2021 m. kovo 2 d. 19:20 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Į VMVT vadovo pareigas grįžti siekiančio Jono Miliaus advokatas: vyko teisinio proceso imitacija

Į VMVT vadovo pareigas grįžti siekiančio Jono Miliaus advokatas: vyko teisinio proceso imitacija nuotrauka, foto

Į VMVT vadovo pareigas grįžti siekiantis J. Milius.

© Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reklama

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį tęs Jono Miliaus skundo dėl neteisėto atleidimo iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo pareigų nagrinėjimą, pranešė jo atstovai.

Buvęs VMVT vadovas siekia įrodyti, kad Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė 2016 metų rugsėjo 15 d. nepagrįstai nepritarė jo metinei veiklos ataskaitai.

Ataskaitą, kaip pažymima J. Miliaus advokato pranešime, tiek Žemės ūkio ministerijos darbo grupė, tiek Vyriausybės kanceliarijos Kaimo reikalų ir darnios plėtros skyrius bei Ekonominių pažeidimų ir korupcijos prevencijos skyrius įvertino teigiamai.

Vyriausybės nutarimas nepritarti ataskaitai tapo formaliu pagrindu atleisti VMVT vadovą iš pareigų, rašoma pranešime.

J. Milius siekia, kad šis nutarimas būtų pripažintas neteisėtu ir prašo grąžinti jį į pareigas, priteisiant vidutinį darbo užmokestį, negautą dėl atleidimo.

Konstitucinis Teismas šių metų gegužę patvirtino, kad Vyriausybės pritaikytas formalusis atleidimo iš VMVT vadovo pareigų pagrindas - atleisti nepatvirtinus veiklos ataskaitos - atitinka konstitucinį teisinės valstybės principą. Atleidimo pagrįstumo Konstitucinis Teismas nenagrinėjo, konstatuodamas, kad ištirti, ar pagrįstai Vyriausybė VMVT direktoriaus veiklos ataskaitą įvertino neigiamai, yra administracinę bylą nagrinėjančio teismo kompetencija.

Pareiškėjo interesus ginantis Advokatų profesinės bendrijos „ConsulTax“ vadovaujantis partneris Albertas Kručkauskas teigia, kad Vyriausybė esą pasirinko neskaidrų ir neteisėtą kelią, pašalindama J. Milių iš pareigų, nelaukiant, kol jis apgins savo reputaciją teisinėmis priemonėmis.

Pasak A. Kručkausko, Vyriausybės nariai proceso metu neneigė, kad J. Miliaus atleidimą iš pareigų nulėmė ne jo veiklos ataskaita, o Specialiųjų tyrimų tarnybos Vyriausybei pateikta slapta pažyma. J. Miliaus gynėjai siekia, kad ši pažyma būtų išslaptinta ir su ja galėtų susipažinti tiek pareiškėjas, tiek visuomenė.

„Slapta pažyma su nepatvirtintais faktais nėra teisėtas atleidimo iš pareigų pagrindas. Vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymo ir Korupcijos prevencijos įstatymo nuostatomis, jei gaunama pažyma su duomenimis apie galimą korupcinio pobūdžio veiką, turi būti atliekamas tarnybinis patikrinimas ir skiriama drausminė nuobauda - atleidimas. Šiuo atveju pažymos pagrindu buvo atliekamas vadovo veiklos vertinimas, virtęs teisinio proceso imitacija“, - pranešime teigia advokatas.

Advokatas taip pat pažymi, kad nuo 2016 metų liepos 28 dienos, kai specialiųjų tarnybų agentai VMVT vadovo darbo vietoje atliko kratą, įtarus bendrovės „Judex“ padarytu poveikiu, iki dabar jo ginamasis nė karto nebuvo apklaustas minėtoje byloje.

„Susidariusi situacija rodo, kad per dvejus metus nebuvo rasta J. Miliaus kaltės įrodymų, kuriuos būtų galima perduoti teismui“, - pranešime teigia advokatas.

