2019 m. liepos 18 d. 09:38 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Išvydusios skriaudžiamą gyvūną, iškvietė policiją - pareigūnų reakcija pribloškė

(4)

Reklama

Išvydusios šunį į vandenį aukštai, grubiai metantį agresyviai nusiteikusį ir galimai neblaivų vyrą, Šilutėje veikiančių beglobių gyvūnų organizacijos "Šilutės beglobiai" savanorės nedelsiant iškvietė policijos pareigūnus. Tačiau pareigūnų reakcija nustebino ne ką mažiau. Esą atvykę pareigūnai pamatė, kad šuo nėra sužalotas, todėl esą buvo įsitikinę - tai joks žiaurus elgesys su gyvūnu.

Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus vyresnioji specialistė Kristina Eskienė pateikė kiek kitokią įvykio versiją.

Ėmė grasinti

"Šilutės beglobių" vadovė Rimutė Vismantienė pasakojo, kad trečiadienį šalia Šyšos upės pylimu Šilutėje vaikščiojusios merginos, išvydusios į vandenį metamą gyvūną, susisiekė ne tik su pareigūnais, tačiau ir su pačia organizacija, kurioje savanoriauja. Netrukus į vietą atvyko ir pati R. Vismantienė

"Buvo mažamečių. Visi asmenys buvo neblaivūs. Lakstė mažiausiai 4 gyvūnai. Vieną šunų štai taip tiesiog metė į vandenį. Tuo metu juos nufilmavo", - apie socialiniame tinkle "Facebook" plintantį šokiruojantį vaizdo įrašą pasakojo R. Vismantienė.

Agresyviai nusiteikę asmenys, pamatę, kad yra filmuojami, ėmė šaukti, keiktis ir grasinti. Tad policijos pareigūnai atvyko greitai.

Reklama

"Prie jų niekas nepriartėjo, nes jie buvo itin agresyvūs", - sakė R. Vismantienė patikinusi, kad net policijos pareigūnai su kompanija bendravo 5-7 metrų atstumu.

R. Vismantienė stebėjosi ne tik tuo, kad video įrašą matę pareigūnai, jos žodžiais, vizualiai įvertinę šuns būklę nustatė, kad tai - ne žiaurus elgesys su gyvūnu.

"Nebuvo iškviestos ir vaiko teisės, nors buvo mažamečių vaikų, o visi asmenys buvo neblaivūs", - pasakojo ji ir pabrėžė, kad asmenys prie policijos pareigūnų akių net ėmė garsinti susidorojimu su organizacijos atstovėmis, nuolat vartojo necenzūrinius žodžius.

Savininkė didžiuojasi elgesiu

R. Vismantienė teigė, kad tik vienas asmuo buvo patikrintas, ar jis yra apsvaigęs nuo alkoholio. Nors organizacijos vadovės teigimu, šunys turėjo būti prižiūrėti, nes neatrodė apleisti, ji vis tiek paprašė gyvūną perduoti jai, tačiau pareigūnai iniciatyvos, kad šuos atsidurtų saugiose rankose, nerodė. O kompanija po šio prašymo vėl ėmė svaidytis grasinimais.

"Tad liepėme jiems susirinkti daiktus, pasiimti gyvūnus ir keliauti namo. Jie ėmė draskytis: "Ką? Mes negalime čia būti, gerti?"

Reklama

Policijos pareigūnai jiems pasakė, kad jie negali gerti viešoje vietoje. Stebėtojų buvo daugybė - žmonės karštą dieną vaikščiojo pylimu ir matė, kaip policija derasi su alkoholikais", - situacijos absurdiškumu negalėjo atsistebėti "Šilutės beglobiai" vadovė R. Vismantienė.

Ji pažymėjo, kad dėl nuolat skambėjusių grasinimų net sprendžia kreiptis į policiją. Taip pat ji teigė svarstanti, kad reikėtų atimti ir nesaugioje aplinkoje esančius gyvūnus, mat asmenys iki šiol nesuvokia, kad jų elgesys gali būti žalingas ir net draustinas.

