2020 m. balandžio 4 d. 02:11 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Latvijos sieną kirtę du vyrai ir moteris sulaikyti

2020-03-24, 12:14

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

Latvijos sieną kirtę du vyrai ir moteris sulaikyti nuotrauka, foto

© VSAT nuotr.

Reklama

Pasienyje su Latvija sulaikyti trys neleistinoje vietoje sieną perėję lietuviai. Šiuo metu Lietuva yra įvedusi laikiną kontrolę prie Europos Sąjungos vidaus sienų. Dėl to ir sieną su Latvija galima kirsti tik per tris vietas - Saločių, Būtingės ir Smėlynės punktus. Jei trijulė būtų vykusi per juos, jokių problemų nebūtų kilę.

Sekmadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Palangos pasienio užkardos pareigūnai Latvijos pasienyje, Mažeikių rajone, kelyje Ežerė–Mažeikiai, sulaikė 48-erių, 51-erių ir 55-erių metų Telšių rajono gyventojus. Du vyrai ir moteris pėsčiomis atvyko prie sienos iš Latvijos pusės ir traukė link Lietuvos. Čia patruliavę pasieniečiai trijulę iš tolo įspėjo, kad šioje vietoje sienos perėjimas yra draudžiamas ir kad tai teisėtai galima padaryti kitur. Du vyrai ir moteris įspėjimų nepaisė ir vis tiek įėjo į Lietuvos teritoriją, todėl iškart buvo sulaikyti.

Dabar jiems teks atsakyti už tris administracinius nusižengimus.

Už valstybės sienos kirtimą ir patikrinimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą jiems gresia administracinės nuobaudos - įspėjimai arba baudos nuo 40 iki 90 eurų.

Be to, už pasieniečių teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymą Telšių rajono gyventojams dar gresia ir baudos nuo 90 iki 140 eurų.

Įspėjimai arba baudos nuo 60 iki 140 eurų pažeidėjams taip pat gresia ir už Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą.

VSAT pareigūnai pažeidėjams įteikė šaukimus pasibaigus saviizoliacijos laikotarpiui atvykti į Palangos pasienio užkardą. Čia jie bus apklausti, o visa surinkta medžiaga bus perduota teismui.

VSAT primena, kad pasienyje su Latvija sienos kirtimas vykdomas tik per Saločių–Grenstalės, Būtingės–Rucavos ir Smėlynės–Medumi tarptautinius kontrolės punktus. Pasienyje su Lenkija veikia du tokie punktai – Kalvarijos–Budzisko ir Lazdijų–Aradninkų.

Visais kitais Lietuvą su Latvija ir Lietuvą su Lenkija jungiančiais keliais judėjimas tarp yra draudžiamas.

Nesilaikantieji šio draudimo pažeidžia Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 nuostatas, todėl jie bus traukiami administracinėn atsakomybėn ne tik už valstybės sienos kirtimą ir patikrinimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą (Administracinių nusižengimų kodekso 536 str. numatytas įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų), bet ir už Žmonių užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nuostatų nesilaikymą. Už pastarąjį pažeidimą atsakomybė numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 1 d. (gresia įspėjimas arba bauda nuo 60 iki 140 eurų) „Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas“.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Gimnazijos direktorius neteisėtai rinko pinigus iš moksleivių nuotrauka, foto

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba nubaudė uostamiesčio gimnazijos direktorių, kuris...

Po to, kai Jurbarke merginą sumušęs ir ją išprievartauti mėginęs 18-metis Mantas...

Kodėl Jurbarko smurtautojas mėgaujasi laisve? nuotrauka, foto

Pasienyje su Latvija sulaikyti trys neleistinoje vietoje sieną perėję lietuviai. Šiuo metu...

Latvijos sieną kirtę du vyrai ir moteris sulaikyti nuotrauka, foto

Po patikrinimų - veiklos apribojimai KUL nuotrauka, foto

COVID-19, Penktadienį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) buvo surengtas ne vienas patikrinimas, o galiausiai...

Per parą KUL – tikrinimas po tikrinimo nuotrauka, foto

Klaipėda, „Vertinsiu taip, kad nevertinsiu“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė Klaipėdos meras Vytautas...

Čikagos „Bulls“ ieško komandos nario – akiratyje A. Karnišovas nuotrauka, foto

Sportas, Insaideris Adrianas Wojnarowskis paskelbė žinutę, kurioje yra lietuviška pavardė. Jo teigimu, JAV Nacionalinės krepšinio...

Saviizoliaciją pažeidusiam klaipėdiečiui - 250 eurų bauda nuotrauka, foto

COVID-19, Sunerimę vieno daugiabučio Tiltų g. gyventojai, Klaipėdos policijai šiandien pranešė apie saviizoliacijos...

COVID-19, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...