ELTA primena, kad kovą Konstitucinis Teismas konstatavo, jog buvusio VMVT direktoriaus J. Miliaus atleidimas iš tarnybos vadovo pareigų neprieštaravo Konstitucijai ir Vyriausybės įstatymui.

Konstitucinis Teismas bylą dėl Vyriausybės aktų, susijusių J. Miliaus atleidimu iš tarnybos direktoriaus pareigų, atitikties Konstitucijai ir Vyriausybės įstatymui nagrinėjo rašytinio proceso tvarka.

Į Konstitucinį Teismą kreipėsi Vilniaus apygardos administracinis teismas, prašydamas ištirti, ar Vyriausybės sprendimas nepritarti ataskaitai ir atleisti J. Milių neprieštarauja Konstitucijai ir Vyriausybės įstatymui.

Prašyme nurodoma, kad J. Miliaus veiklos ataskaita buvo svarstyta Vyriausybės pasitarime ir jai nepritarta. Pareiškėjo teigimu, šis sprendimas buvo priimtas nesant Vyriausybės narių kvorumui.

J. Milius, Vyriausybės sprendimu, iš pareigų atleistas 2016 m. nuo spalio 5 d.

Vilniaus apygardos administracinis teismas suabejojo Vyriausybės sprendimu iš pareigų atleisti J. Milių ir prašė Konstitucinio Teismo išaiškinti, ar ministrų kabineto sprendimas yra teisėtas. Abejonių sukėlė tiek Vyriausybės sprendimas nepritarti J. Miliaus veiklos ataskaitai, tiek sprendimas jį atleisti.

Paties J. Miliaus teigimu, jo atleidimą lėmė politiniai motyvai, o Vyriausybė jo ataskaitos realiai nenagrinėjo, svarstymo metu pasitarime nebuvo visų Vyriausybės narių.

J. Milius 2016 m. vasarą sulaukė tyrimų dėl galimo piktnaudžiavo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Įtarta, kad buvęs tarnybos vadovas, veikiamas Seimo nario Petro Gražulio, siekė nuslėpti įmonėje „Judex“ rastus sanitarinius pažeidimus. Taip pat buvo susidomėta J. Miliaus dalyvavimu medžioklėje ir vakarienėje kartu su tuomete žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene, Latvijos žemės ūkio ministru ir verslininkais.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Reketas pataisos namuose: savo praeitį nuslėpęs pedofilas už ramybę turėjo sumokėti 20 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Už nepilnametės išžaginimą ir prievartavimą nuteistas ir į pataisos namus patekęs kalinys...

Kaunietis Antanas Kandrotas jau žinomas daliai Lietuvos internautų. O ypač gerai...

Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas nuotrauka, foto

Vieną baisiausių pastarojo dešimtmečio nusikaltimų įvykdęs Mantas Šerpenskas nelaisvėje nesijaučia saugus –...

Merginą išprievartavęs ir nužudęs garsus nusikaltėlis pajuto pavojų nuotrauka, foto

14 kartų teistas Vytautas Urbanavičius drąsiai gali taikytis į kvailiausio vagišiaus titulą...

Pretenduoja į kvailiausio vagišiaus titulą: kelių tūkstančių vertės grobį pardavė už 10 eurų nuotrauka, foto

Įstatymo pataisa: patelių šeimininkai turės apsispręsti nuotrauka, foto

Gyvūnai, Siekiant sustabdyti neplanuotą gyvūnų augintinių dauginimąsi, Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme siūloma...

Nuo koronaviruso mirė vilos „Auska“ direktorius nuotrauka, foto

COVID-19, Vakar (2021-03-01) įvyko skaudi netektis. Eidamas 54-uosius savo gyvenimo metus, neįveikęs pandemijos...

Jolanta Blažytė: Stop like‘ų tironijai. Stop Sodomai ir Gomorai nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvoje netikėtai ir neregėtai įvyko neplanuotas sprogimas. Tik sprogo ne ...

Baikeris sugrąžintas į lietuvišką belangę nuotrauka, foto

Kriminalai, Su organizuotu nusikalstamumu kovojantys pajūrio teisėsaugininkai rado bendrą kalbą su kolegomis iš...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...