2020 m. lapkričio 27 d. 05:04 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Nagliui Puteikiui teks stoti prieš teismą

(32)

Nagliui Puteikiui teks stoti prieš teismą nuotrauka, foto

Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

Aukštas pareigas einančiam pareigūnui, atsisakiusiam vykdyti galutinę ir neskundžiamą teismo nutartį, teismo išvengti nepavyks: Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo ir dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Šie kaltinimai pareikšti Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritorinio padalinio vadovui Nagliui Puteikiui, informuoja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Pasak pranešimo, baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu ketvirtadienį perduota nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Pagal Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro pavedimą ikiteisminį tyrimą atlikę STT Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas, kartu būdamas ir Klaipėdos miesto savivaldybės Nuolatinės statybos komisijos nariu, šių metų kovo 2 d. Klaipėdos miesto savivaldybėje vykusiame Nuolatinės statybos komisijos posėdyje atsisakė vykdyti 2011 m. vasario 10 d. įsiteisėjusią Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį.

Šia nutartimi teismas įpareigojo atsakovą – Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinį padalinį suderinti žemės sklypo, esančio Herkaus Manto g. 11, Klaipėdoje, detalųjį planą. Pareigūnas, žinodamas, kad teismo sprendimas yra privalomas visoms valstybės institucijoms ir turi būti vykdomas, tyčia, piktnaudžiaudamas tarnyba, atsisakė tai daryti, t.y. detaliojo plano nesuderino ir Nuolatinės statybos komisijos teritorijų planavimo dokumento kompleksinio derinimo protokole parašė „nederiname“. 

Kaltinamajame akte teigiama, jog dėl tokių pareigūno veiksmų didelės žalos patyrė valstybė, kadangi buvo pažeisti valstybės deklaruojami įstatymų viršenybės, teisėtumo, teisingumo, skaidrumo ir lojalumo principai, iškraipytos valstybės institucijos – Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritorinio padalinio funkcijos ir veiklos principai, diskredituotas Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjo, kaip valstybės tarnautojo, vardas.

Už piktnaudžiavimą tarnyba įstatymas numato teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimą, baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų, o už teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymą – viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą arba areštą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2011-10-05   21:36

IP: 193.219.60.1

Kultūros paveldo departamentas nederino stiklainių istorinėse zonose nei Vilniuje, nei Klaipėdoje. Kauno padalinys suderino du stiklainius, nes turėjo LABAI AKTYVŲ PALAIKYMĄ IŠ KULTŪROS MINISTERIJOS per Irmą Grigaitienę, ir vis tiek departamentas siekia tuos derinimus panaikinti, nežiūrint į MILŽINIŠKĄ KULT.MINISTERIJOS SPAUDIMĄ.
Departamentas nuo pat šios bylos pradžios rašė raštus į STT ir prokuratūrai, kad negalima derinti Manto 11, Klaipėdoje, nes statytojai nesilaikė jiems išduotų sąlygų. Departamentas nurodė, kad suderinus be sąlygų, būtų pažeisti konkretūs paminklosauginių ĮSTATYMŲ konkretūs punktai. Departamentas klausė Klaipėdos STT ir Klaipėdos apygardos prokurorų, kodėl jie kaltindami mane apsimeta, kad nemato Vyr.admin.teismo sprendimo paskutinio sakinio paskutinės dalies "įpareigoti suderinti PAGAL DEPARTAMENTO IŠDUOTAS SĄLYGAS". Klaipėdos STT ir Klaipėdos apygarda nei man, nei Departamentui nieko į tai nei žodžiu, nei raštu neatsakė.
Maža to - per tardymus STT tyrėja su aukštesniuoju policijos mokyklos išsilavinimu šaipėsi iš paminklosauginių įstatymų, vartė akis išgirdusi Orhuso konvencijos pavadinimą ir grasino kad jei dar klausinėsiu, tai įkiš mane į cypę ir tikrai nustatys, kokie visuomeniniai paminklosaugininkai papirko mane ir visą Departamentą, kad nederintume tų stiklainių.
Per tardymus iš manęs būdavo atimamas mobilus telefonas, neleido įsirašinėti tardymų, todėl nuolat tyčiojosi ir žemino. Klaipėdos STT ir prokurorų išradimas, kaip apeiti konvencijas, leidžiančias kvotas įsirašinėti pačiam įtariamajam: tardymai vykdavo STT patalpose, kuriose , neva draudžiami įrašantys prietaisai. Apklausti mane kitur STT kategoriškai atsisakė. Jei ikiteisminį tyrimą būtų vykdę prokurorai, arba jie būtų vykę prokuratūroje, tai tada būčiau turėjęs teisę įsirašinėti - nebūtų žeminimo ir tokio išsidirbinėjimo ir manipuliavimo teisėsaugininkų galiomis.
Kol politikai aiškina, kad Lietuva yra ES dalis, teisėsaugininkai sėkmingai išradinėja mechanizmus, kaip likti SSRS - kad ir su šiuo pavyzdžiu, kaip neleisti įrašyti kvotos ar tardymo.
Jei policininkai Kaune ištempia iš svetimo buto 72 metų senutę, kuri nuo jų bėgo ir apkaltinę dėl neva nelegalaus prekiavimo jos išaugintomis vaistažolėmis ją sumuša iki komos, jei Šiauliuose policininkas liepia žmogui atlyginti prie prekybos centro įžūliai girtavusiems jaunuoliams už neva jo automobiliu pervažiavus tų jaunuolių alaus skardinę, tai kodėl Klaipėdos teisėsaugininkai negali atvirai atstovauti kiaušinių-grūdų-vištų imperijai dėl jų nevykusio Nekiln.turto projekto? Juk iki tol 30 metų Klaipėdos prokuratūroje klestėjo obščiakas, kieme buvo automobilių turgus (eiliniai prokurorai turėjo savo mašinas laikyti gatvėje), o Klaipėdos STT vadovai nieko nepagavo (skirtingai nei kitų STT valdybų, pvz. Šiaulių ar Panevėžio), nes nieko negaudė, nes tuose pačiuose furšetuose su didžiausiais korumpulais degtinę ragaudavo.
Ir visa tai žinojo LT teisėsaugos viršūnėlės ir LT aukščiausi politikai, bet nieko iki pastarųjų metų nedarė.
Tai ko čia stebėtis, kad Klaipėdos teisėsaugininkai darbo dienos metu priešais apygardos teismo rūmų langus ir viso miesto akivaizdoje (ten judri sankryža) 9 val. užeigėlėje "Storuliukas" prie lauke esančių staliukų degtinę geria? Juk jie Klaipėdoje yra dievai, juos remia buvę ir esamas meras, visi Klaipėdos valdžios ir verslo klubai, aukšti Seimo pareigūnai ir , kas svarbiausia, tos kelios dešimtys stambiausių verslo ryklių.
Todėl drąsiai spiria šalin pagalbos nuo godžių namų valdų savininkų savivalės prašančius pensininkus ir dar drąsiau imasi atstovauti NETEISĖTUS, kitų žmonių sąskaita bandančius sugriebti kiek įmanoma daugiau pelno, socialiai neatsakingų oligarchų interesus.

