoji pažįstama apsigyveno jo bute.

Reklama

„Aš ją mylėjau, nors ji kartais dingdavo kelioms dienoms, o grįžusi sakydavo, kad laiką leido su kitais vyrais.

Po kiek laiko ji pradėjo dirbti pardavėja, išsinuomojo butą. Padėjau jai išsikraustyti, persivežti daiktus, porą kartų buvau likęs pas ją nakvoti“, – teisme pasakojo V.Kovalenka.

Rado geresnį ir turtingesnį

Lemtingą dieną vėl abu užsuko į moters butą, kartu virė valgį, virtuvėje šnekučiavosi ir gėrė degtinę.

Dviese įveikė du puslitrinius butelius, kuriuos už draugės pinigus nupirko V.Kovalenka.

Alkoholis apsuko galvą, buvę sugyventiniai pradėjo vaidytis.

Reklama

Pasak V.Kovalenkos, moteris ėmė aiškinti, koks jis nevykėlis, netgi lovoje jos negali patenkinti, nesusiranda darbo.

O ji sutikusi kitą – geresnį, turtingesnį žmogų ir nusprendė su juo gyventi.

Girdėjo pagalbos šauksmą

Kas vyko toliau, vyras teigė neprisimenantis – tikriausiai dėl girtumo. Jis virtuvėje pjaustė dešrą ir agurkus, tad tuo pačiu peiliu ir smogė tris kartus į krūtinę ir kaklą moteriai, kurią mylėjo.

Nors nieko neprisiminė, vyras pripažino ją nužudęs, nes nieko daugiau bute tuo metu nebuvo.

Kaimynai teigė girdėję iš S. buto sklindančią garsią muziką, vienas jų įsidėmėjo vyro ištartus žodžius: „Tu man esi niekas, tu – sugyventinė.“

Reklama

Po valandos kaimynai laiptinėje išgirdo bildesį ir moters pagalbos šauksmą.

„Išėjau iš savo buto ir persisvėrusi per laiptų turėklus pamačiau laiptinės aikštelėje sukniubusią kruviną moterį. Ji buvo pusnuogė, tik su liemenėle.

Iškart paskambinau į Bendrąjį pagalbos centrą“, – pasakojo įvykio liudininkė.

V.Kovalenkos buto kaimynė pasakojo anksčiau mačiusi mėlynių S. veide, ji neslėpė, kad tai – sugyventinio darbas.

V.Kovalenka jau buvo teistas už sunkų sveikatos sutrikdymą. Prieš aštuonerius metus jis peiliu sužalojo savo brolį, už tai buvo nuteistas kalėti 4 metus ir 4 mėnesius.

Aukai – ir kartūs žodžiai

Reklama

Pernai būsimoji V.Kovalenkos auka buvo trumpam pradingusi – dėl to į policiją kreipėsi jos pusseserė.

Ji nurodė, kad giminaitė turi psichologinių problemų, nuolatos meluoja, manipuliuoja žmonėmis siekdama sau gauti finansinės naudos.

Nukentėjusiuoju šioje byloje buvo pripažintas nužudytos klaipėdietės dėdė. Jis pasakojo, kad prieš dvylika metų mirus motinai jauna moteris daugiau artimų žmonių neturėjo, todėl jis ją globojo ir palaidojo.

Jis pateikė 2000 eurų neturtinės žalos ieškinį, tačiau teismas priteisė perpus mažiau.

Nuteistasis jam turės sumokėti 4031 eurą turtinės žalos – tiek įvertintos laidojimo, kapavietės sutvarkymo ir paminklo pastatymo išlaidos.

Dar 1200 eurų buvo apskaičiuota už nukentėjusiojo advokato paslaugas.