Tiesa, policijos atstovai teigė, kad pati "Šilutės beglobiai" vadovė įvykio vietoje nusprendė nepaimti gyvūno.

Po įvykio paviešinusi video įrašą, R. Vismantienė teigė sulaukusi gyvūno savininkės komentaro, kuriame ji žymėjo savo draugus ir girdamasi ragino pažiūrėti, kaip vyras mėto šunį.

Policija aiškinasi

Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovė teigė, kad pranešimas į bendrąjį pagalbos centrą apie minėtą įvykį gautas trečiadienį 14 val. 49 min.

Reklama

"Visi kompanijoje buvę asmenys tvirtino, kad rudasis šuo į vandenį buvo įmestas, nes jį maudė. Šuns savininkė nurodė, kad jos draugas šunį išmuilino ir norėdamas jį išmaudyti įmetė į vandenį, šuo buvo su pavadėliu, kad jį būtų lengviau pagauti, nes jis mėgsta pabėgti. Šuns savininkės draugas (buvo neblaivus 1,19 prom. alkoholio) pasakodamas apie šuns maudymą pridūrė, kad šuo bijo vandens ir jis tokiomis maudynėmis nori šunį pripratinti prie vandens, nurodė, kad šunį metė tris kartus ir paskui jį pririšo prie krūmo šalia savo buvimo vietos. Jų pasakojimus patvirtino ir kiti įvykio vietoje buvę asmenys.

Į įvykio vietą buvo atvykusi VŠĮ Šilutės beglobiai darbuotoja, apžiūrėjusi šunį ir pakalbėjusi su jo savininke, bei jos draugu, nusprendė šuns nepaimti ir palikti šeimininkų globai.

Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, į vandenį mestas rudos spalvos, nedidelis šuniukas buvo už pavadėlio pririštas prie krūmo. Apžiūrėjus šunį per atstumą matėsi, kad šuo yra be išorinių sužalojimų, jis bėgiojo ir artinantis lojo", - pasakojo ji.

Policijos atstovė patvirtino, kad dėl įvykio vis tik pareigūnai pradėjo administracinę teiseną dėl gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Sibiriukas

2019-05-03   08:31

IP: 185.11.26.161

Pamegintu tas "didvyris" taip katiną pamėtyti, iškart liktų be skalpo ir nosimi kuriai reiktų mikrochirurgų pagalbos:-)

Klaipedietis

2019-05-02   23:40

IP: 185.11.26.161

Bardakas,kiek daug be proto žmonių dar yra tarp mūsų.

Dovydas

2019-05-02   17:58

IP: 185.11.26.161

Duokit man, bent viena toky bruda...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Naktinė dvimetės paieška baigėsi laimingai nuotrauka, foto

Vakar naktį Kaune gausios policijos ir ugniagesių pajėgos, talkinant neabejingiems kauniečiais, ieškojo...

Klaipėdoje ir Neringoje pareigūnams įkliuvo girti vairuotojai.

Pareigūnams įkliuvo smarkiai apgirtę vairuotojai nuotrauka, foto

2019-04-30 apie 22:45 val., Herkaus Manto g., Klaipėdoje, degalinės teritorijoje buvo apgadintas...

Policija prašo padėti atpažinti žmogų nuotrauka, foto

Neteko maisto produktų ir piniginės

Apvogė parduotuvę ir apiplėšė senjorą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Apiplėšė nepilnametį

Masiulis apie neva suklastotus dokumentus Vaitkaus istorijoje nuotrauka, foto

Ūkis, Susisiekimo ministras Rokas Masiulis, komentuodamas lrytas.lt pasirodžiusią informaciją, esą uosto valdybos susirinkimo...

Ketvirtadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas nuotrauka, foto

Vasara, Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas, skelbia kurorto savivaldybė.

Kriminalai, Paskelbta prieš 40 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Vasara, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...