2020 m. rugsėjo 26 d. 14:45 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

„Lidl“ byla: paslydusi moteris turės dar primokėti

(25)

2020-09-10, 17:44

Klaipėdos apylinkės teismo inf.

„Lidl“ byla: paslydusi moteris turės dar primokėti nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Šiandien Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas sprendimas byloje dėl moters patirtos žalos parduotuvėje paslydus ant išpiltos buitinės chemijos priemonės.

Byloje nustatyta, kad Meilė Berletienė, eidama bendrosiomis parduotuvės patalpomis, paslydo ant išpilto skalbiklio bei nugriuvo visu svoriu ant grindinio. Krisdama moteris susitrenkė galvą, nugarą ir rankas ir dėl patirtos žalos kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama priteisti iš bendrovės 735 Eur turtinę žalą, 9940,33 Eur negautų pajamų, 1500 Eur neturtinę žalą ir patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Bendrovė teigė, jog ėmėsi visų įvykusio incidento metu būtinų prevencinių veiksmų žalai išvengti ir reaktyvių veiksmų nelaimingo atsitikimo pasekmėms suvaldyti.

Teismas konstatavo, kad esant patirtos žalos ieškovės sveikatai faktui ir faktinėms aplinkybėms dėl patalpų priežiūros organizavimo, atsakovė pažeidė bendro pobūdžio pareigą elgtis atidžiai ir rūpestingai. Parduotuvės savininkė turėjo pareigą užtikrinti saugią aplinką parduotuvėje.

Konstatavus, kad patalpų priežiūra nebuvo pakankama, netinkamai reaguojant salės darbuotojai į pamatytus skysčius ant grindų ir palikus įvykio vietą be priežiūros, kad ir kelioms sekundėms, laikytina, kad atsakovė atliko neteisėtus veiksmus. Teismo nuomone, savo kaltės valdant, naudojant ir prižiūrint parduotuvę, itin atidžiai ir rūpestingai imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų užtikrintas lankytojų saugumas, atsakovė nenuginčijo, todėl esant priežastiniam ryšiui tarp atsakovės nepakankamo veikimo bei atsiradusių pasekmių, atsakovei atsirado pareiga atlyginti tiek turtinę, tiek ir neturtinę žalą.

Ieškovė prašė iš atsakovės priteisti turtinę žalą už sugadintus rūbus, rankinę, gydytojų konsultacijas ir tyrimus, negautas įmonės pajamas nedarbingumo laikotarpiu ir 1500 Eur patirtą neturtinę žalą. Tačiau moteris teismui nepateikė įrodymų, jog jos vilkėtų rūbų vertė buvo tikrai tokia, kokią ji nurodė ir, kad daiktų nebuvo galimybės po įvykio naudoti pagal paskirtį. Ji taip pat nepagrindė turtinės žalos už sveikatos paslaugas kaip susijusias su įvykiu, bei neįrodė, jog būtent šis įvykis tiesiogiai lėmė kitų ieškovės ligų paūmėjimą. Teismo vertinimu, moteris neįrodė ir jos reikalavimo pagrįstumo dėl negautų pajamų, nes byloje nebuvo duomenų, kad ji šias pajamas neišvengiamai ir realiai būtų gavusi.

Teismas padarė išvadą, kad ieškovės reikalavimai dėl turtinės žalos atlyginimo yra neįrodyti ir juos atmetė.

Teismas atkreipė dėmesį į tai, kad neturtinės žalos atlyginimo paskirtis yra ne nubausti žalą padariusį asmenį, o kompensuoti nukentėjusiojo patirtus neigiamus išgyvenimus, esminę reikšmę suteikiant pažeistos vertybės pobūdžiui ir kilusiems padariniams. Taigi, atsižvelgdamas į sąžiningumo, teisingumo ir protingumo kriterijus, įvertinęs neturtinės žalos dydžio didinimui ir mažinimui reikšmės turinčias aplinkybes, teismas nustatė, kad ieškovei padarytos neturtinės žalos dydis yra 1000 Eur.

Kadangi ieškinys patenkintas iš dalies, bylinėjimosi išlaidos priteistos ieškovei proporcingai teismo patenkintų reikalavimų daliai, o atsakovei – proporcingai teismo atmestų ieškinio reikalavimų daliai. Moteriai iš parduotuvę valdančios bendrovės teismas priteisė 223,65 Eur, o bendrovei iš moters – 3117,36 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Sprendimas per trisdešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, paduodant apeliacinį skundą per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Marta

2020-09-14   15:56

IP: 162.158.158.249

Parduotuve yra atsakinga tokiu atveju, nes jie turi uztikrinti saugia aplinka. Jei kazkas papilta ant grindu darbuotojai tuoj pat privalo isvalyti ir pastatyti zenkla, kad grindys yra slapios. Jei kazkas paslysta ir susizeidzia tokiu atveju, kaip teismas ir nusprende, parduotuve yra atsakinga. Taciau ieskove turi irodyti, kad ji tikrai patyre tokia zala, o ne is oro skaicius traukti. Kvaila moteriske, pasimokys ko gero visam gyvenimui :)

Marija

2020-09-13   17:53

IP: 78.57.221.246

visų pirma tikriausiai ne parduotuvės darbuotoja išpylė tą aliejų ir prie kiekvieno lankytojo taip pat nebudi salės darbuotojai
o kad pirkėjai neatsargiai deda atgal prekes tai taip pat aišku ir nereikia čia kaltinti tik parduotuvę
reikia ir pasižiūrėti kur koją dėti

Storas

2020-09-13   17:46

IP: 172.69.190.76

Gerai pastatė išnaglėjusią bobą į vietą: pati žioplinėja galai žino kur, o po dar bando nepamatuotas kompensacijas iš oro traukt. Kas žino, gal ji samoningai ten ant žemės išsidrėbė su mintim prisiteist.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Baisi nelaimė Klaipėdoje: bute rastas negyvas kūdikis nuotrauka, foto

Rugsėjo 23 dieną apie 19.22 val. Klaipėdoje, bute, buvo rastas mirusio...

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su...

Sučiupti sukčiai, iš senjoro  išvilioję 13 000 eurų nuotrauka, foto

Muitinės kriminalinė tarnyba pranešė atskleidusi įžūlią kontrabandos schemą – sulaikyti keturi...

Dėl 2,5 mln. eurų vertės kontrabandos sulaikyti keturi muitininkai, trys vairuotojai nuotrauka, foto

Klaipėdos apygardos teismas antradienį baigė apeliacine tvarka nagrinėti didelį rezonansą visuomenėje...

Baigta nagrinėti Jurbarko smurtautojo byla, sprendimas - spalio 29 d. nuotrauka, foto

Kretingiškio vynas – vėl tarp geriausių nuotrauka, foto

Žmonės, Kretingiškis vyndarys Vytautas Kanapka iš Vyno dienų šventės parsivežė net 5 diplomus....

Apie tautodailės medžio šaknis, žiedus ir vaisius nuotrauka, foto

SE, Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje veikia Tautodailės metams skirta paroda "Laiko sąskambiai". Joje...

Kas yra moralė ir kam žmonėms jos reikia? nuotrauka, foto

Nuomonės, Atrodytų, kad žodis moralė yra girdimas, tačiau ne visi gali iš karto...

Po tragedijos Klaipėdos rajone: gyventojai jaučiasi negirdimi, žada sukilti nuotrauka, foto

Klaipėda, Nelaimė Slengiuose, kai antradienį žuvo iš šalutinio kelio paspirtuku išvažiavęs ir po...

Žmonės, Paskelbta prieš 13 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 45 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...