2021 m. kovo 5 d. 19:31 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Kriminalai

Kriminalai

Į Karpavičiaus vilą Tenerifėje vykę Kauno pareigūnai nenuleidžia rankų: kova tęsiasi

2021-02-21, 11:04

Margiris Meilutis, BNS, delfi.lt

Į Karpavičiaus vilą Tenerifėje vykę Kauno pareigūnai nenuleidžia rankų: kova tęsiasi nuotrauka, foto

Reklama

Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT) bus nagrinėjami buvusio Kauno apskrities policijos viršininko Dariaus Žukausko ir buvusio Kauno apskrities Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos vadovo Giedriaus Sklado skundai dėl išvados, kurioje nustatyta, jog jie savo veiksmais Tenerifėje pažemino pareigūno vardą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pernai lapkritį D. Žukausko skundą atmetė ir pripažino, kad ši išvada priimta teisėtai.

LVAT atstovė Neringa Lukoševičienė informavo, kad D. Žukausko apeliacinis skundas teisme yra gautas, tačiau posėdžiai byloje dar nėra paskirti, taip pat neaišku, kada jie įvyks.

Žiniasklaida skelbė, kad 2019 metų liepą G. Skladas ir D. Žukauskas, kuris buvo išėjęs tėvystės atostogų, drauge su garsiu advokatu, kuris vėliau pateko į Specialiųjų tyrimų tarnybos akiratį, iš Lietuvos atvyko į verslininko Raimondo Karpavičiaus vilą Tenerifėje Ispanijoje ir pareikalavo, kad name poilsiavę žmonės per dvi valandas išsikraustytų.

Žiniasklaidos duomenimis, tuomet jau vyko kova dėl sergančio verslininko palikimo. Atvykėliams buvo iškviesta policija.

Po šio įvykio D. Žukauskas buvo laikinai nušalintas nuo pareigų, o G. Skladas perkeltas vadovauti Kaišiadorių policijai. Jis šias pareigas savo noru paliko prieš metus.

Reklama

„Kai aukštas policijos pareigūnas pasirodo konfliktinėje situacija kitoje šalyje, susidaro pagrindas įspūdžiui, kad policijos sistema neoficialiai palaiko vieną iš ginčo šalių, tokiu būdu diskredituojama visa policija, dėl to toks elgesys žemina pareigūno vardą. Teismo vertinimu, faktinių duomenų tam pakako“, – anksčiau sakė VAAT teismo atstovas.

Pernai gruodį Regionų apygardos administracinis teismas taip pat nusprendė, kad G. Skladas savo veiksmais Tenerifėje pažemino pareigūno vardą ir tuometinio laikinojo Kauno policijos vadovo Elano Jablonsko tai nustatęs įsakymas buvo teisėtas.

G. Sklado skundą tuomet nagrinėjęs teismas konstatavo, kad pareigūnas privalėjo suvokti, jog konfliktinėje situacijoje dėl didelės vertės turto likimo užsienio šalyje pasirodęs vienos iš suinteresuotų šalių palydoje ir be leidimo patekęs į vilą, jis elgiasi neetiškai bei šališkai.

Anot teismo, G. Sklado ir D. Žukausko veiksmai leido žmonėms susidaryti pagrįstą nuomonę, kad Lietuvos policija ir konkretūs aukšti pareigūnai neoficialiai palaiko vieną iš ginčo šalių, o bet kuriam situacijos dalyviui tokių aukštų pareigūnų dalyvavimas gali daryti psichologinį poveikį.

„Bet kuriam žmogui, betarpiškai susidūrusiam su tokia situacija (...) pareiškėjo veiksmai pagrįstai gali (...) priversti manyti, kad policijos pareigūnai vykdo vienos iš šalių pavedimus, yra šališki, kad jo ar jo aplinkos atžvilgiu policija, turėdama plačią diskreciją, gali imtis įvairių prievartos priemonių ar atvirkščiai – tinkamai nereaguos, jeigu kreipsis pagalbos į policiją“, – tuomet pranešė teismas.

Teismas taip pat pabrėžė, kad viešai pasirodžiusi tokia informacija yra realus pagrindas visuomenei manyti, kad policijos sistema yra korumpuota ir, kad jai suteiktos galio gali būti naudojamos įgyvendinant privačius turtinius interesus.

Reklama

Šį sprendimą G. Skladas taip pat yra apskundęs, jo nagrinėjimo datos LVAT dar nėra paskirtos.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šią savaitę atmetė kitą D. Žukausko skundą ir patvirtino, kad iš pareigų jis buvo atleistas teisėtai.

Buvęs Kauno policijos viršininkas iš pareigų buvo atleistas pernai vasario 26 dieną, nes neteko teisės dirbti su slapta informacija.

Policijos departamentas teigė, kad per patikrinimą konstatuota, jog D. Žukausko asmeninės savybės, elgesys, ryšiai su tam tikrais asmenimis kelia pagrįstų abejonių dėl jo patikimumo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kriminalai

Sustabdytame automobilyje ir vairuotojo namuose rasta 750 įtariama kontrabandinių cigarečių nuotrauka, foto

2021-03-02 apie 10.45 val. patruliavę pareigūnai Kisinių k., Klaipėdos r., sustabdė automobilį...

Teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos prokuratūros prašymą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu,...

Maitinimo paslaugų įmonės direktorius kaltinamas nuslėpęs daugiau nei 100 tūkst. eurų pajamų nuotrauka, foto

Šiaulių apskrities policijos Kelių policijos tarnybos pareigūnai kovo 3-iosios rytą, Šiaulių rajone...

Vaiko priežiūros atostogose buvęs patrulis pamiršo, ką įpareigoja policijos pareigūno vardas nuotrauka, foto

Už nepilnametės išžaginimą ir prievartavimą nuteistas ir į pataisos namus patekęs kalinys...

Reketas pataisos namuose: savo praeitį nuslėpęs pedofilas už ramybę turėjo sumokėti 20 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Kultūrininkai nusivylę Vyriausybės sprendimais nuotrauka, foto

Kultūra, Muziejininkų nedžiugina Vyriausybės sprendimas nuo šeštadienio leisti ne didesnėmis nei 5 asmenų...

Sekmadienį - "Neptūno" ir "Cbet" akistata nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūnas" po itin skaudaus pralaimėjimo Utenoje prieš "Juventus" ekipą (58:98) neturi...

"Savaitės eksprese" - apie meilę tėvynei, moterims ir kalnams nuotrauka, foto

SE, "Aš gyvenu tarsi du gyvenimus. Vienas - įprastinis, o kitas - kalnuose...

Pedagogai: kodėl tą mėšlą leidžia būtent mums? nuotrauka, foto

COVID-19, „Vakaro žinios" vasario 23 d. straipsnyje „Pedagogai pakraupę nuo vakcinos poveikio" rašė...

Kultūra, Paskelbta prieš 9 min.

Sportas, Paskelbta prieš 30 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...