2021 m. sausio 26 d. 21:27 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Nusismaukęs kelnes parduotuvėje parodė lytinį organą

(6)

2020-11-25, 10:33

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato inf.

Nusismaukęs kelnes parduotuvėje parodė lytinį organą nuotrauka, foto

© „Adobe stock“ asociatyvi nuotr.

Reklama

Lapkričio 24 d., apie 15.50 val. į parduotuvę Taikos pr. užėjęs vyriškis necenzūriniais žodžiais iškeikė parduotuvės darbuotojus, bei nusismaukęs kelnes parodė lytinį organą o vėliau išėjęs iš parduotuvės išsitraukęs peilį pagrasino parduotuvės darbuotojui. Įtariamasis dėvėjo juodas sportines kelnes, trumpą mėlynos spalvos striukę, megztą raštuotą mėlynos spalvos kepuraitę su bumbulu, ant peties turėjo juodą kuprinę. Pradėtas viešosios tvarkos pažeidimo tyrimas.

Lapkričio 24 d., apie 5.50 val. Klaipėdoje, Baltijos pr. automobilio Toyota Prius, savininkas pastebėjo, kad yra suskaldytas priekinis automobilio stiklas ir greta mėtosi šampano butelis. Padaryta žala 200 €. Pradėtas tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Lapkričio 24 d., apie 17 val. 52 min., Klaipėdoje, ties Taikos pr. - Smiltelės g. sankryža pareigūnai pastebėjo, jog automobilio "Mercedes - Benz", vairuotojas naudojasi rankomis mobilaus ryšio telefonu. Pareigūnams sustabdžius minėtą automobilį, paaiškėjo, kad 1977 m. gimęs vyras neblaivus, jam nustatytas 1,77 prom. neblaivumas.

Lapkričio 24 d., apie 9 val. Klaipėdos apskr. VPK areštinėje, nuteistasis (g. 1968 m.) pagal LR BK 181 str. 3 d. (turto prievartavimas) paskelbė bado akciją. Iki lapkričio 25 d. 6 val. bado akcijos nenutraukęs.

Žymos: lytinis organas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

cia

2020-11-28   21:32

IP: 93.92.14.218

is armoskes klubo?Kodel ne prie lovio?

Po dvejų metų – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pokyčiai

 

Prezidentui pasirašius Švietimo įstatymo pataisas, nuo 2023 m. Lietuvoje bus sudarytos galimybės labiau individualizuotam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymui, pagerės sąlygos šeimoms, auginančioms tokio amžiaus vaikus. Kas ir kaip keisis, ką pravartu žinoti vaikų tėvams?


„Į priešmokyklinio ugdymo grupę bus galima eiti arba nuo penkerių, arba nuo šešerių, priklausomai nuo vaiko raidos, galimybių, pasirengimo mokytis. Savivaldybės privalės užtikrinti ikimokyklinį ugdymą visiems vaikams“, – pažymi laikinai švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas einantis Algirdas Monkevičius.


Priešmokyklinis ugdymas galės būti pradedamas anksčiau, nuo 5 metų, ir trukti dvejus metus. Tėvai, pasitarę su ugdymo įstaiga, pasirinks, ar leisti vaiką nuo penkerių metų ir priešmokyklinio ugdymo programą baigti per dvejus metus, ar leisti vaiką nuo šešerių ir privalomą priešmokyklinę programą baigti per metus. Į priešmokyklinio ugdymo grupę galės ateiti vaikas, kuriam tais kalendoriniais metais iki balandžio 30 dienos sueitų 5 metai. Arba, švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka įvertinus vaiko ugdymosi poreikius, pažangą, priešmokyklinio ugdymo programa gali būti pradedama teikti, kai jam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina iki rugsėjo 1 dienos. 


Švietimo įstatymo pataisos parengtos dėl to, kad vaiko pasirengimas mokyklai būtų labiau individualizuotas. Į priešmokyklines grupes galės  ateiti ir 5 m., ir  6 m. vaikai, ugdytis ir vienerius, ir dvejus metus – atsižvelgiant į tai, kokie vaiko poreikiai.


Į pirmą klasę visi vaikai privalėtų ateitų nuo septynerių, kaip, kad yra dabar.  


Galimybė dvejus metus ugdytis pagal atnaujintą priešmokyklinio ugdymo programą atsiras nuo 2023 metų rugsėjo 1 dienos. Kadangi į priešmokyklinio ugdymo grupes ateis daugiau jaunesnio amžiaus vaikų nei dabar,  iki to laiko programa bus atnaujinta, labiau pritaikyta jaunesnio amžiaus vaikams. Pedagogams taip pat bus surengti mokymai, kaip dirbti pagal atnaujintą programą.


Ikimokyklinis ugdymas - visuotinis. Tai nėra privalomas ikimokyklinis ugdymas. Visuotinumas reiškia, kad šeimoms garantuojama galimybė gauti vietą įstaigose, kurios vykdo ikimokyklinio ugdymo programas. Jeigu tėvai norės, kad jų vaikas ugdytųsi tokioje ugdymo įstaigoje, savivaldybė ar kitas įstaigos savininkas privalės rasti jam vietą. Tai aktualu ir didžiuosiuose miestuose, kurių ikimokyklinio ugdymo įstaigose ne visiems užtenka vietų, ir kaimuose, kuriuose galbūt net nėra darželio. Atsiradus norinčių leisti vaikus grupė galėtų būti įsteigta, pvz., universaliame daugiafunkciame centre, bendrojo ugdymo mokykloje ar kitur.


