2021 m. kovo 3 d. 03:50 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Nužudymą nuslėpusiam neįgaliam vyrui - 60 parų arešto

(1)

2020-12-21, 15:44

Klaipėdos apygardos teismo inf.

Nužudymą nuslėpusiam neįgaliam vyrui - 60 parų arešto nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo asociatyvi nuotr.

Reklama

Klaipėdos apygardos teismas paskyrė vyrui, kuriam buvo pareikšti kaltinimai dėl nužudymo slėpimo ir nepranešimo teisėsaugos institucijoms, 60 parų arešto bausmę, atidedant jos vykdymą maksimaliam vienerių metų terminui bei paskiriant intensyvią priežiūrą.

Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu vyras turės būti namuose nuo 21.00 val. iki 07.00 val., neišvykti iš gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Nužudyto vyro motinai ir seseriai su broliu iš nuteistojo priteista po 1000 Eur neturtinės žalos ir 650 Eur turtinės žalos atlyginimo.

Baudžiamojoje pirmosios instancijos byloje buvo pareikšti kaltinimai dviem vyrams – vienam dėl nužudymo, o kitam – dėl nužudymo slėpimo ir nepranešimo apie nusikaltimą teisėsaugos įstaigoms.

Baudžiamoji byla dėl nužudymo buvo išskirta į atskirą bylą, nes bylos nagrinėjimo metu kaltinamasis patyrė insultą ir pagal savo psichikos būklę nebegali būti pilnaverčiu teismo proceso dalyviu, jo visiško pasveikimo prognozės labai abejotinos.

Apygardos teismas, siekdamas operatyvaus baudžiamosios bylos dėl nužudymo slėpimo ir nepranešimo teisėsaugos institucijoms išnagrinėjimo, baudžiamąsias bylas išskyrė į dvi atskiras bylas.

Reklama

Išskirtoje byloje buvo nustatyta, jog neįgalus kaltinamasis, būdamas nužudymo liudininku, iš anksto nepažadėjęs padėjo kitam kaltinamajam paslėpti nužudytojo lavoną tame pačiame bute esančioje lovos patalynės dalyje.

Apie padarytą nusikaltimą teisėsaugos institucijoms jis nepranešė maždaug mėnesį laiko.

Nužudytojo kūną rado jo brolis ir sesuo, kurie kartu su policijos pareigūne, vykdančia paiešką, vaikščiojo aplink nusikaltimo vietos namą ir nusprendė patikrinti butą, iš kurio sklido stiprus nemalonus kvapas.

Teismas nustatė, jog kaltinamasis išgertuvių kito kaltinamojo bute metu užmigo ir atsibudęs prie minkštojo kampo, ant kurio miegojo, pamatė atremtą nužudytąjį. Jam iš karto tapo aišku, jog asmuo nužudytas, apie tai jam pasakė ir nužudymu kaltintas vyras.

Nužudytojo kūną vyras padėjo nutempti į kitą kambarį ir paslėpė kambaryje buvusios sofos-lovos patalynės dėžėje. Įvertinęs šias aplinkybes, teismas padarė išvadą, kad vyras neabejotinai suprato, jog slepia nusikaltimo pėdsakus, ir veikė sąmoningai, o turėdamas galimybę nei iš karto, nei vėliau policijai apie nužudymą nepranešė.

Byloje buvo nustatyta, jog po nusikalstamos veikos padarymo mobiliojo ryšio priemonėmis bendraudamas su kartu nužudymo dieną išgertuvėse dalyvavusia moterimi jis liepė jai apie įvykio aplinkybes telefonu nekalbėti.

Reklama

Ši aplinkybė patvirtina tai, kad jis suprato ir suvokė nužudymo ir po to atliktų jo veiksmų slepiant nusikaltimo pėdsakus nusikalstamą pobūdį.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad padarytos dvi tyčinio pobūdžio nesunkios nusikalstamos veikos, nukreiptos prieš vieną iš esminių teisinės valstybės pamatų ir tinkamą funkcionavimą užtikrinančių pagrindų – teisingumą, nusikalstamos veikos padarytos apsvaigus nuo alkoholio ir tai pripažinta atsakomybę sunkinančia aplinkybe.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, nes apie nusikaltimą vyras prisipažino tik surinkus reikšmingus įrodymus, dėl savo nusikalstamo elgesio iš esmės nuoširdžiai nesigailėjo, nukentėjusiųjų neatsiprašė, nusikalstamais kaltinamojo veiksmais nukentėjusiesiems, ilgai neradusiems nužudyto brolio ir sūnaus kūno ir vėliau radus jį suirusį, sukeltos itin neigiamos emocijos.

Visos šios aplinkybės lėmė trumpalaikės laisvės atėmimo bausmės – arešto – paskyrimą.

Teismas, įvertinęs tai, kad kaltinamasis iš esmės nėra linkusi nusikalsti asmenybė, jo nusikalstamus veiksmus šiuo atveju lėmė gyvenimo būdas vartojant alkoholį, tokia pati jį supanti neigiama aplinka ir susiklosčiusios įvykio aplinkybės, asmenybę formuojančių moralinių nuostatų stoka, pažymėjo, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti atidėjus arešto bausmės vykdymą maksimaliam terminui bei paskyrus jam intensyvią priežiūrą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Žymos: nužudymas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vo dajot

2020-12-21   18:11

IP: 86.100.112.203

„Nesunkios nusikalstamos veiklos“!!!! Nužudymas žmogaus - nesunki nusikalstama veikla??? Kam čia protelis iš kaukolės pabėgo - teisininkams ar redakcijai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Reketas pataisos namuose: savo praeitį nuslėpęs pedofilas už ramybę turėjo sumokėti 20 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Už nepilnametės išžaginimą ir prievartavimą nuteistas ir į pataisos namus patekęs kalinys...

Kaunietis Antanas Kandrotas jau žinomas daliai Lietuvos internautų. O ypač gerai...

Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas nuotrauka, foto

Vieną baisiausių pastarojo dešimtmečio nusikaltimų įvykdęs Mantas Šerpenskas nelaisvėje nesijaučia saugus –...

Merginą išprievartavęs ir nužudęs garsus nusikaltėlis pajuto pavojų nuotrauka, foto

14 kartų teistas Vytautas Urbanavičius drąsiai gali taikytis į kvailiausio vagišiaus titulą...

Pretenduoja į kvailiausio vagišiaus titulą: kelių tūkstančių vertės grobį pardavė už 10 eurų nuotrauka, foto

Jolanta Blažytė: Stop like‘ų tironijai. Stop Sodomai ir Gomorai nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvoje netikėtai ir neregėtai įvyko neplanuotas sprogimas. Tik sprogo ne ...

Mėnulio pilnatis: gal teisi Laisvės partija, legalizuojanti kanapes? nuotrauka, foto

Nuomonės, A.Tapinas ir Laisvės TV pradėjo rinkti parašus „reikalaudami atšaukti 365 440 Lietuvos...

„Žalgiris“ namuose nutraukė ASVEL pergalių seriją nuotrauka, foto

Sportas, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dvigubą Eurolygos savaitę namuose pradėjo pergalingai. Martino Schillerio...

"Klaipėdos nafta" toliau mažins smarvę nuotrauka, foto

Klaipėda, "Klaipėdos nafta" jau gerą dešimtmetį diegia įvairias priemones naftos produktų krovos kvapams...

Nuomonės, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...