Reklama

Vis dar apribotos nuteistojo teisės į butą, kol bus atlygintas civilinis ieškinys.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Maitinti ar nemaitinti gulbių žiemą? Mokslininkai turi atsakymą

 

Atšalus orams daugelis žmonių traukia į gamtą, norėdami padėti gyvūnams ir patys nesuprasdami daro jiems meškos paslaugą – batonais permaitinti paukščiai neretai prišąla prie ledo, nutunka taip, kad nebegali paskristi ir įgyja gausybę sveikatos problemų.


Kokius paukščius ir kaip galima lesinti žiemą, Alfa.lt pasikalbėjo su Lietuvos ornitologų draugijos narys Gediminas Petkus. 


Vandens paukščių jokiu būdu nereikia maitinti – nei gulbių, nei ančių. Kai iškris gausiai sniego ir užšals tvenkiniai ir ežerai, net tuomet jų tikrai nereikia maitinti, nes tokiais atvejais paukščiai norės pasilikti ir niekur neišskris, o jiems būtų saugiausia iš tokių tvenkinių, kurie užšąla, perskristi į didesnes Lietuvos upes, kurios taip greitai neužšąla – Nerį ar Nemuną.


Lietuvos ornitologų draugija labai prašo šiuo metu nelesinti vandens paukščių. Tačiau galima lesinti smulkiuosius paukščius.


Pasak ornitologo, vandens paukščių nereikėtų lesinti ir kitais metų laikais, išskyrus ypatingus atvejus, apie kuriuos ornitologai praneša visuomenei, kviesdami prisidėti.


„Būna tokių atvejų, kai užšąla ir didžiųjų upių pakrantės, gulbėms tampa sunku surasti vandens augalų, kuriais maitinasi, ar antims rasti lesalo. Tokiais atvejais prie tų didžiųjų upių galima paukščiams padėti, tačiau tik tuomet, kai užšąla krantai, temperatūra nukrenta tikrai žemai“, – pasakojo gamtos specialistas.


Termometro stulpeliui nukritus žemiau nei 20 laipsnių, Kaune, prie Žemųjų Šančių, kur žiemoja bene didžiausios Lietuvoje gulbių nebylių ir didžiųjų ančių sankaupos, žmonės kviečiami prisidėti ir palesinti paukščius. Jiems tinkamiausias maistas – kviečių grūdai, avižos. Paukščiai maitinami paberiant jiems lesalo prie kranto, specialistai įspėja, kad ant ledo lipti nereikėtų.


Pasak G. Petkaus, ypač paukščiams kenkia tie „skanėstai“, kuriuos žmonės jiems maitinti renkasi dažniausiai – miltiniai kepiniai ir ruginė duona.


„Ypač pavojinga duona, kuri gaminama iš rugių, nes paukščių gurklė nuo to rūgsta. Batonuose, kurie dažnai perkami pigiausi, būna ne tik kviečių, bet ir kitų pridėtinių dalykų, kurie gali pakenkti. Apskritai smarkiai penint paukščius, ypač pavasarį, prieš perėjimo sezoną, jiems daroma didelė žala. Dėl permaitinimo gali sutrikti ir hormonų veikla“, – aiškino ornitologas.


Atėjus žiemai, visus, norinčius pagelbėti paukščiams, specialistai ragina statyti lesyklas ir net kelti inkilus.


„Šiomis dienomis, kai šiek tiek pašalę, kai dienos trumpos, galima lesyklėlėje paberti lesalo. Smulkieji paukščiai neatsisakytų saulėgrąžų – svarbiausia, kad būtų be prieskonių. Gali būti ir su lukštais – tokias labiau mėgsta žaliukės ir zylės, o be lukštų – karklažvirbliams ir naminiams žvirbliams. Saulėgrąžos taip pat neturėtų būti keptos“, – aiškino paukščių specialistas.


Žiemą smulkiuosius paukštelius taip pat galima maitinti žemės riešutais. Gyvenantys nuosavame name gali tiesiog paberti saulėgrąžų ir riešutų nukasę sniegą. Tokiu būdu net nereikia statyti lesyklėlės – mažieji skraiduoliai patys susiras lesalo kieme. Paukščiai mieliau atskrenda lesti nuo žemės, nes taip jaučiasi saugiau.