Ikimokyklinio ugdymo visuotinumas leis sudaryti geresnes galimybes derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus ir aktyviau dalyvauti darbo rinkoje. Po motinystės ar tėvystės atostogų nereikės kelerius metus laukti eilėje, kol atsiras vieta ugdymo įstaigoje, o tokia galimybė būtų tada, kai to pageidaujama.


Ikimokyklinio ugdymo visuotinumas – tai priemonė, kurios tikslas - užtikrinti šio ugdymo prieinamumą visiems vaikams nuo 2 metų iki tol, kol vaikai ateis į priešmokyklinio ugdymo programą.


Visuotinis ikimokyklinis ugdymas įsigaliotų palaipsniui: nuo 2023 m. – galimybės lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą būtų suteiktos visiems 4 metų vaikams, 2024 m. – 3 metų vaikams ir 2025 m. – 2 metų vaikams.


Privalomas ikimokyklinis ugdymas išlieka vaikams, augantiems socialinę riziką patiriančiose šeimose Kaip ir dabar, socialinę riziką patiriantiems vaikams galės būti skiriamas privalomas dalyvavimas ikimokyklinio ugdymo programoje. Nauja tai, kad, įsiteisėjus šioms Švietimo įstatymo pataisoms nuo 2021 metų rugsėjo, daugiau įsipareigojimų prisiims valstybė. Visiems vaikams, augantiems socialinę riziką patiriančiose šeimose, bus skiriamas privalomas ikimokyklinis ugdymas, o pats ugdymas bus finansuojamas nebe iš savivaldybių biudžetų, o valstybės lėšomis. Tai garantuos, kad vaikams, augantiems socialinę riziką patiriančiose šeimose, bus užtikrintos sąlygos ugdytis pagal ikimokyklinio ugdymo programą. Skaičiuojama, kad kasmet į ikimokyklinio ugdymo įstaigas ateitų papildomai apie pusantro tūkstančio vaikų.


Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. vaikams, kurie patiria socialinę riziką, ugdyti iš valstybės biudžeto bus skiriama apie 1,3 mln. eurų. Lėšos skiriamos ugdymui, maitinimui, pavėžėjimui. 2021 m. ir 2022 m. valstybės biudžete planuojama skirti po 30 mln. eurų, kurie bus panaudoti naujoms ikimokyklinio ugdymo grupėms įsteigti – patalpoms, baldams, įrangai ir mokymo priemonėms įsigyti. Nuo 2023 metų rugsėjo visuotiniam ikimokykliniams ugdymui visos ugdymo reikalingos lėšos bus skiriamos iš valstybės biudžeto.  


Moksliniai tyrimai akivaizdžiai patvirtina, kokia svarbi aplinkos įtaka pirmaisiais vaiko gyvenimo metais, kai per trumpą laiką ir labai intensyviai formuojasi žmogaus smegenys. Kuo vaikas anksčiau pradedamas kryptingai ugdyti, tuo jo pasiekimai vyresnėse klasėse yra geresni. Kaip pažymėjo prieš keletą metų Lietuvoje lankęsi EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos) vadovai, Lietuvos ikimokyklinis ugdymas geros kokybės, rodikliai net lenkia ES vidurkį. Tačiau problema išlieka ikimokyklinio ugdymo prieinamumas ir jo kokybė vaikams, gyvenantiems kaimuose. Ankstyvojo ugdymo prieinamumas, kokybė, vienoda kaime ir mieste, gerokai prisideda ir prie socialinės atskirties mažinimo, sėkmingesnės žmogaus ateities perspektyvų.

Loni

2020-11-25   13:06

IP: 185.11.26.161

Ko nenufotografavo, išsigando to išsigimėlio? Į spaudą įdėti to zombio snukį, tegul visi pamato! O gal tai išsigalvota istorija?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Praėjusią savaitę rekordinis pranešimų skaičius apie į autoįvykius pakliuvusius gyvūnus nuotrauka, foto

Sausio 18–24 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus...

Kaune, Savanorių prospekte, pirmadienį apiplėšta parduotuvė.

Kaune iš parduotuvės vyrai pagrobė kasos aparatą ir dvi pakuotes alaus nuotrauka, foto

Ikiteisminį tyrimą atliekantys Klaipėdos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti...

Prašo padėti atpažinti moterį nuotrauka, foto

Mažeikių rajono teisėsaugai ankstyvą sekmadienio rytą teko itin dvasiškai sunkus darbas –...

Mažeikių rajone – kraupus radinys: iš gyvenimo pasitraukė jaunas vyras nuotrauka, foto

Ragina švelninti karantino suvaržymus nuotrauka, foto

Klaipėda, Judėjimo ribojimai, draudimas būti lauke be apsauginių veido kaukių ir bendrauti su...

Negyvas rastas rusų komikas ir aktorius Aleksandras Šaliapinas nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį paryčiais vietos laiku Maskvoje esančiame bute buvo rastas žinomo rusų stand-up...

Smiltynės viloje - žinutės iš praeities nuotrauka, foto

Klaipėda, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijai priklausančioje vienoje iš restauruojamų tarpukario vilų...

„Neptūnas“ pratęsė sutartį su Nojumi Mineikiu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ iki 2023-ųjų metų vasaros pratęsė kontraktą su visas klubo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 26 min.

In Memoriam, Paskelbta prieš 43 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...