2021 m. sausio 15 d. 19:29 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Meilė gyvūnams silpnesnė nei meilė pinigams?

(2)

Meilė gyvūnams silpnesnė nei meilė pinigams? nuotrauka, foto

VEIKLA SUSTABDYTA. Teigiama, kad jau nuo vasario mėnesio "5 pėdutės" nevykdo jokios veiklos susijusios su gyvūnų globa.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Gyvūnų globa užsiimančių organizacijų fronte - karo nuotaikos. Panašiais pavadinimais veikiančių įstaigų "5 pėdutės" bei "Linksmosios pėdutės" santykius gali tekti aiškintis teisėsaugos institucijoms.

Į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi Monika Ugintaitė. Mergina sunerimo, kad jos pačios ir artimųjų pervesti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) "5 pėdutėms" taip ir nebus panaudoti gyvūnams gelbėti, nes ši įstaiga esą paprasčiausiai nebevykdo veiklos.

"Pasirodo, nuo šių metų pradžios gyvūnų globa jie nebeužsiima. Tai pastebėjau ne aš viena. Daugelis mano pažįstamų, radę gyvūną ar norėdami priimti į šeimą naują globotinį, bandė susisiekti su "5 pėdutėmis", tačiau jų tinklalapyje nurodytas telefonas visada išjungtas, o į elektroninius laiškus niekas neatsako", - pasakojo M. Ugintaitė.

Įtarimų merginai sukėlė ir tai, kad niekur nėra jokios informacijos, kur ši prieglauda galėtų būti.

"Taigi akivaizdu, kad gyvūnų globos paslaugų jie tikrai neteikia. Tiesa, savo interneto svetainėje jie rašo, kad užsiima kačių kastracija, tačiau jeigu neįmanoma su jais susisiekti, kokiu būdu šią paslaugą gali suteikti? Be to, žmonės savo paramą pirmiausia skiria gyvūnų globai, o ne kastracijai", - piktinosi mergina.

Viskas prasidėjo gražiai

Kad "5 pėdutės" su gyvūnų globa susijusios veiklos nebevykdo jau nuo vasario, teigia ir "Linksmųjų pėdučių" darbuotojos.

Reklama

"Dar kartą norime priminti, kad "Linksmosios pėdutės" nėra "5 pėdutės"! - tokia informacija prieš kelias dienas buvo "Linksmųjų pėdučių" socialinio tinklo paskyroje.

Šios įstaigos atstovė, Klaipėdos dramos teatro aktorė Simona Šakinytė neslėpė, kad labai panašūs įstaigų pavadinimai privirė nemažai painiavos. Ir todėl esą nėra ko stebėtis, kad daugelis žmonių pervesdami pinigus "5 pėdutėms", kuri esą veiklos nebevykdo, įsivaizduoja remiantys "Linksmąsias pėdutes", kuri esą kenčia finansinius nepriteklius.

"Kai kūrėsi "Linksmosios pėdutės", pagrindinis jų branduolys dirbo ir savanoriavo "5 pėdutėse". "Linksmosios pėdutės" susikūrė kaip draugiška prieglauda. Pagrindinė mūsų veikla buvo kaniterapija (šunų terapija)", - kodėl tokie panašūs pavadinimai, paaiškino S. Šakinytė.

Pasak jos, visus metus abi įstaigos glaudėsi po vienu stogu ir puikiai sutarė.

"Bet šių metų vasario pabaigoje "5 pėdučių" steigėjos, kurios šioje veikloje tiesiogiai nedalyvavo jau 3 metus, nusprendė, kad reikia viską daryti kitaip. Jos atleido direktorę, kuri vadovavo abiem įstaigoms. Darbuotojai išėjo patys drauge su direktore. Taip pat pasiėmė banko sąskaitą (apie 60 tūkstančių litų), susirinko visus daiktus, o gyvūnus paliko mums. Taip likome su 46 be globos likusiais gyvūnais ir be būtiniausių daiktų. Iš prieglaudos, užsiimančios šunų terapija, per vieną dieną tapome gyvūnų globos namais su panašiu pavadinimu", - pasakojo S. Šakinytė.

Pasak jos, turimų finansinių lėšų būtų užtekę maždaug pusei metų, bet dar reikėjo susipirkti naujus daiktus, sumokėti mokesčius. "Linksmųjų pėdučių" steigėjos esą įnešė savo santaupas, bet ir jų neužteko už viską susimokėti.

Reklama

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šiemet "Linksmosioms pėdutėms" žmonės pervedė per 32 tūkst. litų paramos. O "5 pėdutėms" kur kas daugiau - per 81 tūkst. litų.

"Žodžiu, "5 pėdutės", kurios visą šį laiką neglobojo gyvūnų, surinko daugiausiai paramos Klaipėdoje, o mūsų surinktų lėšų mums užteks maždaug 4 mėnesiams. Skaudžiausia, kad daugelis, matydami mūsų darbus, manė, kad mes esame "5 pėdutės" ir skirdami savo paramą buvo įsitikinę, kad skiria juos būtent mūsų globotiniams...", - apgailestavo S. Šakinytė.