Taip pat, esant dideliems šalčiams, mažiesiems paukšteliams gali padėti pakabinta paltis lašinių, tačiau ir jie turėtų būti nerūkyti, be druskos ir kitų priedų. 


Geriau kelti inkilus


G. Petkus dalinasi užsienio praktikomis: daugumoe šalių paukščių lesinimas yra uždraustas, o kai kuriose gali užtraukti ir nemenką baudą.


„Didžiojoje Britanijoje, net Lenkijoje kai kur prie vandens telkinių yra įrengtos lentelės, kad paukščių negalima lestinti. Taip galima pakenkti ne tik paukščiams, bet ir aplinkai – tvenkiniai ir kūdros gavusios daug biogenų iš paukščių išmatų tiesiog užanka“, – sako ornitologas.


Jis siūlo vietoje gulbių ir ančių lesinimo padėti smulkiesiems paukščiams.


„Inkilus galima kelti net iš šiuo metu, tam tinkamas laikas praktiškai visi metai. Inkilai ne tik perėjimui – juose paukščiai gali nakvoti, ypač šaltesnę žiemą. Vieni ant šakų tupi, kiti į balkonus skrenda, na o treti renkasi inkilus nakvojimui“, – pasakojo specialistas.


Ornitologas akcentuoja, kad tokiu būdu galima padėti ir grįžtantiems paukšiams, kurie parskridę ras įkeltus inkilus ir juose kursis.


„Kai pradeda kelti inkilus gegužę birželį, tai gali būti nelabai gerai. Nes žmonės atvažiuoja į parką ir kelia inkilėlį dažniausiai ten, kur paukščiai jau gyvena inkiluose. Tame papildomame name kitą kartą atskrenda ir kitos rūšys.


O kuomet paukščiai jau būna pasiskirstę teritoriją, jiems papildomas stresas dėl keliamos sumaišties“, – pasakojo specialistas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Pretenduoja į kvailiausio vagišiaus titulą: kelių tūkstančių vertės grobį pardavė už 10 eurų nuotrauka, foto

14 kartų teistas Vytautas Urbanavičius drąsiai gali taikytis į kvailiausio vagišiaus titulą...

Patikrinę į Lietuvą gabentą beveik 22 tonų statybinių blokelių krovinį, Raigardo...

Nepergudravo: Raigarde muitininkai sulaikė statybiniais blokeliais užmaskuotą didelę cigarečių kontrabandą nuotrauka, foto

Panevėžio policija norėtų susitikti su mieste per pastarąjį mėnesį surengtų jau dviejų...

Panevėžio policija ieško jau dviejų „pornoaktorių“ nuotrauka, foto

Vasario 21 d. 0 val. 24 min. gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Žardininkų...

Iškritusieji pro langą: mergina buvo išstumta, o dėl vyro - nežinia nuotrauka, foto

Žygimantas Pavilionis savarankiškai formuoja Lietuvos užsienio politiką? nuotrauka, foto

Lietuva, Dabartinė politinė krizė Sakartvele, kai, panaudojus ašarines dujas, buvo suimtas ...

Klaipėdos pagalba sugniuždytam verslui: gyvybės pliūpsnis ar kompresas „nabašnikui“ ? nuotrauka, foto

Nuomonės, Jau ištisus metus visame pasaulyje siautėjant pandemijai įvairiausio lygio valdžios ieško sprendimų,...

Išgelbėtas mariose skendęs žvejas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai skubėjo prie Kuršių marių.

Dėl Maldyvuose dingusios dukros kreipėsi į Kretingos policiją nuotrauka, foto

Kriminalai, Maldyvuose išėjusi nardyti pradingo 8 mėnesį nėščia lietuvė. Moters vyras mano, kad...

Nuomonės, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...