a.

2011-06-12   13:12

IP: 89.117.243.116

man labai idomu,kodel ir toliau statomos "degtukines dezes" Lietuvoje,kaip ir sovietiniais laikais,jei architektams yra duota kurimo laisve?Be to ziauriai dergiami senamiesciai su tais antikuniais naujadarais.Jei kitose salyse yra atkuriami istisi sunaikinti senamiesciai,tai kodel musu architektai nesugeba pritaikyti statomo namo prie senamiescio,o sukuria kazkokia baidykle,kuri subjauroja ta senamiesti.Naujadarus ir zinoma,ne "degtukinius",turetu statyti naujuose rajonuose,bet nepurvinti savo "sedevrais" senamiesciu.
Tikriausiai ne i tema parasiau,bet norejosi tai parasyti,nes per daug jau skauda sirdis del to.

Edma

2011-05-14   18:11

IP: 85.232.128.52

Visapusiškai palaikome paveldosaugininką N.Puteikį, kuris nebijo ginti miesto nuo totalaus darkymo ir nepaktūsta pinigų maišams, kurie nusipirko ir architektus ir visus 'cucukius', kurie senai pardavė dūšią velniui, ir pasirašys bet kokį dokumentą, kuris kvepia ...pinigais... Laikykis Naglį, dori klaipediečiai su Jumis....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Bauda už lošimų reklamą nuotrauka, foto

Siekiant riboti neigiamą lošimų poveikį visuomenei (ypač nepilnamečiams), nuo 2019 m. lapkričio...

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad...

Kretingoje žuvo dviratininkas nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė asmenį, turguje...

Prekeivis įkliuvo pardavęs žvejybos tinklus nuotrauka, foto

2017 m. pradžioje Lietuvą kuriam laikui sukrėtė itin žiauri istorija, įvykusi Kėdainiuose,...

Lietuvą sukrėtusios keturmečio Matuko istorijos aidai - sūnui pareiškė, kad grįžusį iš mokyklos užmuš nuotrauka, foto

Išrinko atstovus į Klaipėdos regiono plėtros tarybą nuotrauka, foto

KMS, Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su dar šešiomis regiono savivaldybėmis steigs Klaipėdos regiono...

S.Maslobojevas S.Skverneliui siunčia gertuvę nuotrauka, foto

Sportas, Sergejus Maslobojevas viešai kelia klausimą, ko vertas jo pasaulio kikbokso čempiono titulas....

„Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo penktą kartą iš eilės nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrė dar vieną nesėkmę. Martino Schillerio...

20 mln. eurų parama „išgraibstyta“ per 2 valandas nuotrauka, foto

Euras, Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo vidaus tyrimą dėl 20 mln. eurų paramos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...