2021 m. sausio 19 d. 05:34 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Merginos žudikams - griežtesnės bausmės

(1)

2020-12-04, 10:29

Prokuratūros inf.

Merginos žudikams - griežtesnės bausmės nuotrauka, foto

© Paulius Peleckis

Reklama

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė sugriežtintas bausmes visiems dėl Ievos Strazdauskaitės nužudymo nuteistiems asmenims ir padidino nukentėjusiesiems priteistą neturtinę žalą. 

„Įvertinęs visas bylai reikšmingas aplinkybes, Lietuvos apeliacinis teismas sugriežtino bausmes visiems šioje byloje nuteistiems asmenims ir padidino žalą nukentėjusiesiems“, – BNS informavo teismo atstovė Vilma Budėnienė.

Balandžio 3 dieną priimtu Kauno apygardos teismo nuosprendžiu trys pusbroliai Bieliauskai buvo pripažinti kaltais dėl 2017-aisiais įvykdyto plungiškės I. Strazdauskaitės nužudymo, dviejų plėšimų, turto sunaikinimo bei neteisėto laisvės atėmimo. Teismas tuomet Leonui Bieliauskui skyrė laisvės atėmimą iki gyvos galvos, Karoliui Bieliauskui – 17, o Mantui Bieliauskui – 16 metų laisvės atėmimo bausmes.

Apeliacinis teismas paliko L. Bieliauskui skirtą bausmę, K. Bieliauskui taip pat skyrė laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos, o M. Bieliauskui – 19 metų laisvės atėmimo bausmę. 

Vertindami M. Bieliausko atsakomybę teisėjai atsižvelgė į tai, kad jis buvo vedęs, turi mažametį vaiką, iki nusikaltimo dirbo ir anksčiau nebuvo teistas. 

Beveik maksimali galima terminuota laisvės atėmimo bausmė skirta ir atsižvelgus į jo vaidmenį nusikaltime. 

Reklama

„Skirdama šią bausmę teisėjų kolegija įvertino, kad M. Bieliauskas neturėjo reikšmingos įtakos, jis ne tik nepriiminėjo sprendimų, bet ir jo nuomonės kiti nuteistieji neklausdavo. Nors ši aplinkybė ir neturi įtakos nusikalstamoms veikoms kvalifikuoti, tačiau sprendžiant bausmės individualizavimo klausimą, į tai atsižvelgtina“, – sakė V. Budėnienė. 

Teismas taip pat sugriežtino bausmes ir dėl dalyvavimo plėšime, neteisėto šaunamojo ginklo turėjimo ir jo panaudojimo nuteistiems marijampoliečiui Algimantui Stankevičiui ir kėdainiškiui Tomui Zagurskui. Jiems skirtos, atitinkamai, ketverių metų ir dvejų mėnesių bei ketverių metų laisvės atėmimo bausmės. 

Pirmosios instancijos teismas A. Stankevičių buvo nuteisęs dvejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausme, T. Zagurską – dvejų metų laisvės atėmimo bausme. 

Apeliacinis teismas padidino I. Strazdauskaitės tėvams priteistą neturtinę žalą iki 40 tūkst. eurų, jos seseriai – iki 20 tūkst. eurų, o buvusiam sužadėtiniui paliko anksčiau priteistą 15 tūkst. eurų žalą. 

Kauno apygardos teismas kiekvienam iš nužudytos merginos tėvų buvo priteisęs po 30 tūkst. eurų, o nužudytosios seseriai ir sužadėtiniui – po 15 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Apeliaciniu skundu nukentėjusieji reikalavo bendros 400 tūkst. eurų sumos neturtinei žalai atlyginti ir siekė įkalinimo iki gyvos galvos visiems trims pusbroliams Bieliauskams. 

Reklama

I. Strazdauskaitė 2017 metų kovą išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai sumušta kastuvu.

Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas įsiteisėja nedelsiant, tačiau gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

pilietis

2020-12-04   12:55

IP: 77.79.44.46

IS TOKIU ISVIRTI MUILA, ONEIKI GYVOS-GALVOS.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Prūde Kelmės rajone nuskendo į eketę nėręs vyras nuotrauka, foto

Kelmės rajone, Pakėvio kaime, esančiame prūde nuskendo į eketę šokęs vyras. 

Trisdešimties teistumų šleifas, muštynės dėl įžeistos garbės, kitų kalinių susidorojimas – tokios...

Pravieniškių pataisos namuose – muštynės dėl moters nuotrauka, foto

Pasieniečiai sulaikė baltarusį, mėginusį po agurkais paslėpti nedidelį kiekį kontrabandinių cigarečių....

Baltarusis nelegaliai gabeno po agurkais paslėptų cigarečių, lašinių paltį ir alkoholio nuotrauka, foto

Vilniaus apygardos teismas penktadienį tęs politinės korupcijos bylos nagrinėjimą, parodymus joje...

Teismas toliau tęs „MG Baltic“ korupcijos bylos nagrinėjimą nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...