Viskas dėl pinigų

Viena iš "5 pėdučių" steigėjų Rita Ilgūnė pripažino, kad šios įstaigos veikla tikrai sustabdyta, bet esą taškas dar nepadėtas.

R. Ilgūnė leido suprasti, kad viskas įvyko dėl kilusio konflikto su dabartine "Linksmųjų pėdučių" bei buvusia "5 pėdučių" direktore Natalija Zukbaja (Natalia Zukhbaya).

"Kol leidome jiems dirbti savarankiškai - viskas buvo gerai, bet kai pradėjome kontroliuoti, kodėl pinigai skiriami ne į "5 pėdučių", o į "Linksmųjų pėdučių" sąskaitą - kilo konfliktai. Kai paprašėme jų išsikraustyti - iškraustė mus pačius, nes patalpų nuomos reikalus buvo jau susitvarkę savo vardu", - pasakojo R. Ilgūnė.

Pasak jos, kol neranda kitų patalpų, "5 pėdutės" negali vykdyti veiklos.

Reklama

"Neseniai grįžau iš kelionės, kol kas nežinau, kiek lėšų skirta mums iš žmonių paramos. Pagal šią sumą ir spręsime, ar ieškotis patalpų ir vykdyti toliau savo veiklą, ar apsiriboti tokiomis akcijomis, kaip benamių gyvūnų ženklinimas ir kastravimas", - pasakojo R. Ilgūnė.

Pasiteiravus, kur buvo panaudota praėjusiais metais 2 proc. žmonių skirta parama, R. Ilgūnė neslėpė, kad nemažą dalį jų teko skirti ne gyvūnams, o iš darbo kartu su direktore išėjusių darbuotojų išeitinėms kompensacijoms išmokėti.

"Tačiau šias lėšas mes tikimės susigrąžinti teisiniu keliu", - sakė R. Ilgūnė.

Esą jau yra pateiktas ieškinys prokuratūrai dėl "Linksmųjų pėdučių" neva išeikvoto turto.

"Buvo daug emocijų. Dabar "5 pėdutėms" vadovauti yra paskirtas naujas direktorius - vienos iš steigėjų sūnus, jis ir tvarko visus teisinius reikalus", - sakė R. Ilgūnė.

Jos duomenimis, "5 pėdutės" buvo įsteigtos prieš 7 metus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

keista

2014-11-05   11:45

IP: 82.135.197.189

Jeigu darbuotojai, išskyrus atleistą direktorę, išėjo patys, įdomu, kokioms išeitinėms kompensacijoms pinigai buvo išmokėti? Ir kokiu pagrindu dabar juos planuojama "teisiniu keliu" susigrąžinti, ir dar po daugiau kaip pusės metų?

Taip pat kyla klausimas, kiek kačių Klaipėdoje už tą 60 tūkst. (na, kad ir už pusę sumos) buvo sterilizuota, jeigu su jais jokiais būdais net susisiekti nepavyksta?

Įdomu, ar pačias 5 pėdutes kas nors tikrina dėl paramos panaudojimo pagal paskirtį?

Nekaip atrodo toks paramos susirinkimas ir dingimas kaip į vandenį. O kai jau kažkas "paklibino" versti kaltę ant visų kitų, ypač tų, kurie iš tiesų atvirai ir aktyviai veiklą vykdė.

Vėtra

2014-11-04   16:47

IP: 85.206.6.137

Pati R. Ilgūnė spaudoje yra pasakiusi tokią mintį apie gyvūnų prieglaudą , kad šitas darbas ( gyvūnų globa ) yra kaip ir beprasmis, nes beglobių gyvūnų nemažėja, o tik gausėja .5 pėdutės globa nebeužsiima jau gan senokai. Pačiai praeitą vasarą skubiai reikėjo ieškoti globos 5 kačiukams . Nei telefonu, nei el. paštu niekas neatsiliepdavo. Kačiukus priglaudė Gyvūnų globos namai "Būk mano draugas. Ten gyvūnais rūpinamasi. Lėšų trūksta, kaip ir visose panašiose įstaigose, bet noro daryti gera beglobių labui - yra.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Baltarusis nelegaliai gabeno po agurkais paslėptų cigarečių, lašinių paltį ir alkoholio nuotrauka, foto

Pasieniečiai sulaikė baltarusį, mėginusį po agurkais paslėpti nedidelį kiekį kontrabandinių cigarečių....

Vilniaus apygardos teismas penktadienį tęs politinės korupcijos bylos nagrinėjimą, parodymus joje...

Teismas toliau tęs „MG Baltic“ korupcijos bylos nagrinėjimą nuotrauka, foto

Bankrutuojančios Šiauliuose veikusios baldų įmonės vadovas kaltinamas nesumokėjęs per 170 tūkst....

Šiaulių baldų gamybos įmonės vadovas kaltinamas nesumokėjęs 170 tūkst. eurų mokesčių nuotrauka, foto

Šilalės rajone antradienį per gaisrą žuvo senyvo amžiaus moteris.

Šilalės rajone per gaisrą žuvo senolė nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...