2020 m. lapkričio 30 d. 09:42 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Plungės rajono pareigūnai su naminės gamyba jų rajone nesitaiksto

(2)

Plungės rajono pareigūnai su naminės gamyba jų rajone nesitaiksto nuotrauka, foto

© KAVPK nuotr.

Reklama

Vieni iš aktualiausių Plungės rajono policijos siekiamų užkardyti, bet dar dažnai užfiksuojamų ir tiriamų nusikaltimų – naminės degtinės gaminimas, laikymas ar realizavimas. Nuo šių metų pradžios šio rajono policininkai pradėjo dešimt tokių ikiteisminių tyrimų. Be to, surašyti net 37 administracinių nusižengimų už „samogono“ laikymą, gabenimą ir įsigijimą protokolai.

Vien šiltojo sezono metu, nuo gegužės, Plungės rajone pradėti septyni ikiteisminiai tyrimai, susiję su namine degtine. Dažniausiai gamintojai ar pardavėjai įkliuvo pareigūnams kaimo vietovėse. Rasti tūkstančiai (apie 2000-3000) litrų raugo, šimtai (120-250) litrų paruošto produkto – namine degtine dvokiančio skaidraus skysčio, keturiais atvejais – įranga „samogonui“ gaminti.

 

Prie aparatų sukiodavosi įvairaus amžiaus įtariamieji. Liepos viduryje, 14 d., apie vidurnaktį, Šateikių seniūnijoje, Mišupės k., stiprų naminį alkoholį gamino 52 ir 37 metų vyrai. Birželį Plungės mieste, garaže Kalniškių gatvėje, prie šešiolikos įvairių talpų su panašiu skysčiu sulaikytas 62 metų vyras. Gegužės mėnesį, gavus anoniminį pranešimą ir patikrinus moters sodybą Laisvės gatvėje Plungėje, už tvarto iškastoje duobėje rasta dešimt 5 l talpos plastikinių butelių su namine. Sėlenių ir Kūbakių kaimuose pirmojoje gegužės pusėje buvo sulaikyti du 41 metų vyrai: Kūbakiuose – sodybos su ūkiniu pastatu, paruoštu alkoholiui gaminti, gyventojas, kitas, Sėlenių k., – toje pat gatvėje gyvenantis kaimynas.

Reklama

 

Pasak ilgamečio Plungės r. PK pareigūno, Veiklos skyriaus vyriausiojo tyrėjo Eugenijaus Palubinsko, iki pokyčių Lietuvos policijoje disponuodavusio visa Plungės rajono policijos gauta informacija apie galimas naminės degtinės gaminimo, prekybos vietas, dažniausiai įstatymu draudžiamą alkoholį gamina ir visą atsakomybę, neatskleisdami užsakovų, deja, prisiima samdomi darbuotojai. Jie visada būna neturintys legalių pajamų ar nekilnojamojo turto.

 

„Būna, kad tas pats gamintojas įkliūva po keletą kartų. Vienas žmogus Plungės rajone yra rekordininkas, jis įkliuvo gamindamas „samogoną“ daugiau nei dešimt kartų. Sykį vyras jau kalėjo už naminės degtinės gaminimą. Prieš keletą mėnesių jį antrą kartą nuteisė 3,5 metų nelaisvės, tai kaltininkas slėpėsi nuo policijos. O vėl jis irgi sulaikytas gamindamas naminę degtinę liepos 14 d. Vyras išvežtas į įkalinimo įstaigą. Prie viso jo „bagažo“ – dar viena byla už naminės degtinės gaminimą“ – pasakojo E. Palubinskas.

Reklama

 

Policijos pareigūnams itin svarbus gyventojų geranoriškumas, jie nuolat tikisi bendradarbiavimo šioje srityje: bendraujant renkama informacija iš teritorijos gyventojų, nuolat tikrinami gaunami nusiskundimai. Pareigūnai ir patys apžiūri, patikrina ankstesnes vietas, kur buvo gaminama arba laikoma naminė degtinė.

 

Įvykus Plungės r. policijos komisariato pertvarkai naminės degtinės gaminimo ir realizavimo užkardymą jau kontroliuoja trys pareigūnai: teritorijų vyresnieji. Jiems yra lengviau rinkti informaciją bei nustatyti pažeidėjus. Tikėtina, kad sustiprėjus kontrolei bus sustabdytas dar ne vieno Plungės rajone įkurto „bravoro“ darbas, o nelegalaus alkoholio įsigis ar vartos mažiau miestų ir kaimų gyventojų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Cha

2017-09-04   20:03

IP: 78.57.246.214

Giriasi o Alsedziai kaip skendo samagone taip ir skesta Po Karbauskio reformu tai tik daugiau

as

2017-08-31   22:04

IP: 88.118.166.177

daugiau ir nebelieka ka CIA veikti
greit uz ora moketi reikes

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

66 metų fermos brigadininkė svetimas kiaules pardavinėjo kaip savas: uždirbo tiek, kad ketino pirkti namą nuotrauka, foto

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškyje gyvenanti 66 m....

Siekiant riboti neigiamą lošimų poveikį visuomenei (ypač nepilnamečiams), nuo 2019 m. lapkričio...

Bauda už lošimų reklamą nuotrauka, foto

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad...

Kretingoje žuvo dviratininkas nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė asmenį, turguje...

Prekeivis įkliuvo pardavęs žvejybos tinklus nuotrauka, foto

Rasta partizano Antano Kraujelio-Siaubūno slėptuvė nuotrauka, foto

Lietuva, Utenos rajono Papiškių kaime buvusioje Pinkevičių sodyboje surastas ilgiausiai prieš sovietų okupaciją...

Bute rastas senolės lavonas nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020-11-29, apie 09:00 val. Minijos g., Klaipėdoje, bute, rastas mirusios 1931 m....

Perspėja, kad ramybė – apgaulinga: tikrojo pandemijos poveikio dar nepamatėme nuotrauka, foto

COVID-19, Esame neapibrėžtoje situacijoje, kurią galėtume vadinti krize. Padėtis, į kurią pakliuvome,...

Gyvenimas pro langą: atsakymų į klausimus paieška nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą, 87 istorija, lapkričio 30, pirmadienisNenoriu žiūrėti pro langą... Nieko nenoriu. Tai...

Lietuva, Paskelbta prieš 33 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 42 min.

Gyvenimas pro langą, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...